Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mégsem iskolaérett kiselsős?

Mégsem iskolaérett kiselsős?

Figyelt kérdés

A fiam most kezdte az iskolát. Elég okos és olvasni is tud már. Ma viszont egy rövid beszélgetés a tanítónénijével szíven ütött: mindig álmodozik, 120.-jára figyel csak oda, ő az utolsó. A végkonklúziója az volt: nem igazán iskolaérett.

Most már persze nem lehet visszatenni óvodába, jó lett volna ezt sokkal hamarabb tudni. Az óvodából nagyon tolták ki, az iskola készségfelmérésnél sem mondtak rosszat róla, és itthon a lassúsága, szórakozott professzorsága egyáltalán nem olyan zavaró, mint mondjuk egy 26 fős osztályban lehet.

Mit tehetnék, ha már így alakult? (amúgy az őt érdeklő dolgokhoz nagyon hosszú időre le tud ülni, az órai egy helyben maradással sincs baj, inkább az odafigyeléssel és tempóval - már az is eszembe jutott, hogy nem lassú csak passzív agresszív...)



2012. szept. 19. 14:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom, él-e még az a lehetőség, hogy az első osztályt simán lehet majd újra kezdeni. Egy év alatt biztosan erősödik a koncentráló képessége a fiadnak.
2012. szept. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiammal is hasonló problémánk volt. Az iskola pszichológus foglalkozott vele, nem sok eredménnyel. Tanácsára az orvos adott igazolást, (lényegében kamu igazolást)hogy beteg, nem járhat közösségbe, így kivettük az iskolából, és otthon maradt a következő tanévig. Akkor már minden OK lett.
2012. szept. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem bántásból írom, de ha láttad, hogy otthon is lassú, miért nem hagytad még 1 évet oviba, mégha az ovi úgy is gondolja, hogy mehet? Sejthetted, hogy az iskolába nem fog javulni. Lehet, hogy járhatja még 1x az évet, de szegény hogy fogja magát érezni?

Hátha felveszi azt a tempót, ami kell az iskolába és változni fog a tanítónéni véleménye.

2012. szept. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Okosnak láttam, az óvodában is mindig dicsérték, az otthoni lassúságát meg nem észleltem kórosnak.

Nem akarom újra járatni, mert az eszével nincs baj, így büntetésnek élné meg.

Valami terápiára vagy fejlesztésre gondoltam, amivel a figyelmét ráncba szedhetném. Ha létezik ilyen...

2012. szept. 19. 15:17
 5/17 anonim ***** válasza:

Bocsi neeem. Sajnos ez a korral fejlődik ki. Tudom mert nekem figyelemzavaros a fiam enyhén és a foglalkozás bár segít rajta attól nem teszi egy évvel hamarabb iskolaéretté. Ő 7 évesen fog menni. Ugyanez van mint a te kisfiadnál elkalandozik, nem figyel stb.

És belegondolva mi a rosszabb neki ha most egy évvel előről kezdve újrakezdi minden téren éretten az egész iskola témát vagy ha "beskatulyázódik" a Pistike mindig az utolsó ő a leglassabb ő sose figyel kategóriába? Mert sajnos a tanítónénik is hajlamosak skatulyázni meg a gyerekek is. Én ennek nem tenném ki az okos jóképességű fiamat. Inkább kezdje egy év múlva újra és járhat évekig ugyanazokkal a gyerekekkel. De ez csak az én véleményem hasonló kisgyerek "birtokában" .:)

2012. szept. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ti megtennétek a saját gyereketekkel, amit nekem javasoltok? Egy iskolába járó gyereket visszatenni oviba, és újrakezdetni vele az egészet??
2012. szept. 19. 15:28
 7/17 anonim ***** válasza:

10 lassan 11 éves a lányom

ö is lassú de az eszével nincs gond

6 évesen ment suliba most az 5.-et kezdte

eddig kitűnő volt :-)

nekem is mondták vigyem vissza de nem tettem

az idő engem igazolt :-)

2012. szept. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

ja és most is előfordul h "bealszik" az órán

de érdekes módon mindig tudja az anyagot

tisztára olyan mint ha alfába lenne :-)

szal ami elhangzik azt megjegyzi még ha a tanár szerint nem figyel

2012. szept. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
5 ös vagyok. Nem visszatenném oviba! (azt szerintem nem is lehet amúgy ) hanem ez az év eltelne aztán kiderül hogy hogyan tovább végülis csak 3 hét telt el lehet "belerázódik" és rájön hogy jobban kell figyeljen-koncentráljon. vagy mint amit utánam írtak, lehet ez az előmenetelében nem fogja megakadályozni ugyanúgy szépen teljesít. De ha NEM! ha év vége felé továbbra is ez a véleménye a tanítónőnek és a gyereken is látod a "tüneteket" nem szeret már járni a suliba szünetek után nehezen rázódik vissza ne adj isten testi tüneteket is produkál (hasfájás, fejfájás) akkor nem haboznék inkább elölről kezdeni vele.
2012. szept. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Akkor is, ha amúgy megtanulta az anyagot?
2012. szept. 19. 15:48
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!