Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsis kérdések, lenne pár...

Bölcsis kérdések, lenne pár kérdésem, segitenétek?

Figyelt kérdés

-milyen papirokat kell először bevinnem majd a bölcsibe?Munkáltatóit azt gondolom,de olyan hogy jövedelem igazolás,kérnek,vagy kérhetnek?És gyesről kell papir?

-ezeket először beviszem,majd visszaadják,utána már nem kérik?

-gyesről csak először kell papir,vagy azt is minden hónapban vinni kell?

-ha 6órában dolgozok,attól ott aludhat a fiam majd bölcsibe,vagy igy nem?


Köszönöm a segitséget!


2012. szept. 20. 15:03
 1/9 anonim válasza:
100%
bölcsi függő.Menj be abba a bölcsibe,ahova vinni szeretnéd és ott mindenről felvilágosítanak
2012. szept. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tudom hogy bölcsi függő,csak kinél hogy van,arra lennék kiváncsi.Okt.18-án megyünk be a bölcsibe,akkor mondanak el mindent gondolom.Addig szeretnék érdeklődni,kinél hogy vannak ezek.
2012. szept. 20. 15:12
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak munkáltatóit kértek, mást nem a fentiek közül. Azt mondták, az is ráér, de legalább valami hivatalos szándéknyilatkozat legyen a munkáltató részéről helyette mihamarabb. Az igazolásos papírt nem adták vissza. Szerintem jövedelemigazolás akkor kell, ha támogatást kérsz az étkezésre.

Ezen kívül kellett a gyerek lakcím- és tajkártyája, oltási könyve, 3 napnál nem régebbi orvosi igazolás, hogy egészséges, a védőnő által kitöltött törzslap és még egy csomó kitöltendő/aláírandó adatlap és nyilatkozat (ez utóbbiakat szülőin ill. első nap adták oda).

6 órában dolgozom + gyes, és alhat ott.

2012. szept. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!És munkáltatóit minden hónapban kell vinned?
2012. szept. 20. 15:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk Debrecenben így volt:

-munkáltatói igazolást kellett vinni mindkét szülő részéről és a részemről a gyed lemondásról igazolást. Jövedelem igazolás nem kellett.

-a munkáltatóikat beadtam, eleve ők adták a nyomtatványt, amit a munkáltatóknak kellett kitölteni. a gyed lemondásról az igazolást pedig vagy odaadod, én fénymásolatot vittem. többet nem kérték

-a gyed lemondót is csak beiratkozáskor kellett adni

-ha 6 órában dolgozol, ottmaradhat a gyereked a bölcsiben. Eleve nem végzel délig, hogy hazavidd, de ha igen akkor sem vagy köteles elvinni. A legjobb ha azt mondod 8 órában dolgozol, és akkor nem lesz ezzel probléma többet. Még ha a munkáltatóin 6 óra van beírva, akkor is mondhatod azt, hogy az csak papíron van úgy, de 8 órát dolgozol. És nem piszkálnak azzal, hogy de vidd haza délbe a gyereket.

2012. szept. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm!én gyesen vagyok,akkor arról kell vinnem valami papirt?
2012. szept. 20. 16:01
 7/9 anonim ***** válasza:

A fiam olyan bölcsődébe jár (már 4 napja, szóval veszett rutinos vagyok :-)), ahol gondozási díjat kell fizetni. Leírom mik kellettek:

-TAJ fénymásolata

-a bölcsőde adott formanyomtatványt a jövedelemigazoláshoz, ami alapján a térítési díjat kalkulálják

Ehhez mellékelni kellett: megelőző 3 hónapra a férjem munkáltatójától jövedelemigazolást. Nekem is erre az időszakra jövedelemigazolást. Én akkor még GYED-n voltam, aztán júliustól GYES-n. A munkahelyem TB kifizetőhely, ők utalták a GYED-t. Erről kell jövedelemigazolás a munkáltatótól. Továbbá a GYES és a családi pótlék határozat. Még kértek utalási igazolást is, mivel a CSP határozaton bruttó összege szerepel (amiből már akadémiai szintű feladat 10%-t levonni)

-ha kitöltötted a formanyomtatványt, csatolod hozzá a határozatok másolatát, és az eredeti igazolást a munkáltatótól, végül leadod a vezetőnek.

-én még nem vittem még munkáltatói igazolást, mert 150 km-re van a munkahelyem, ahová már nem tudok lejárni, a helyi központba kértem át magam, de várnom kell, hogy ott üresedés legyen.

Nem kérdezted, de kell majd az orvostól 3 napnál nem régebbi igazolás, hogy közösségbe mehet a gyerek, a védőnőtől, meg bölcsődei egészségügyi törzslap.

Azt, hogy 6 órás állás mellett ott aludhat-e a kicsi nem tudom, de nem tartom logikusnak, hogy bármi akadálya legyen.

Mindenképpen beszélj a bölcsivel, mert intézményenként eltérő lehet, milyen papírokat kérnek.

2012. szept. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszi hogy ilyen részletesen leirtad!

Hú,hát ez nem semmi komolyan mondom...ennyi mindent kérni!Gyesről,csp.-ról,a páromnak is munkáltatói vagy jöv.igazolás...komoly...és ha nekem nincsenek meg ezek a papirok,mármint a gyes és családi pótlékos,azt tudok kérni másikat valahol,nem tudod esetleg?Mert sehol nem találom ezeket a papirokat.

2012. szept. 20. 21:54
 9/9 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Ha nincs meg a határozat, az nem biztos, hogy gond ebben az esetben. Nekem a bölcsőde vezetője azt mondta, elég az utalási igazolás. Aztán szegény több hétre betegállományba került, a helyettese meg kérte a határozatot is. Én az anyasági támogatás határozatát kutyultam el, és kellett volna az adóbevalláshoz, de nem adtak újat, mert mi az, hogy nem őriztem meg. Szánom -bánom a nagy-nagy bűnömet. Ha kérik a határozatot, azért próbálkozz be az Államkincstárnál, hátha sikerül pótoltatni. A legviccesebb az, hogy ebből egy másodpéldányt nekik iktatniuk kell/kellene megőrzésre, azt fénymásolni kb 2 perc. Aztán ráírni, hogy eredetivel egyező hiteles másolat, bélyegző, kiállító aláírása újabb két perc. Kis emberség és 4 perc munka.
2012. szept. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!