Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Rosszul etetem a gyerekemet?...

Rosszul etetem a gyerekemet? Leírnád a 2 éves gyereked 1 napi étrendjét?

Figyelt kérdés

A doki szerint nem megfelelően etetem a gyerekemet. Az másik kérdés, hogy amit elé teszek, abból mit eszik meg.

Nekünk így néz ki egy nap:

- reggeli: 1 kis szelet bundás kenyér

- tízórai: 1 gyümölcs joghurt

- ebéd: bolognai spagetti, reszelt sajttal, túró rudi

- uzsonna: 1 körte

- vacsora: fél kifli, sajtkrémmel, 2 karika sonka, 1 főtt tojás, 3 karika paprika

Egyetlen étel van, amiért szinte sír, az a tojás.

Szerintetek is változtatni kellene? A ti 2 éves gyereketek mit eszik egy nap? Örülnék, ha leírnád!


2012. szept. 24. 13:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

ez teljesen rendben van

nem az a gond hogy keveset eszik meg belőle?

2012. szept. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

2 éves kislányom tegnapi menüje:

7: 2 dl kakaó

9: fél szelet kenyér melegszendvicsnek (margarin, sonka, sajt) + paradicsom, 2 dl tea

12: húsleves (répa, máj, husi, tészta), rántott cs.mellből egy kisebb szelet fele + egy rántott csirke máj + sült krumpli + almakompót

16: egy alma + tejszelet fele

19:30: fél szelet rántott cs.mell + kenyér pár falat + csemege uborka

20:45 2 dl kakaó


12 kg, 84 cm (sz: 2850/48)

2012. szept. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
49%
Igen, tényleg nem jó az étrend, de ne aggódj, simán fogsz tudni változtatni. Rengeteg szénhidrátot adsz neki, és nagyon nem egészségesen készíted el, de kis odafigyelés, és rendben lesz! A reggeli bundás kenyeret felejtsd el, mert szénhidrát bő olajban sütve rémesen egészségtelen, ellenben egyáltalán nem tápláló. Helyette teljes kiőrlésű gabonafélét, tejterméket, gyümölcslevet kéne ennie. A tojás rendben van, de főzd inkább. A tízórai ismét tömény szénhidrát, azaz cukor, illetve az ebéd is, hisz a tészta is lisztből van. A túró rudiban annyi cukor van, ami hét-nyolc evőkanálnak felel meg. Délig a gyereked még semmi táplálót nem evett, csak fehérlisztet és cukrot. Amitől hízni előbb-utóbb fog, de táplálékhoz, fehérjéhez, rosthoz még nem jutott. Stb...
2012. szept. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%

Én sem értem mi a baj ezzel amit írtál. Gondolom nem minden nap bolognai az ebéd :)


A lányom 1 hónap múlva lesz 2 éves:

- reggeli: 1 kis szelet kenyér, 2 szelet párizsival, margarinnal

- tízórai: ha épp eszembe jut, viszek almát a játszótérre, esetleg kis keksz, van hogy nem tízóraizik

- ebéd: amit én eszem, pl. brokkolis tészta, vagy valamilyen tejszínes szószos husi tésztával, rántott sajt vagy husi rizzsel, raguleves, néha virsli, pizza, kenyérlángost szoktunk sütni

- uzsonna: 1 XL krémtúró, vagy gyümölcsjoghurt (2 doboz)

- játszótéri "nasi": gyümi, ha épp eszembe jut

- vacsora: ugyanaz mint az ebéd (legalábbis ugyanúgy főtt kaja, nem feltétlenül ugyanaz)


Tejet semmilyen formában nem iszik, azért kap ilyen sok krémtúrót...

Én nálam belefér még egy kis csoki, vagy keksz, ha kér. Nem tiltom.


Pontosan nem tudom hány kiló és centi, de magas és husis (júniusban volt 87 centi, és olyan 15 kiló lehet).

2012. szept. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
nos ezt a túró rudi 7-8 kanál cukor együtthatót nem nagyon hiszem
2012. szept. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

22 hónapos


Reggel 8 után ébred, 2.5 dl kakaó(kb egy teáskanál kakaó kerül a tejbe:-))

Tízórai, vagy gyümi, vagy péksüti, pogácsa, fonott kalács stb..de csak pár falat

Ebéd az amit mi eszünk, legyen az pörkölt, brassói, bolognai, bármi....

Uzsonna: joghurt/túrórudi, +kicsit később gyümi ha kér

Vacsora: vagy ebédről ami van, vagy bundáskenyér, kenőmájas kenyér, felvágott vajaskenéyr, mikor mi

Fürdés után, lefekvés előtt pedig 2.5 dl tej


Nagyon jó étkű, izgága 12,5 kgos kiscsajszi:):)

2012. szept. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

hát ha nem minden nap ez a menü (gondolom ez a tegnapi példa :D), akkor rendben.

ha változatosan eszik akkor semmi gond.

egy dolgot jegyeznék meg, nem jó uzsira a gyümi és 10óraira a joghurt. illetve az emésztésnek. cseréld meg, a gyümi gyorsan bomló, 1,5 óra alatt lebomlik, ezért jó ebéd előtt, meghozza az étvágyát. a joghurt meg délutánra jó mert az eltelíti kicsit :)

2012. szept. 24. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem.de az uzsi lehetne több is szerintem.
2012. szept. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Lehet sok a tojás! Heti 2 szabadna megennie.
2012. szept. 28. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
heti 2 tojás??? :))))
2012. szept. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!