Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egyik legrémesebb kiborulásomo...

Egyik legrémesebb kiborulásomon vagyok túl, borzasztóan érzem magam,2 gyerekes anyukák írnátok?

Figyelt kérdés

A nagy 3 a kicsi 2.5 hónapos. A nagy rettentő anyás, érzékeny és képtelen egyedül ellenni. A kicsi hasfájós sokat sír, keveset alszik.De mindkettőt imádom és amennyit csak tudok megteszek hogy a lehető legjobb legyen minden.

Ebéd után mindíg együtt aludtunk a nagy ágyban a naggyal, mióta a kicsi megszületett őt is beviszem és szerencsére többnyire olyankor alszik ő is. Ma nagyon fájt a fejem, leraktam a kicsit ebéd elött, a naggyal megebédeltünk és mentünk volna aludni, összebújni de a kicsi felébredt és sírdogált, nem tudtam vissza altatni (2 napja kapott oltást, és a hasa is fájt), sokáig próbáltam de ha a kicsi fenn van akkor a nagy képtelen elaludni mellette, álandóan felül, és a kicsit fogdossa (szeretetből) ami miatt a kicsi is mindíg megébred ha esetleg amúgy is nehezebben tudna elaludni, 1 óra után feladtam, kijöttünk a fejem majd szét robbant a kicsi sírt, a nagy meg bekattant és rajtunk ugrált, kiabált, rohangált, törülközövel csapkodott nem hisztizett csak nem tudott egyszerűen lenyugodni (amikor nem tud aludni ebéd után akkor tiszta zizi estig), én meg csak egy kis csöndet akartam és reméltem a kicsit el tudom dajkálni, kértem a nagyot szépen hogy anya feje fáj és a kicsit próbálom elaltatni, most egy kicsit ne ugráljon itt, ne piszkáljon menjen játszani most a szobájába (ebéd elött 2 órát együtt játszottunk kettesben...)de hiába csak nem hagyta abba egy percre se az idegesítő kiáltozást és fejünkön ugrálást, másfél óra után besokaltam és elkezdtem a naggyal kiborulva ordibálni, erre a kicsi az ölemben elkezdett keservesen sírni mert gondolom megijedt ettől én mégjobban kiakadtam bezárkoztam a fürdőszobába a kicsivel erre a nagy verte az ajtót és ordított hogy engedjem be mert pisilnie kell, azonnal kinyitottam az ajtót ott állt egy tócsa pisiben, leraktam a kicsit hogy lezuhanyoztassam a nagy fenekét, lábát és tiszta ruhát adjak rá, addig a kicsi tovább ordított, a naggyal én kiabáltam hogy miért kellett ennyire kiborítania és most ilyen csunyán kiabálok...

Aztán később persze megbeszéltük, puszi ölelés stb... de én rémesem érzem magam hogy milyen anya vagyok én, és valyon hogyan kerülhetem el ezeket a jövőben...?


Nálatok mi volt amikor nagyon kiakadtatok?


2012. aug. 30. 21:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Magne b6 és valami homeós nyugtató (pl. sedatif pc).

Lesz még pár ilyen, és ha nincs segítséged könnyen ki fogsz borulni máskor is. Ez megtörtént, nem tudsz változtatni rajta már, de ettől még jó anya vagy, csak muszáj az idegrendszered kicsit "felerősíteni", mert eggyel is sok néha, nemhogy kettővel...(Tapasztalatból írom, mert nálunk is van ez, ha kicsivel vagyok a nagy meg "zavarkodik" körülöttünk, és nagyon idegesítő tud lenni)

2012. aug. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Szegénykém! Persze hogy volt, nekem 21 hónap van a lányom és az ikerfiaim között. Mikor kicsik voltak, minden nap volt olyan, hogy együtt sírtak szinte, de egyszerre 3 gyereket nem tudtam felvenni, és igen, volt hogy párszor kiborultam, de ezt nem hiszem hogy el lehet kerülni egy idő után. Ahogy nagyobbak lesznek, úgy lesz egyre kevesebb a sírás. Nálunk mikor már másztak a kicsik, akkor jó lett, most meg már nagyon szuper. 2 évesek a kicsik, nagyon szépen eljátszanak együtt, végre úgy ahogy néha végigalusszák az éjszakát, így már nem vagyok hulla. Nagyon sokáig ott aludtam köztük, mert sokat ébredtek, és nem bírtam mindig felkelni hozzájuk. Ha meg hagytam volna sírni az épp felébredőt, a többit is felkeltette volna.

Nálad is szerintem a fáradtság miatt volt, meg a fejfájás és persze hogy elszakad a cérna. Ne aggódj, jó anya vagy, és ember!! Mindenki elfárad egyszer. Én ha kiabáltam néha, utána mindig elbőgtem magam, úgy jött ki minden.

2012. aug. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

Ha nagyot nem szoktatod le a rajtad logasrol,nem szoktatod ra,hogy egyedül ellegyen,aludjon a sajat agyaban,akkor egyre nehezebb lesz velük. Ha nem ert a szep szobol,akkor menjen a szobajaba,vagy kapjon egyet a fenekere.

Ne a gyerek akarata legyen meg,hanem a tied.

2012. aug. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam már így és biztosan leszek is. Nálunk a kicsi 4 hónapos, a nagy októberben lesz 3 éves. Hiába próbálok sok időt tölteni vele, játszani és olvasni sokat neki még akkor is, mikor a kicsit etetem, mégis kiborul a nagy néha, amitől én is kiborulok. Nálunk a dackorszak is elég durván közre játszik, amivel párosul a testvérféltékenység is. Na és az elalvás a nagynál időnként kész cirkusz.

Nekem segít talán a magnézium és, hogy próbálom magam nyugtatni rudatosan, ha érzem hogy szándékosan fel akar húzni. Egyébként egy imádnivaló, tündéri kisfiú, csak hát akaratos ő is mint én :-)

2012. aug. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
21%
Nekem csak az jutott eszembe, hogy hol volt ekkor a férjed?
2012. aug. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Feltételezem, hogy vagy dolgozik, vagy esetleg külföldön van munkája, esetleg nincs férjnél a kérdezö, mert elvált.
2012. aug. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
84%

Gondolom dolgozik a férje déltájt.......


A nagyobbat tényleg szoktasd különalvásra, mert amit leírtál az arról tanúskodik, hogy egy kicsit elszaladt a ló a naggyal. Túl sokmindent engedsz meg neki.

Igaz nekem 3,5 éves a nagy, de ha netán valamiért nem alszik délután, akkor csöndben van a szobájában, fekszik az ágyán akár 2-3 órát is.

Pedig 2,5 éves koráig együtt aludtunk. Leszoktattam. Csak így működik hosszú távon.

Nálunk a kicsi 1,5 éves.

2012. aug. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

jaj istenem:) mintha magamról olvastam volna. Szerintem nincs olyan család és olyan anyuka akivel nem esik meg ilyesmi, mikor minden összejön és kiakad az ember. Nekem is 21 hónap van a nagyobb fiam és az ikreim között.

Sokszor volt olyan hogy egyikkel foglalkoztam közben a másik kettő ordított, sajnos ez van nem tudtam 3 felé szakadni.

Vígasztaljon a tudat hogy ahogy nő a kicsi egyre jobb lesz ez a része biztos, hogy nem lesz hasfájós sírós tehetetlen kis csomag.

Aztán jönnek persze majd más gondok de engem messze a fizikai kimerültség készített ki legjobban (nulla alvás fáradtság állandóan síró hasfájós picik ). Okosat nem tudok mondani, csak hogy kitartást és igyekezz elfelejteni ami történt, hidd el a nagyobbad is gyorsan elfelejti, és belefér a kis világképükbe hogy igen anya is ember és van hogy kiakad. Nem azt mondom hogy ez jó vagy hasznos ha így viselkedsz, de könyörgöm, emberek vagyunk nem gépek. Megtörténhet ilyesmi. Kitartás!!

2012. aug. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Először is nyugodj meg,nem egyedi amit írtál.Nálunk is voltak ilyenek és valószínűleg lesznek is még kiborulások.Azt tanácsolhatom hogy amikor érzed hogy merül le az aksid, passzold át a gyerekeket (nagyszülők,rokonok,bébicsősz)és kapcsolj ki egy kicsit egyedül vagy a férjeddel,barátaiddal.És amikor újra feltöltődsz még a pelusokat is illatosabbnak érzed : )


"de én rémesem érzem magam hogy milyen anya vagyok én, és valyon hogyan kerülhetem el ezeket a jövőben...? "


Hogy milyen anya vagy?a kérdésed 4. mondatában meg is válaszoltad. Olyan aki imádja a gyermekeit és mindent meg tesz azért hogy minden rendben legyen,aki ápolja őket ha betegek,játszik velük és szeretgeti őket.Egyszóval jó anya vagy. És hogy hogyan tudod ezeket elkerülni? talán a kikapcsolással, ha végre nem csak velük hanem magaddal is törődsz és majd meglátod de a gyermekeidnek is jobb lesz egy kipihent,energiával feltöltődött anyu. : )

2012. aug. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ma én is majdnem így jártam, és SOS-ben nyüszítettem az egyik mamának, hogy segítsen, pedig csak egy gyerekem van.Olvastam a citromfű jótékony hatásáról, illetve a tejtermelést is segíti.Ha szopizik a kicsi, akkor ne egyél hüvelyeseket,mert átmegy az anyatejbe, s lehet az bántja a pocit(nálunk így volt). Én napirend betartás párti vagyok, mert ha a nagy tudja mikor mi következik, lehet jobban megnyugszik, és le tudja magát foglalni.Én rászokatnám, hogy amikor ő is fentvan, és a kicsi épp elaludt, mindig akkor csinálnánk olyat, amit nagyon szeret.De nyilván ez nem ilyen egyszerű,hisz néha még kávét főzni sincs idő...Amúgy nem vagy ettől rossz anya, legközelebb hunyd le a szemed, vegyél egy nagy levegőt, s gondolj arra, hogy nemsoká este van, ez a nap is eltelik:-)
2012. aug. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!