Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » MI a szobatisztaság?

MI a szobatisztaság?

Figyelt kérdés

Kisfiam most kezdi majd az ovit, már nem pelenkás, de nem szokott szólni ha kell neki pisilni vagy kakilni, én szoktam figyelni. Így szerintetek vihetem az oviba?

Csak estére kell már rá pelus (itthon legalábbis)


2012. szept. 11. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:

szia!


Kisfiad csak a kényelem miatt hagyatkozik rád, tudná ő ezt magától is jelezni. Hagyd meg neki a lehetőséget! Oviba felveszik így is, hiszen "szobatiszta", de a kisfiadnak és az óvónőknek is nagyon nehéz lesz, ugyanis ők nem figyelgetik, ha meg nem figyelik őt, hamar eltörhet a mécses. Szóval a magatok érdekében hagyd őt "érvényesülni".

2012. szept. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az elején lehet nagyon nehéz lesz, mert majd direkt visszatartja, vagy bemegy a gatyóba, de ez ideiglenes állapot, pár hét és rá fog jönni, h magával szúr ki. Nálunk is ez volt. Legalábbis ezen részével. Az én kisfiam , mint egy kiskutya járta körbe a lakást, de láttam rajta egy idő után, h neki se buli ez a módszer, -nem kapott érte persze semmi büntetést, csak mondtam, h elég rossz , h mindig bepisil a gatyóba, mert hideg is, sok is, meg is fázhat tőle, cserélgetni kell rajta....eltelt pár nap , megkereste a bilit, ráült :)
2012. szept. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim még nem ovisak, de a saját élményeim alapján úgy emlékszem, hogy időnként, például levegőzés és alvás előtt egyébként is kiterelik pisilni a gyerekeket. Sokaknak ez így meg is felel, nem igényelnek többet. Egyébként az én kisfiam is ilyen, 2,5 éves, ezért gondban is vagyok, ha megkérdik, szobatiszta-e már. Mit tudom én, az-e, itthon mindenesetre nincs pelus. :)
2012. szept. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk úgy van az oviban, hogy reggeli előtt viszik ki az egész bandát pisilni, kezet mosni, majd udvarra menetel előtt pisi, aztán délben ebéd előtt megint pisi, kézmosás, majd délután 4 körül udvar előtt még egyszer biztosan.

Az én gyerkőcöm sokszor elsumákolta, bement a vécébe a többiekkel, majd kijött pisilés nélkül, ilyenkor voltak bepisilések, de ha erre figyelnek az óvonők akkor elvileg nem lesz gond.

Még ott van a pszichés háttere is a bepisilésnek, ami ovikezdéskor elég tipikus, de ezen túl lesz hamar :)

2012. szept. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nálunk is hasonló a helyzet, illetve egy picit bonyolult :)


enyém decemberben kezdi az ovit, március óta "szobatiszta" ez annyit jelent, hogy heti 1 baleset van, az abból, hogy nagyon belemélyül a játékba. tegnap esett épp meg a heti bepisilés, játszottunk a nappaliban, nagyon rohangált már ide-oda de mindig mondtam, neki, hogy üljön már le autózni velem, mert lassan fekszünk. egyszercsak felállt és elkezdett pisilni. mondtam neki, hogy nemáááár, akkor berohant a wc-be.

egyébként ha itthon vagyunk akkor szó nélkül elintézi maga, néha utána közli, hogy pisilt. wc-be, papírral megtörli, lehúzza, kezet most, szóval tényleg nem is kellek hozzá.

ha csavargunk akkor meg feszeng egész addig míg rá nem kérdezek és persze akkor már mondja, hogy igen, kell pisilni, de nem szól magától :S

nem tudom mit kéne tennem, mert kint nem hagyhatom, hogy ne kérdezzek rá, bent meg önálló ebben.

az oviban azt mondták, hogy nem gond, mert "irányított pisilés" van, ahogy már előttem is írták, fix időben mennek pisilni, azonkívül ha kell neki akkor mehet szó nélkül, nem kell bejelenteni, szóval én nem is az ovi miatt tartok, hanem egyébként.

hátha ír valaki jó tanácsot erre

2012. szept. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!