Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Minden bölcsiben kell jellemzé...

Minden bölcsiben kell jellemzést irni a gyerekről?

Figyelt kérdés
itt olvastam most először ezt,eddig még soha nem hallottam ilyenről.Ez mindenhol van,vagy változó?És adnak valami "sablont",hogy hogyan kell ezt megcsinálni,vagy miket kell irni bele?
2012. szept. 21. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk kellett írni a bölcsődei üzenőfüzetbe. Ez volt benne az első bejegyzés. A gyerek egy napját kellett kb. leírni, pl. mikor kel, mikor, miket szokott/szeret enni, inni, mikor szokott aludni. Milyen természetű, mitől fél, érzékeny-e, félős vagy inkább vakmerő, stb. Milyen különleges szokásai vannak.
2012. szept. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

nem olvastam azt a kérdést, de szerintem egyre gondolunk.

nálunk kellett, ne gondolj nagy dolgokra, már nem is emlékszem pontosan.

van minden gyereknek saját füzete, ebbe kellett beleírni pár dolgot róla.

milyen ételek a kedvencei, miket nem eszik meg egyáltalán.

mi a napirendünk a bölcsi előtt, mikkel szeret játszani, mivel nyugtatod meg, ilyenek.

tényleg csak hétköznapi dolgok amik a gondozónőknek ad segítséget, hogy ha 11kor elkezd zokogni a gyerek és nem tudják mi baja akkor megnézik a füzetet és látják, hogy ti 11kor szoktatok aludni... mondjuk ez elég hülye példa volt :D

majd a gondozónő fogja mondani, hogy mit írj bele, csak azt kell ami nekik fontos lehet :)

2012. szept. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Budapest, VIII. kerületben kell. Annyit kértek hogy szerepeljenek az alábbiak

-étkezési szokások: eszik-e önállóan, válogatós-e, miből iszik

-allergiája van-e

-alvási szokások: mivel alszik, ha van alvóspajtás, vagy bármilyen kegytárgya, azt vinni kell

-szobatisztasággal hogy áll

-érdemes egy kis szótárt is mellékelni, ha valamilyen fontos kifejezést nem teljesen érthetően mond, vagy saját szava van rá pl: a fiam dudunak hívja a cumiját

- van-e olyan szokás, rituálé, amihez tűzön-vízen át ragaszkodik

2012. szept. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszi nektek! :) Akkor ez mindenhol van,de akkor gondolom el mondják majd miket kell beleirni.
2012. szept. 21. 21:52
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekünk is kértek, a szülőin elmondták, hogy mit kell beleírni. Nekem is fura volt, mert az első gyerekem csak oviba járt, és ott meg adtak egy 3 oldalas kérdőívet, azt kellett kitölteni, de végülis ugyanaz a szerepe.
2012. szept. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is írtam, nálunk is kértek. Leírtam az alvási, étkezési, ürítési szokásait, mit szeret játszani és ha beteg akkor hogy viseli, van e allergiája, ilyesmiket.

De nem úgy tűnik, mintha olvasták volna. A füzetet azóta se láttam. Gondolom ha ők is írnak bele valamit, akkor megmutatják, különben nem sok értelme van. 3 hete jár bölcsibe a fiam.

2012. szept. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is volt ilyen és ilyeneket kellet leirni rolamint az elötem szolok irtak.
2012. szept. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!!
2012. szept. 22. 21:21
 9/9 anonim ***** válasza:

6-osnak: nekem már március óta jár bölcsibe a kisfiam.

Júliusban, mielőtt kezdődött a nyári szünet, akkor adták oda egyszer, hogy olvassam el, amiket a gondozónők írtak. Leírták a beszoktatást (2 hét), melyik nap mi történt, miket csinált, stb., ill. utána még egy összefoglalót írtak róla, hogy a 3 hónap alatt milyen új dolgokat tanult, hol tart most, miket tud.

2012. szept. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!