Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Törvényszerű-e, hogy a megkése...

Törvényszerű-e, hogy a megkésett beszédfejlődéssel a szociális képességek is késnek?

Figyelt kérdés

2012. szept. 9. 22:59
 1/5 anonim ***** válasza:
szerintem egyáltalán nem.
2012. szept. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Egyértelműen igen.

Elméleti síkon: ok, hogy nem beszél és ért minden, de akkor is nehezebben kommunikál, így kevésbé nyitott más gyerekek felé + a többi gyerek sem közeledik annyira hozzá.

Tapasztalati síkon: az egyik gyerekem késett ezügyben és nem is foglalkozik annyit másokkal, míg az a gyerkőcöm, aki korán elkezdett beszélni, az sokkal fejlett volt szociális területen (is, meg minden más területen is).

2012. szept. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

Kislányom 2 éves 2 hónapos és nem igazán beszél, mégis barátkozós, nyitott más gyerekek felé. Ez inkább attól függ, hogy milyen a gyerek természete.

2012. szept. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
talan egy kicsit,de nem igazan,en kisfiam 2,5 eves,korahoz kepest beszedileg elvan maradva,kb.4o szot mond,nagyon keves,de egyebkent szivesen jatszik esa baratkozik hasonlo koru esetleg nagyobb gyerekekkel.
2012. szept. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam 1,5 éves múlt, egy szót se mond még, de nála barátkozósabb gyereket még nem láttam. Az egész utca ismeri, leáll mindenkivel "dumálni", kislányokhoz odamegy, kezén fogja, megy vele sétálni. A boltba minden alkalommal be kell menni, az eladókkal "beszélget" a saját kis nyelvén, magyaráz. Egyedül a saját unokatestvérével nem jön ki :)
2012. szept. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!