Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A D vitamint meddig adjátok a...

A D vitamint meddig adjátok a gyerkőcötöknek? Nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy mivel novemberi, ezért másfél éves koráig kell tavaszig, onnantól nem. Valaki viszont azt mondta, hogy 3 éves korig adni kell. Most akkor meddig?

Figyelt kérdés

2012. szept. 22. 21:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
1 éves koráig naponta 1 csepp. Utána 3 éves koráig októbertől- májusig. Kisfiam 3,5 éves. Még van egy negyed üvegnyi D-vitaminja, azt én még odaadom neki.
2012. szept. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
Én semeddig sem adtam nekik. Kaptak gyümölcsöket, zöldségeket, tejet, az elég volt.
2012. szept. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

21:38-nak. Honnan tudod, hogy később sem lesz baja a gyerekednek? Nem kötekszem, csak érdekel. A mostani ajánlások miatt felnőtteknek is ajánlják.

Kérdező: kislányom 2 éves múlt júliusba. A doktornő azt mondta, amikortól nem lesz napos az idő, heti 3x1 cseppet kapjon tavaszig, utána meg majd rákérdezek, hogy kell-e még jövőre is.

2012. szept. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk még 5 éves korban is javasolta a gyerekorvos. A körmön szokott látszani amúgy a D-vitamin hiány.
2012. szept. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én minden nap adok gyermekemnek (20hós) egy szemet a 400NE adagból.És nem tervezem szüneteltetni. Sőt mi magunk is szedünk D vitamint.


[link]

2012. szept. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem is 2 éves múlt a lányom, és úgy mondta a doki, hogy októbertől ismét kezdjük el adni, heti 3-4 alkalommal 1 cseppet.

Sztem a Te dokid id úgy értette, hgy majd a nyáron már nem kell, de majd utána biztos fogja mondani.

2012. szept. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Iskolas korig biztosan kell
2012. szept. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyümölcs, zöldség és a tej szép dolgok, az egyetlen probléma velük, hogy nem tartalmazzák a csontok fejlődéséhez szükséges mennyiségű D-vitamint. Azt a napfényből lehet kinyerni, de mivel télen nem süt a nap, kell a D vitaminpótlás. Ennek hiányában régen rengeteg gyerek kapott angolkórt, igen ronda betegség.

Ez a rendkívül okos 64 százalékosnak ment.

2012. szept. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, jó hogy rákérdeztem!

Akkor valószínűleg a mi doktornőnk is így értette, hogy tavasztól szünet, de ősztől majd újra, csak ezt még két éve mondta, amikor megszületett a fiunk, és már nem jól emlékeztem. Köszönöm szépen!


Egyébként én sem vagyok a vitaminokkal túltömötő anyuka fajta, de van néhány dolog, ami szerintem nem tréfa:

ilyen például a kezdeti K és tovább a D vitamin, ami úgy tudom, hogy országosan evidencia, hogy minden kisgyerek kapja.

2012. szept. 23. 04:13
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

"ami úgy tudom, hogy országosan evidencia, hogy minden kisgyerek kapja."

Sajnos nem mindenkinek evidencia. Épp tegnap olvasgattam egy fórumon, hogy az anyukák azzal biztatták egymást, minek az a sok mesterséges vitamin, bőven elég a napfény, hiszen ők a természetes dolgok hívei. Persze, csak épp télen nem süt a nap... Én is eléggé bioanya vagyok, de a gyerekeim egészségével soha nem játszanék.

Bocs, ez nem egészen kapcsolódik a témához, csak még friss az élmény. :(((

2012. szept. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!