Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki mit ad gyermekének enni...

Ki mit ad gyermekének enni egy nap leírnátok nekem? 2 év körüli érdekelne hány órakor kapja?

Figyelt kérdés
2012. szept. 3. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
34%
Én 21 vagyok, de egy 16-19 hónaposra vigyáztam napi szinten. Ő amikor felkelt (8 körül) kapott 150 ml tápos tejet, vagy hogy hívják azt a porból kutyult fost. Aztán fél 10-kor kapott reggelit, ami sonkás kenyér volt paradicsommal. Fél 1-kor ebédelt, az volt már minden, rizs, csirkehús, disznó, pörkölt, krumpli, főzelékek. Délután fél 5-kor kapott egy banánt, néha joghurtot is adtam mellé, ha éhesebbnek tűnt. Aztán gondolom vacsi 7-8 körül, és 9-kor megint ez a tápos bénaság.
2012. szept. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Kisfiam 8 orakor eszik reggelit velem. Heti 3-szro kap muzlit tejjel (sajnos csak igy hajlando meginni a tejet), 2 nap van tojas valamilyen formaba (tukortojas, lagytojas sajtos piritossal, rantotta vagy majonezes tojas). Ezek melle mindig vagok fel neki friss zoldseget. A maradek 2 napon kap, pastetomos kenyeret sajttal es zoldsegekkel, sonkas, kolbszos vagy szalamis kenyeret, neha virslit, lekvaros kenyeret es havi 2-szer kap nutellas kenyeret is (remelem nem kovez meg senki).

10 orai neki mar a bolcsibe van mert 9-re viszem. Ott kapnak gyumolcsot egy kismeretu joghurttal vagy csak siman gyumolcslevet.

12 korul van ebed. Hasonlo mint itthon. Heti 3-szor van leves vagy masodik es 2-szer van masodik + desszert. Ma pl. minesztrone zoldsegleves + csirkehus, sajtos brokkolival es burgonyapure. Penteken grillezett hal volt petrezselymes szosszal + rizs es desszertnek almas pite vanilias ontettel.

Uzsona 3-kor van es ekkor valami szendvicset kapnak. Mara paradicsomos szardinia pasztas es sajtos uborkas volt kiirva. De alatalaban van majonezes tojasos, tonhalas-paprikas, csirkepastetomos, sajtkermes, majkremes, kolbaszos... A szendvicsek nem nagyok es alltalabna valami allatformara vagy jarmuformara vannak kivagva sutivagoval vagy haromszog alakuak. Szokott lenni pogacsa forrocsokival, neha tejszelet.

Vacsora 18:00-18:30 kozott van. Ekkor egyut eszunk. Nagyon valtozo, hogy mikor mit. Neha salatat, neha meleg kajat. Ma pl rantott husi lesz petrezselmyes burgonyaval es savanyusag. Holnap rakott kel lesz 2 napig. Utanna meg friss tonhal salata. Altalban heti menunk van tervezve. Kisfiam es velunk eszik termeszetesen ugyan azt mint mi.

2012. szept. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Lányom most lesz 2 éves, és így eszik:

Reggel fél 8 körül egy joghurt, majd utána valami felvágott kenyérrel, pár falat csak.

10-11 óra között tízórai, általában gyümölcs.

12:30 körül ebéd (amit csinálok épp, már mindent megeszik)

16 óra körül uzsonna (puding, tejszelet, gyümölcs, keksz, perec, mikor mi...)

19 óra körül vacsora (vagy kenyérrel valami vagy főtt étel)

Ő már régóta nem iszik tápszert, a tejet pedig nem szereti. Napközben vizet vagy szörpit iszik általában.


Hamarosan bölcsibe megy, akkor kicsit felborul majd ez a rend. Ott reggeli, ebéd, uzsi van, tízórai nincs. Vacsizni itthon fog ugyanúgy mint eddig.

2012. szept. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én fiam kétéves múlt:

7 körül ébredés után TEJCSI csatakiáltással robog az asztalhoz. Megissza a tejet, és kész a reggeli

9:30-10 körül joghurt, vagy, ha úton vagyunk KUBU, ha kenyeret veszünk a pékségben 1 szelet kenyér. Utóbbi komoly szertartás, elfogyasztása szigorúan a pékséggel szemben ülve lehetséges.

11:30-12:00 ebéd: szokásos ebédfélék. Vagy tartalmasabb főétel, vagy leves+második

14:00-16:00: ébredéstől függően gyümölcs, amennyi belé fér

18:30-19:00 attól függ mikor jövünk fel a játszótérről: vacsora. Most vajkrémes kenyér+párisis+sajt+paradicsom a menő, de jöhet neki bármi a szokásos vacsora menüből.


Naponta kétszer eszik húst, húsfélét. Egyrészt ebédre, másrészt vacsorára. Husi mániás. Tojás: tojásos lecsó, bundás kenyér lágy tojás(vajas dzsemes pirítóssal), rántotta, rakott krumpli formájában kerül az asztalra.

2012. szept. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!