Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért mondja a 3.5 éves...

Miért mondja a 3.5 éves kislányom hogy büdös vagyok, mikor nem is?

Figyelt kérdés
Az apja azt mondja hogy nem vagyok büdi, meg mások is mondják hogy nem. A nagyszülei cigiznek néha iszogatnak, na az büdös, nekik nem mondja, sőt rajong értük. Amúgy apás a kiscsaj. Most fog oviba menni, meg jön novemberben a kistesó, mindkettőt nagyon várja már. Én is úgyanúgy játszom, foglalkozom vele. De mostanában azt mondja büdös vagyok ( pedig nem ), már tegnap sírtam is miatta annyira rosszul esik már, nem tudom hogy kezeljem. Valami pszichés dolog ez nála vagy mi?
2012. aug. 29. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Lehet új parfüm, tusfürdő, bármi.

De valószínűbb, hogy a hormonok okoznak más kipárolgást nálad.

Ne aggódj, az is előfordulhat, hogy csak bosszant, a tesó miatt.

Pláne, hogy ezzel egyidőben elküldöd oviba!

2012. aug. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincs új illat rajtam. Oviba csak délig fog járni, pont a tesó miatt, haza küldik...
2012. aug. 29. 18:44
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy valami kis szájszag eset rosszul neki - és látta milyen hatásos a mondata: most meg már csak azért teszi. Kis színészet szükséges a kezeléséhez: próbálj meg reakciót nem mutatni -semmilyent.El fogja hagyni.
2012. aug. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nem hallotta valakitől a büdös szót?Mióta mondja?Mert az én fiam,2éves,pár hete azt csinálja,akármilyen kaját csinálok,hangosan orditja,"fúújjj,büdös van".Ezt azóta mondja,mióta mondtam neki mikor főztem,hogy bezárjuk az ajtót,mert bejön a kajaszag,olajszag,és büdös lesz,na azóta minden kajára ezt mondja hogy fúújj büdös....(de megeszi).Akkor spontán is,minden ok nélkül is szokta mondani ezt,az utcán is,boltba is,csak az a baj,hogy ő ezt orditva mondja.. :S múltkor az ágyon ültünk ketten,és akkor is mondta hogy fújj büdös van...tehát gondolom nagyon megtetszett neki ez a szó,és mindenre ezt mondja,és már szaglászik is mindent....

Ezért gondoltam,hogy nem-e nálatok is valami ilyesmi lehet a háttérbe,hogy hallotta valakitől,vagy valamire mondták,és megtetszett neki,tehát alaptalanul mondja.Jajj szegénykém,úgy sajnállak,tényleg elég rosszul eshetett,de hidd el,nem gondolja ő ezt komolyan! :)

2012. aug. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kislányomnak is volt ilyen időszaka, mert apa előszeretettel mondogatta neki amikor csikizte a lábat, hogy megcsikizem a büdi lábadat. Szóval én is voltam már büdi szájú, büdi fenekű, büdi lábú és mindezt nagy kacagva adta elő az én kis törpém bárhol, ahol eszébe jutott. Nem szabad negyon komolyan venni és pláne nem reagálni rá, mert eleinte én is rászóltam, hogy ilyent nem mondunk, anya fürdött, stb. De ezzel épp az ellenkezőjét értem el, már másról nem is beszélt, csak erről. Mostanra szépen elmúlt.

Kitartás, és ne neheztelj rá, csak egy kisgyerek, neki ez játék, ugyanúgy, mint a babázás.

2012. aug. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást mindenkinek :)!
2012. aug. 30. 17:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vagy büdös. Ez csak egy kifogás, hogy ne kelljen hozzád bújnia stb. Szerintem, inkább a testvérféltékenység áll a háttérben. És persze az ovikezdés. Most egy kicsit "haragszik" rád, de még magának sem ismeri be. ezért találta ezt ki. Majd elmúlik, ne is beszéljetek róla (úgy értem a büdösségről). Az oviról és a tesóról lehet beszélni, ha ő is akarja.
2012. okt. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!