Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Járatnátok így oviba/suliba a...

Járatnátok így oviba/suliba a gyerekeket? Tetű

Figyelt kérdés
Kis faluban élünk, van egy család, ahol mindenki tetves (ha jól számoltam 10+1-en vannak). Felszólításra sem irtották ki már évek óta, a gyermekvédelmisek is itt vannak minden nap mégsem történik semmi. A gyerekek tetvesek és iskolába, ovodába járnak, pedig meg lettek kérve hogy maradjanak otthon.

2012. szept. 17. 14:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
Vannak olyan szerek,amelyeket megelőzés céljából is lehet használni.Ez nem lehet indok arra,hogy a gyerek otthon maradjon.
2012. szept. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én biztosan kiverném a balhét, és kihívnám akit csak lehet. Nem tudom ki illetékes ilyen ügyben, de ANTSZ biztosan.

Óvónők mit szólnak ehhez?

Én nem hagynám ennyiben!

2012. szept. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az iskolában a védőnő meg egy segítője kezelte le a tetves gyerekek fejét. Mármint azokét, akikét otthon nem kezelték. szerintem kérjetek ti is valami hasonló segítséget.
2012. szept. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt van az a pont, amikor az ööszes többi szülőnek össze kell fogni, az igazgató elé kell állni, az intézményvezetők elé kell állni, hogy azonnal történjen valami. Ha kell, legyen ott reggel egy gyermekvédelmis vagy védőnő vagy bárki, aki a problémás gyerekeket lekezeli.

Nyomatékul pedig kijelenteni, hogy akkor következő hétfőn egy gyerek sem megy oviba/bölcsibe, célzásként, hogy akár el is vihetik onnan a gyerekeket. Aki egy napot nem tud megoldani, ott össze kell fogni a szülőknek, bevállalni a másik gyerkőcöt. Aztán a szülők szépen igazolják a gyerekekenek azt az egy napot, a vezetőkkel pedig közölni kell, hogy gyerek nélkül nincs iskola... Szóval baromi gyorsan találjanak megoldást, különben állást kereshetnek maguknak.

2012. szept. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Védőnők kezelték, de hiába kezelik 3 gyereket, ha otthon a másik 3 gyerek és a szülők, nagyszülők fejében ott van. Már a párom kicsapta a balhét de a polgármester csak röhög az egészen, meg h nem kell vele foglalkozni...

Óvónők, védőnők, háziorvos, gyermekvédelmisek is mind ki vannak akadva, de mégse történik semmi...

2012. szept. 17. 14:14
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
oviba/iskolába gondoltam..... nem oviba/bölcsibe
2012. szept. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Polgármestert emlékeztetni kellene, kik is választották meg és hogy kik nem fognak rá szavazni legközelebb.
2012. szept. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos azzal nem értek semmit, ha a 10 emberből 3 kezelve van. :( Nem elég a gyerekek fejéről kiírtani a tetűt, a szülőkből is ki kéne.
2012. szept. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdeztem anyósomat, aki oviban dolgozott. Az óvoda vezető vagy a védőnő kihívatja az ANTSZ-t, és Ők lekezelhetik a szülőket is. Amennyiben ennek nem tesznek eleget, abban az esetben eltilthatja az orvos a gyerekeket az intézmény látogatásától. Ezzel lehet hogy célt érnétek, mert ha nem jár a gyerek iskolába akkor ugye nincs csp sem.
2012. szept. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A gyerekek voltak orvosnál, el vannak tiltva oviból/suliból mégis azt látom hogy ugyan úgy mennek reggel, mint szoktak.

De akkor majd még lépünk valamit az ügyben, mivel más problémák is vannak, lehet hogy elviszik a gyerekeket, most ezért várunk egy pár napot, azért folyamatosan figyelmeztetünk mindenkit az ügyben.

2012. szept. 17. 14:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!