Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ejszakai alvas gond.3 evesnel....

Ejszakai alvas gond.3 evesnel. Tudtok tanacsot adni?

Figyelt kérdés
Az elso 1.5 evben nagyon jol aludt kislanyom!Este elaludt es reggel kelt fol!Mikor 1.5 eves lett rajott a szeparacios szorongas es csak velem tudott aludni.Aztan kicsit jobb lett de azota is rossz alvo.Pedig mar mindent kiprobaltam.Szepen,"csunyan".Volt hogy bementem leultem melle es amikor elaludt en is lefekudtem de igy is sokat felkelt.Probaaltam ezek utan hogy az ajtajaban alltam meg es ott altam amig vissza aludt.De vol hogy fel orat de volt hogy 1 orat alltam az ajtajaban.Ha teljesen levan faradva akkor is felkel es nem hajlando visszalaudni.Van lampa felkapcsolva stb. de semmi sem mukodik.Az apjatol megis kaptam hogy O milyen rosszul alszik e miadt es hogy rosszul nevelem a gyereket.Pedig en tenleg igyekszem hogy mindenkinek jo legyen.Mostanaban mondtam neki hogy mar nem fogok ott allni a ajtajaban mert anya is faradt,aludni szeretne.Es csak az agybol szoltam neki hogy itt vagyok,nincs baj,aludjon kinyitottam teljesen az ajtajat de ez sem mukodott.Most ugy alszik hogy ha felkel 2 ora korul van polifomunk es arra fekszem le az agya melle.Igy jol alszik o is es apa is.Nekem pedig kette torik a hatam.Nem tudom mi tevo legyek!zeretnem ha a sajat agyaban jol aludna es nem felne egyedul,a parom pedig nem b.....-na hajnalban milyen vacak anya vagyok.Ha volt valaki hasonlo helyzetben vagy csak tudtok valami tanacsot nagyon halas lennek erte!Elore is koszonom!
2012. aug. 27. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:

sajnos tanácsot nem igazán tudok adni.esetleg ha van olyan idős ismerős gyerek akkor meg lehetne próbálni hogy náluk aludna és akkor látná hogy a másik gyerek anyukája se alszik együtt vele.

vagy esetleg ha menne neki éjszaka a tv,lehet azon jobban tudna aludni,egy kis alap zajba


és ne érezd rosszul magad emiatt!a férjed meg kicsit bunkó (ne haragudj ezért!).egyáltalán nem vagy rossz anya!!!!

de szerintem majd kinövi ezt a gyereked,ha semmi praktika nem válna be.

2012. aug. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha 3 éves, akkor gondolom már meg tudja mondani ő maga, hogy mi a baja. De azok alapján amit leírtál valószínű azt szeretné, hogy mellette legyél. Ha már úgyis ott tartasz, hogy az éjszaka felét a szobájában töltöd, akkor miért nem szerzel be egy kényelmes matracot és azon alszol az ágya mellett?

Tudom, ilyenkor már eléggé tartjuk magunkat az elveinkhez, hogy elég nagy már hogy egyedül is aludjon a szobájában. De a pihentető alvás szerintem ennél is fontosabb mindenkinek, úgyhogy add fel az elveidet, úgyis gyorsan eltelik ez az időszak, nem sokáig igényli már, hogy mellette aludjál.

A lányomnak is volt egy ilyen időszaka, ő is 3 éves, szerencsére én megértettem vele, hogy itt vagyok a másik szobába és én is alszok, mert nekem is kell aludnom. Kis idő múlva megértette, én közben már felkészítettem magam, hogy átköltözök hozzá aludni, mert nem akartam egész éjjel rohangálni hozzá, mint egy holtkóros. De a végén nem kellett.

2012. aug. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Matrac sajnos nem fer az agya melle.Pici a szobaja eppen hogy elferek a 150 cm-mel.En is magyaraztam neki hogy itt vagyunk mellette a szobaba es alszunk de valahogy nem akarta megerteni pedig ertelemes nagylany.Koszi a tanacsokat!
2012. aug. 27. 18:46
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Most én azt nem értem, hogy nem alszik el este, vagy felriad éjszaka? Mert szerintem ez nem mindegy. Ha az esti fektetésnél van ilyen, akkor ott következetesen bennt kell tartani az ágyában és kimenni a szobából. Nálam is próbálkozik már megint a fiam. ( Ez időnként rájön, aztán pár nap alatt lezajlik, mert nem engedek neki.) Viszont, ha éjszaka riad fel, akkor szerintem teljesen másról van szó. Én mindig azt vettem észre és a szakemberek is azt mondják, hogy olyankor dolgozza fel az az napi élményeket, ha pozitív, ha negatív. Nálunk néha beszél is. Azt kellene végig gondolni, hogy miként telik a napotok, milyen inger éri, történt-e valami változás másfél éve nálatok. Most előre leszögezem, hogy semmilyen szinten nem akarlak megsérteni azzal amit, most írni fogok, DE, abból amit írtál a férjedről, nem kiegynesúlyozott a kapcsolatotok a gyermek terén. Mert ha az lenne Ő is ott lenne éjszaka felváltva veled, hiába téged hív. ( Én ezt élem, azért merem kijelenteni.) Másképp nem tudom, hogy vagytok, de lehet ez is zavarja a kicsit, meg ha bölcsis-ovis, ott is lehet, hogy valamit nem tud feldolgozni. Nálunk ha felsír a kisfiam, akkor ringatjuk, vagy átvisszük a saját ágyunkba, majd vissza, ha már megnyugodott és mi meg nem tudunk kényelmesen aludni. Ja és nem vagy rossz anya, de a férjed rossz férj, ha ilyeneket mondd.
2012. aug. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!