Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon anyás, idegenekkel...

Nagyon anyás, idegenekkel szemben nagyon félős gyereket, hogy készítsek fel az ovira? Mi lesz ott vele?

Figyelt kérdés
26 hónapos a kisfiam,januártól oviba megy.Nem volt mindig ilyen,de az utóbbi néhány hónapban nagyon fél az idegen helyeken,ill.emberektől.Eddig bevallom nagyon vártam,de most félek az ovikezdéstől.Mi van ott a hasonló gyerekekkel?Mi van ha be sem tudom szoktatni?Nincs valami tippetek,ötletetek,hogyan készítsem rá?Tapasztalatok hasonló gyerkőc beilleszkedéséről?Még elnőheti addig,vagy nem reménykedjek?Köszi a segítséget!

#ovikezdés #félős gyerek
2012. szept. 6. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ne aggódj,mert én is azt gondoltam az enyém biztos nem fog soha beszokni majd,mert szintén nagyon félős volt.

de ahogy megismerkedik velük ,a hellyel-már nem lesz neki idegen ez az egész és utána már egyre bátrabb lesz.


nem tudom nálatok hogy zajlik a beszoktatás,de nálunk nem kellett rögtön ott hagyni. ezt érdemes kiderítened.

2012. szept. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az ovónők eljöttek családlátogatásra ovodakezdés előtt. Igaz az én lányom nem félős, de ez nagyon sokat számít, hogy már úgy megy ovodába hogy ismeri az ovónénijét.

Nézz utána, hogy nálatok van-e ilyen lehetőség, vagy a kezdés előtt valamilyen családi nap, ahova elmehettek és megismerheti az ovónőt.

Egyébként a lányom unokatestvére szerintem a világ egyik legszégyenlősebb gyereke, idegenek előtt mindig az anyja mögé bújik el, nagyon nehezen oldódik. Csodálkoztunk, de nem volt nála semmi gond az ovodában, még csak nem is sírt az anyja után, és beszoktatás sem volt.

Szerintem sem hívd az ovónőt, nemcsak magadat idegesíted ezzel, de az ő munkáját is zavarod.

2012. szept. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Bocsi az utolsó mondatért, azt egy másik kérdéshez szántam válaszul.
2012. szept. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én kisfiam is ilyen volt- ő máricusi, és lényegében mikor betöltötte a 3évét, még nem ment oviba, itthon voltam, pocakosan a kistesóval, így ősszel kezdte, pont 3.5évesen.

Megmondom őszintén, hogy nagyon nagyon nehéz volt, és szeptembertől áprilisig sírt az ovodában. Minden reggel!!!

Bocsánat, talán nem ilyen válaszra vártál, de ez az igazság. Ő is nagyon félős volt-anyás, bújós, kis viráglelkű, nem agresszív, sose verekedett.., tipikusan az, akitől mindent el lehet venni, mindenhonnan ki lehet túrni, stb. Én az előtte lévő évtől, mikor 2.5éves volt szeptembertől járattam angolcsoportba egy játszóházba, egy héten egy délelőtt játszottunk sok ismeretlen gyerkkel, és volt egy 5-6fől angolcsoport, ahova már nélkülem járt, akkor délelőtt. Szerette, és elvolt egyre bátrabban az ottani gyerekekkel, de ettől függetlenül az ovit nagyon nehezen vette.

Egy hétig minden délelőtt ott ültem vele meg a többi kisgyerekkel, megengedték, utána egy hétig csak reggeliig, utána már apa reggel bevitte és és 2hónapig csak fél napig volt. Utána már egész napra, ami végülis annyi volt, hogy ebéd után még ott aludt, és alvás után mikor ébredtek 3kor, már apja ott állt érte sorba. Ez ment még két hónapig, és januártól már 4re jártunk érte, akkor mát ott is uzsonnázott.

Nagyon sokat sírt az elején, én tisztára kiborultam, állandóan bőgtem itthon, és lelkiismeretfurdalásom volt miatta, hogy otthagyom, és két hét után már azt mondtam, vége, ennyi elég volt- kiiratom és marad velem otthon. De aztán elkezdtem gondolkodni, hogy akkor hogy ls tovább, majd egy év mulva ott folytatjuk ahol ezt most abbahagytuk? Végül nem írattam ki természtesen, de tényleg nagyon nehéz időszak volt. NEkem a kisebbik tesó, akkor már a következő pocaklakó.... És az ovisom.

És mikor megszületett a legkisebb tesója, utána eltelt másfél hónap, közben ő is betöltötte a 4-et, meg közben a középső tesója is lett már akkora, hogy nem csak mérgelődött vele, hogy lerombolja minden játékát, hanem tudtak együtt is játszani, és kb onnantól egyik napról a másikra a gyerek 180fokos fordulatot vett. Megnyugodott, megerősödött, megjött az önbizalma, itthon én is észrevettem rajta, az angoltanárnője és az ovonénik mind mondták, hogy mi történt ezzel a gyerekkel? Onnantól már nem sírt reggelente-kb április- május-június, és most ahogy ment a középsőbe, ugy ment hétfőn reggel, mint aki pénteken volt utoljára az oviban.

Nekünk tényleg nehéz volt az első évünk- de ez azért nem általános. VAlószínűleg a kisebb tesó és a legkisebb is nehezített a helyzetén, de végülis csak beszokott.

MÁr rettegek, mi lesz két év mulva az iskolakezdéssel.

Nektek nagyon sok sikert a beszokáshoz- én azt tanácsolom Neked, hogy kezdj el vele kis közösségbe járni, valamilyen foglalkozásra, egy héten egy délelőttöt szánj rá, és próbáld meg fokozatosan egy-egy kis időre- félórára egyedül is hagyni- persze csak ha ilyenre van lehetőség.

Az is lehet ám, hogy könnyen fogja venni, olyan kiszámíthatalanok sokszor a gyerekek. Sok sikert nektek!!

Majd írd meg januárban hogy sikerült!!!

2012. szept. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok- nekünk a szomszédunk az ovonéni, tökjóban vagyunk vele, nagyon kedves, aranyos nőci, és persze ő és a másik ovonéni is volt családlátogatáson- és mégis nagyon nehéz kiscsoportunk volt!!! :)))
2012. szept. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek a sok jó tanácsot!Nagyon jó ötlet,a csoport foglalkozás.Amit elfelejtettem megírni,hogy ketten vannak a gyerekek:ikrek!Na ebben reménykedek,hogy esetleg segít a félős fiamnak,hogy nem lesz teljesen egyedül,van egy bátor bátyó!Ővele tuti nem lesz gond,bárkivel elvan,imád minden gyereket.Viszont a kissebbik..hát őt soha nem hagytam senki másra,bárhova megyünk,csak velem akar játszani:(de köszi a tippeket!
2012. szept. 6. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!