Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyerekes anyukák, mennyit...

Kisgyerekes anyukák, mennyit ingáztok az otthonotok, és a munkahelyetek között? Férjetek, kisgyereketek, hogy viseli, ha későn értek haza mindennap?

Figyelt kérdés

Nagy dilemmában vagyok, mert munkahelyet kellene találnom 3-4 hét alatt, hogy a lányomat bevegyék a bölcsibe..

DE! Pesttől 30km-re lakom, és itt nincs semmi, ha meg van, akkor betöltik az állást közeli ismerőssel.

Nézegetek Pesten is, de innen az, hogy bejárjak tömeggel, 30.000Ft, kocsival is lenne ennyi. Szóval minimálbérből -30.000Ft, nem sok marad, és még 12 órát dolgozni is kell 40.000Ft-ért..

Ami viszont nagyobb baj, a távolság! A legtöbb üzlet este 8-ig tart nyitva, van ami tovább is, mire Pestről hazaérek 10-fél 11 lenne.. Ezt annyira Én sem szeretném, mert soha nem látnám a családom, viszont a pénz meg kellene, a férjem meg egyenesen kiborulna.. óriási vita lenne.. sőt, szerintem meg is tiltaná.. pedig szükség lenne már az Én keresetemre is, mert 2 hitelünk van, és a többi.. Most kezdődik a beszoktatás a bölcsibe, egy csomó fizetnivaló van, ruhák, cipők stb..

Segítségem nincs, a nagymamák Pesten laknak, és egyikük dolgozik, a másikukat sem lehet folyton kirángatni, mert sokba kerül a benzin..

Mi van ilyenkor? Teljesen kétségbe vagyok esve.. Van esetleg olyan, aki sokat ingázik napi szinten? Ezt a család hogy viseli? Megéri anyagilag?



2012. szept. 3. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az "üzletekből" gondolom, hogy eladói munkát keresel. Miért nem próbálkozol más területen, pl. recepciós 6 órás, adminisztrátor stb.

Egyébként meg tudlak érteni, mert az én helyzetem is hasonló. Bár nekem van munkám, BKV-val másfél óra, autóval fél óra (+ havi 60 e Ft). A gyerek meg 8tól fél6 ig lenne bölcsibe oviba.

Én nem mentem vissza dolgozni, 1 évet nagy nehezen ki tudunk húzni, de utána mi lesz...

Azt hiszem váltanom kell nekem is.

2012. szept. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nézek más jellegű munkát is, olyat is amit írtál, de ha hiszed, ha nem, a legtöbb helyen felsőfokú végzettséget kérnek.. Nem is értem! Meg ugye az angolt sem csak alapszinten kellene tudnom..

Szóval, elég reménytelennek tűnik!

Ha van még esetleg tapasztalata valakinek, írjon bátran!

Eddigit köszönöm! :)

2012. szept. 3. 14:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekünk 3 gyerekünk van, és nálunk is ez volt az egyik fontos szempont, hogy a munkahely-lakóhely-bölcsi-nagyi nem lehetnek messze egymástól, mert akkor egyszerűen nem tudnánk megoldani a "logisztikát". Így is ki van számolva néha minden perc, nem férne bele napi több óra utazgatás egyik helyről a másikra.

Nálunk ennek pl. az volt az ára, hogy hiába szeretnénk, nem tudunk külső kerületbe, pláne nem vidékre költözni kertes családi házba, mert a munkahelyem a belvárosban van, ill. most olyan kerületben lakunk, ahol gond nélkül felveszik a gyerekeket bölcsibe, oviba, nincsenek több éves várólisták. Viszont itt olyan ingatlan árak vannak, hogy nem tudtunk bármilyen lakást... kompromisszumokat kell kötni. Viszont vannak munkalehetőségek, ami a Pest környéki településeken sokszor nulla.


Az egyik barátnőm érdi, de be kellett jelentkezniük Bp-re az 5. kerületbe a kislányával együtt, így az ovi 5 percre van a munkahelyétől. Érdre nem érne haza addig, amíg az ovi nyitva tart, ill. már hajnalban be kéne adni a gyereket.

2012. szept. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Közel 1 évig csináltam, a lányom akkor volt 2 éves. 35 km-re volt a mhelyem, keltem 3.30-kor, hogy 6-ra beérjek. Délután 15.30-kor értem haza, azaz a bölcsibe a gyerekért. A lányom az első hónapban szóba sem akart velem állni, úgy haragudott, amiért "lepasszoltam" a bölcsibe. Ez délutános műszakban úgy nézett ki, hogy reggel fél órát láttam a páromat, kicsikémet, majd megfőztem, elvégeztem, 12.30-kor elindultam, majd 23.50-kor értem haza. Hétvégén ülve elaludtam az ágyon. De a legszörnyűbb az volt, hogy alig láttam a családomat. 15 hós a kisebb, lassan mennem kell dolgozni, de az előző mhelyemre nem szeretnék, mert 2 gyerek mellett ezt már nem bírnám. Szóval lassan kezdhetek keresgélni. Borsodban. :-S
2012. szept. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!