Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mindenkinél ugy van hogy amig...

Mindenkinél ugy van hogy amig kajálunk nem állhat fel a székből? érdeme smár kezdettől igy etetni?

Figyelt kérdés
2012. szept. 3. 13:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem érdemes így szoktatni. És még egy dolog, amit -saját hibámból tanulva- nagyon rossznak tartok, az pedig az evés közbeni tévézés. Ezt se engedd, ha rám hallgatsz!
2012. szept. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

èrdemes, de ha sajtkukac seggü, akkor nem fog menni annyira.


Lányom szuperül megült míg a székén fent volt a bébi rész, onnan csak én tudtam kivenni. Majd lekerült és még akkor is szépen megült. De most 2 éves és a világ minden szösze érdekli, így addig ül meg míg nagyon éhes. Majd leszáll. Amit nem csinálunk, hogy nem viheti el az ételt az asztaltól, és nem szaladgálhat hozzám falatokért, de én elengedem hadd menjen, ha közben vissza jön akkor fel kell ülnie, és úgy tovább ennie.

2012. szept. 3. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi próbálom helyretenni a dolgokat e téren is 2 éves a lányom már
2012. szept. 3. 13:36
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk úgy van, hogy minden fogást (általában kettő van) mindenki egyszerre kap meg. 3 gyerek van, mindig megvárjuk amíg megeszi az utolsó is a levest pl, és csak utána kapja a többi is a másodikat. Ha a másodikkal vézett valamelyik, és nem szeretne ott ülni, és megkérdezi pl "Anya, nem kérek többet, elmehetek?" akkor elmehet. Ha kérdés nélkül feláll és elmegy, vissza kell ülnie és ott maradni míg mindenki végez. Ha viszont egyszer már elment azzal, hogy nem kér többet, akkor nem is jöhet vissza.
2012. szept. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is úgy van ,hogy evés csak az asztalnál, de ha már nem éhesek, mi pedig még eszünk, ők felállhatnak és mehetnek játszani. Nincs falatokért visszarohangálás, ha meggondolta magát, visszaülhet enni, de akkor ül a helyén és eszik, nem csak 1 falatot. Tökéletesen működik, a nagy 4 éves, a kicsi 2,5. Ha az egyik befejezte, akkor a másik is egyből követi, de ez ellen nem nagyon lehet mit tenni. Viszont azt nem tudnák kivárni, amíg mi is végzünk, annál szerintem minden gyerek aktívabb.
2012. szept. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4es vagyok, a kicsik 2 évesek, ők még etetőszékben vannak, mert ha nem, akkor nem esznek annyit. De ha végeztek a másodikkal, ők is közlik hogy nem kérek többet, elég volt, és eltolják a tányérat. Akkor kiveszem őket, mehetnek. Ha az egyik előbb fejezi be, és így szól, akkor ő mehet előbb.
2012. szept. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az unokaöcsém is csak addig ül, míg nagyon éhes, utána játszik meg rohangál. 4 éves.

Nekem nagyon nem szimpatikus ez a megoldás, ha lesz gyerekem, nem is fogom engedni neki.

Egyrészt balesetveszélyes (fulladás!) rohangálni falattal a szájában, másrészt órákig tart, míg befejezi az evést, hosszas könyörgésre.

Állítólag azért alakult így, mert rossz evő (keveset eszik), és örülnek, ha még lemegy pár falat.


Én inkább akkor naponta többször adok neki enni (maradék megy a hűtőbe, és majd rámelegítünk), ha keveset eszik egyszerre, de ezt nem... és onnantól, hogy ő leszállt, mást sem enged enni, hogy valaki játsszon vele.


Szerintem az elejétől meg kell tanítani arra a gyereket, hogy az asztalnál evés van, nem játék, és hogy mások is éhesek.

2012. szept. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi visszaülhettünk, de ha egyszer felálltunk, azzal azt jeleztük, hogy mi befejeztük. Ha visszaültünk sem kaptunk legközelebb, csak uzsonnakor kaját. Lehet, hogy egy kicsit drasztikusnak tűnik, de ezzel megtanultuk, hogy jól gondoljuk meg, mikor állunk fel az asztaltól.

Persze az is biztos, hogy ezt nem 2-3 éves korunkban, hanem úgy kb. 6-7 éves korunkban csinálták meg velünk a szüleink.

2012. szept. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a hozzászolásokat jár a zöld kéz és megfogadom!!!
2012. szept. 3. 13:53
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam két éves múlt. 15-16 hónaposan kezdtünk együtt enni. Előtte mindig ő evett, aztán ment aludni, míg mi vagy én ebédeltünk, később miután evett, odaült hozzánk (hétvégente), és nézelődött, meg persze, lejmolt még egy kis kaját, biztos, ami biztos alapon, ki tudja, mikor eszünk legközelebb. Az evést mindig nagyon komolyan vette.Kezdetektől úgy tanítottam, hogy megvárjuk, míg mindenki befejezni, csak én állhatok fel két fogás között, ha tálalok. Ezt többször el mondtam neki, hogy tudja, nem úgy megy, hogy neki ülnie kell, én meg kedvemre rohangálhatok. Igazából nem volt gond, mert mikor egyedül kezdett enni, mi gyorsabban végeztük, és megvártuk, amíg ő befejezni. Mostanában gyakrabban előfordul, hogy ő végez elsőnek. Mondjuk neki, hogy amíg anya vagy apa nem fejezte be, addig várjon türelmesen. Ilyenkor szóval tartja, aki éppen nem eszik még. Már neki ez rutin, tudja, hogy akkor állunk fel, ha elhangzott: egészségedre. Kivétel, ha biliznie kell. Nekem egy gyerekem van, ezt az egy módszert próbáltam, ennyi tapasztalatom van. Na persze, vannak kivételek, mikor nem tetszik neki a rendszer, de ebből nem engedünk.
2012. szept. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!