Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak, alig bírom...

Mit csináljak, alig bírom elviselni 3 éves kislányomat?

Figyelt kérdés

Tudom hogy a gyereknevelés nem könnyű, és azelött se volt az de most 3 éves korára teljesen felörli minden erőm és kivannak az idegeim a dolgaitól :(

Álandóan hisztizik, mindíg van valami, azonnal ordít ha valami nem sikerül, vagy valami nem tetszik neki. Visszafelesel, rengeteget halandzsázik értelmetlen szavakkal, vagy se füle se farka okoskodásokat magyaráz megállás nélkül. Egyik nap megeszi a spagettit másnap ordít az ebédnél hogy ő ezt nem szereti. Álandóan akar, kér valamit csak azért hogy véletlenül se tudjak 5 percig másra koncentrálni. Minden esti elalvásnál miután megvolt a meseolvasás, megdajkálás mikor már azthinnénk hogy szépen lenyugodott és csukogatja a szemét amint kijövünk felpattan és onnantól kezdve hosszú ideig vagy vizet kér, vagy kakilnia kell, vagy melege van vagy akármi

Álandóan megijed másik gyerekektől, ha közösségbe megyünk tuti hogy lesz egy pár kétségbeesett ordítás amikor egy neki nem tetsző gyerek mellé megy, vagy ha egy bácsi köszönni mer neki. Itthon rengeteget ugrál, rohangál, dobálódzik, kiabál, de ha játszótérre viszem hogy ott kimozogja magát akkor meg megy a szenvedés mert tuti hogy valakitől megijed, nem akar egyedül csinálni semmit, mindenhova menni kell vele, ha mondom hogy libikókázzon az ottlévő kislánnyal akkor nyafog, vergődik hogy én hívjam oda a kislányt, ha odahívom és elkezdenek libikókázni akkor meg fél perc múlva le akar szállni stb Sokszor nem hajlandó köszönni a szüleimnek, a tetsvéremnek, akik ha kedvesen szólnak hozzá elfordul és nyafog. Mindíg mondom neki hogy csunya dolog igy viselkedni azzal aki kedves és igenis köszönni kell a mamának és papának akkor is ha beszélgetni nem szeretne épp, és sarokba rakom ha nem fog de legközelebb kezdhetjük elölről...

Szeretjük nagyon, sokat és minőségi dolgokat játszottam vele mindíg, a rosszaságért, csúnya viselkedésért mindíg volt következmény, 2 éves koráig szoptattam, addig velem is aludt, utána a szobájában, mióta megszületett a kistestvére azt is megengedtük hogy újra velünk aludjon ő is...de már a testvér érkezése elött is ilyen volt.

Nem akarok kiabálós anyuka lenni de annyira lefáraszt és álandóan kihoz a sodromból mert az egész nap egy huzavona,

unom, nincs kedvem már ehhez :( Sokszor már meg kell erőszakolnom magam hogy játszak vele mert úgy is valami fesztivál lesz belőle


2012. szept. 9. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Tudom nem segítség amit írok és a legkevésbé sem nyugtat meg, de majd kinövi :(

Nagyon sok kitartást kívánok!


Mennyi idős a tesó?

2012. szept. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
17%

Nem fogja kinőni,ha ennyire elkényeztetted!

Nem tett jót neki,hogy együtt alszol vele,sem a két éves korig a szoptatás. Nem értem,hogy miért kell a gyerek óhajait teljesíteni? Most már nagyon nehéz lesz következetesen le szoktatni a hisztiről!

Ha a pici nagyobb lesz,az is veletek fog aludni? A férjed ezt hogyan tűri?

2012. szept. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Bizony hagytad, hogy a fejedre nőjön... A legnagyobb hiba sztem, hogy eléri a célját a hisztivel meg a nyafogással. Kemény lesz neked is, ha változtatni akarsz. Döntsd el magadban, hogy meddig mehet el, és ehhez te is tartsd magad szigorúan. Ha vmi nem, akkor az mindig nem. Ordít? Majd abbahagyja, ha rájön, nem megy vele semmire. Nyafog? Ugyanez... Ha korábban vágod le a vadhajtásokat, picit talán könnyebb. Ja és a büntinél célravezetőbb lehet a helyes viselkedés jutalmazása, vagy akár mindkettő. De fontos, hogy érezze, hogy szereted, és kapjon dícséretet ha jól viselkedik. Sok sikert és kösd fel a gatyád :)
2012. szept. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%

én teljesen megértelek az én kislányom se mai tyúk :)

ő 2,5 éves és most éli ki magát.

sokszor úgy viselkedik ahogy a tied, csak nem ennyire.

én is sokszor szétverném a fejét ( tudom nagyon durva amit írtam de engem is sokszor kihoz a sodromból)


de olyankor meg arra gondolok hogy istenem mennyire imádom ezt a gyereket és ha valami baja lenne én megőrülnék,

nagyon nagyon szeretem, és amikor megölel és mondja hogy nagyon szeretlek anya na akkor vége..


te is gondolj erre néha, hogy most nagyon nehéz vele de ha meg történne vele valami az életedben nem lenne nyugtod.


én ha felhúzom magam és már minden kötél szakad erre gondolok csak..


nem vagyok híres a türelemről, de ez van.

2012. szept. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Soha nem szoktam válaszolni,csak olvasom a kérdéseket,de úgy érzem talán jól jön a "segítségem",ezért írok!

Nem fogja kinőni,mert ez nem a dackorszak része!

Ezek,amiket leírtál teljesen másra utalnak.

Biztosan nagyon jó anya vagy,nagyon sokat törődsz a gyerekekkel,nekem ez jött le,DE túlságosan is jó anya akarsz lenni a gyerek szemében,ez visszaüt!Lásd fent leírtak!

Nem attól leszel jó szülő,ha mindent megengedsz a gyereknek,és minden úgy történik,ahogy ő szeretné,hanem ha következetesen neveled!

(2 fiam van,5 éves lesz és 10 hónapos)

Nálunk a szülő irányítja a gyereket(tehát mi a férjemmel!).

Sógoroméknál ugyanaz a példa,mint nálad,a gyerek irányítja a szülőt!

Még nincs késő változtatni ezen,mert még kicsi,de ha így hagyod csak rosszabb lesz!

1.Légy következetes!Ez a legfontosabb!(Nem lesz egyszerű,de ha tudod tartani magad a nehéz helyzetekben,akkor pár héten belül látod az eredményét,mert ez nem megy 1-2 nap alatt!)

2.Ha ordít és hisztizik(csak úgy,mert nem az ő akarata érvényesül!),kérd meg,szépen,hogy fejezze be!Ha nem,akkor mond neki,hogy addig nem beszélsz vele,amíg meg nem nyugszik!Hátat fordítasz és kimész,vagy arréb mész!Addig kell ismételni amíg meg nem nyugszik!Ha megnyugodott mond el neki,hogy szomorú vagy amikor így viselkedik,magyarázd miért nem beszéltél vele,hogy megértse!

3.Ha evésnél ordít,hogy nem kéri,akkor mond meg neki,hogy ez az ebéd,ha nem kéri,akkor nem eszik!És mindenképp küld el az asztaltól!(Ha hiszti,ordítás van mindig ki kell emelni az adott szituációból!)Ha az asztalnál marad,akkor kezdi újra!Ha éhes visszajön,nyugi!Csak akkor enged vissza,ha megnyugodott!

4.Ha mindig kér valamit!Tanítsd meg várni!Ne azt mond,hogy mindjárt,mert azt nem érti még!

Pl:játszani akar,de te éppen főzöl!Mond neki!Ha befejeztem az ebédet,akkor játszunk,de segíthet neked és akkor előbb kész leszel!Vagy főzzön veled!Adj neki feladatot,ha dolgod van!

5.Lefekvés előtt pisi,kaki,víz bekészítve!Aludni csak külön ágyba!Ha minden volt,akkor hagyni,nem bemenni hozzá!Ez a legnehezebb!

5.

2012. szept. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

6-os vagyok!

Játszótér!Nem kell mindenhova kísérgetni!Játszon egyedül!Mond el neki,hogy azért jöttetek a játszótérre,hogy ő játszon,a játékokkal és a gyerekekkel,veled otthon is tud játszani!Ha hiszti van és nem érti meg,akkor figyelmeztesd,hogy haza mentek,ha nem fejezi be!Ha még mindig hiszti,kézen fogod és hazamentek,de semmiképp ne menj vissza 2 perc múlva!3-4-szer végigcsinálod,és nem lesz hiszti emiatt,mert tudja,ha hiszti van hazamentek!

2012. szept. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
93%

Én is négygyerekes anya vagyok, következetes, de bizony előfordul, hogy nevelésünk ellenére lesz ilyen vagy olyan a gyerek. (Ezt üzenem a 2. hozzászólónak).

A legfontosabb, hogy te meged nyugodt tudjál maradni, mert a te higgadságoddal tudsz megfelelő példát mutatni a gyereknek.

Fontos a pozitív megerősítés. Ha valamit jól csinál, dicsérd meg. Ha valamit el akarsz nála érni, azt ne tiltással, hanem kéréssel. Pl. a NE DOBÁLJ! helyett el lehet neki mondani, hogy mit lehet azon kívül játszani azzal a dologgal.

Ha beszélsz hozzá, akkor nyugodtan, érthetően. Gugolj le hozzá, nézz a szemébe.

Olvass vekerdyt, Ranschburgot, és olvass a szeretetnyelvekről. Nagyon tanulságos, és neked is erőt ad és türelmet. Én is ezeket olvasom, ha kezdek kikattani és kiabálós anyuka lenni. Segít.

Meg a huza-vona helyett néha hagyjad, had hisztizze ki magát. Ha rájön, hogy nem ér el vele semmit, akkor abbahagyja. Nem könnyű, sok türelmet kívánok hozzá.

2012. szept. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

Vannak nehéz természetű gyerekek. akinek nem ilyen jutott, hanem mondjuk egy szabálykövető, higgadt gyerek, az könnyen hiszi azt, h " na én aztán tudok nevelni!" Nincs két egyforma felnőtt és nincs két egyforma gyerek sem.


Ja, nincs is gyerekem, de ezt azért belátom.


Kérdező, megérten, ha nem fogadsz el tanácsot olyantól, akinek nincs gyereke, de én azt javaslom, h amikor ordít, h nem kell a spagetti, egyszerűen tedd el előle. Ne beszélj a lelkére, ne könyörögj neki! Lementetek a játszótérre de csinálja a cirkuszt? Akkor indulás azonnal vissza! Szokasd rá, h este vacsora után már nincs kipakolás, evés-ivás, nasi, max ihat, ha kér a bekészített vízből. Nem hagy békén 5 percre sem? Persze, minden időt, figyelmet magának akar. hiába kiabál, ordít, hisztizik, te csak csináld, amibe belekezdtél, ne engedj neki!


Amúgy ki fogja nőni, de csak a szélsőségeket. Ha most nem kezdesz valamit a helyzettel, az alaptermészete ilyen marad, mert ehhez szoktatod hozzá.

2012. szept. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
mi történt a gyerekkel azóta?
2015. aug. 23. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Sheron1111 válasza:
Mi törtèntazóta? Èn most járok hasonló cipőben...
2015. okt. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!