Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » ülésmagasító mindenképp kell...

ülésmagasító mindenképp kell egy 5 évesnek, ha csak sos-helyzetben és csak 5 perces úton ül a kocsiban?

Figyelt kérdés
oviból elhozatalról lenne szó,férjem intézi de lehet havi 1-2 olyan alkalom h após hozná el. én újszülöttel leszek itthon,jogsim nincs,gyalog-bkv-vanl pedig 30 perc,és szülés után-császár lesz-nem is tudnék érte menni
2012. aug. 31. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen mindenképp kell.

Ha ilyen sos helyzetben elkap a rendőr helyszínen 30 ezer, feljelentésre 60 ezer. Gondolom nem hiányzik, arról nem is beszélve, hogy egy 5 éves ne üljön ülésmagasító nélkül, ( ha nem elég magas az ülésmagasítóhoz, ülésben kell ülnie) mert iszonyú veszélyes.

Én már nagyon sokszor leírtam ide példákat, nem szeretném taglalni, gondolj bele, meg tudnád magadnak bocsájtani, ha valami baja lenne a gyereknek. Elég a pici ütközés egy nagyobb fékezés és kész a baj.


Megmondom őszintén én rendőrként semennyire sem tudom tolerálni az ilyent, mint ahogy az ittas vezetést és a gyorshajtást sem.

Ilyen sos helyzetre vegyetek a nagypapa kocsijába is egy ülést, valami nem túl drágát, még mindig jobb azt kifizetni, mint egy bírságot, vagy később könnyeket potyogtatni a gyerek sérülései miatt.


Rendőr anyuka

2012. aug. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az első hozzászólás után csak annyit írnék, hogy egy használt ülésmagasító töredéke a büntetésnek, pár ezerért már lehet vaterázni és mindjárt nincs gond. a nagypapa kocsijában meg gondolom elfér egy ilyen kis valami :)
2012. aug. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mindenképpen, mert a gyerek biztonsága az első. A baj sajnos rövid úton is megtörténhet. A büntetés is elég magas összeg, ami nem is baj, mert gyerekéletről van szó.

Nekünk egy ülésünk van, még nem utaztunk apósom kocsijával, de ha előfordulna, akkor abba áttennénk az ülést ( nem engedhetjük meg magunknak, hogy kettő legyen, így oldanánk meg). Férjem percek alatt ki tudja venni, már kitanította apósomat is, hogy kell csinálni a beszerelést. Ha már elég lesz az ülésmagasító, akkor más lesz a helyzet, mert a mi ülésünk támláját le lehet szedni, hogy csak magasító legyen, de egy egyszerű magasító nem vészes összeg, olcsóbb, mint egy ülés, úgy gondolom, hogy akkor veszünk majd egyet após kocsijába. Bár ahogy papát ismerem, ő megveszi, majd előre. A gyerek biztonsága kincset ér, mindennél fontosabb.

2012. aug. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
persze,megvesszük ha kell!
2012. aug. 31. 12:50
 5/8 anonim ***** válasza:
Hiperaktívnak diagnosztizált 6 éves fiam is megül a kocsiban,tudja abból nem engedek,legyetek kitartóak és ne engedjetek neki!
2012. aug. 31. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi 3000 ft-ért vettünk ülésmagassítót,ennyi pénzt megér,szerintem mindenképpen vegyetek!
2012. aug. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk több helyen is azt mondták,hogy ülésmagasító 9 éves kortól való, addig ülés. Én sosem gondolkodtam azon, hogy ha csak 1percet ül is az autóban, vegyek e ülést. 2gyerekem van, 2 és 4évesek. A mi autónban is és a nagyszülőkében is ott a 2-2 ülés. Én sosem tudnám megbocsájtani magamnak ha vmi történne!
2012. aug. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor most ide is leírom:


Az ülésmagasítót 135 cm fölött lehet használni, addig csak gyerekülés, és csakis hátsó ülésre kötve!


Rendőr anyuka

2012. aug. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!