Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet óvodában kérni, hogy...

Lehet óvodában kérni, hogy másik csoportba kerüljön a kislányom? Most kezdett szeptemberben.

Figyelt kérdés
2012. szept. 24. 20:13
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Ha olyan komoly esetről van szó, például -csúnya szóval- kiutálják a csoportból. De a kezdés mindig nehéz, és lehet nem minden igaz ha azt mondja a kislány, hogy nem érzi jól magát. Pedagógia szakon tanulok óvónőnek, gyakorlaton pont olyan kislányt kaptam, aki visszahúzódó, egész nap arról beszél hogy haza akar menni és senki nem szereti ott. Mégis pillanatok alatt el lehet terelni a figyelmét, és már kacag. Szólj az óvónőnek, hogy ne hagyják egyedül sosem, próbálják összebarátkoztatni a társaival.
2012. szept. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
aranyos vagy, de nem erről van szó:) nekem van az óvónővel személyes problémám. Sík ideg leszek ha arra gondolok, hogy ezzel a nővel kell 3 évig együttműködnöm a gyerek érdekében...
2012. szept. 24. 20:20
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

Ezt leírhattad volna, hogy ne strapáljam itt magam :)

Azt kell megtudni, hogy a kislányoddal hogyan bánik, mert az, hogy neked nem szimpi, még lehet ő a legjobb óvónő az oviban. Vagy esetleg volt konfliktusotok? Tehát ő is ugyan így érez irántad, és ezt érezteti a gyerekkel is? vagy csak egyszerűen nem jön be neked?:D

2012. szept. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kérni lehet, de nem fogják áttenni. Főleg ha teltház van az oviban.

Mi tavaly októberben kezdtünk (fiam utolsó pillanatban jutott be a várólistáról, a legrosszabb csoportba). A két óvónénitől rosszul voltam én is. Rögtön át akartam íratni, nem lehetett, tele az ovi. Tavasszal az új beiratkozáskor jeleztem, hogy szeretnénk átmenni másik csoportba, az igazgató közölte, hogy nem lehet, mert olyan sokan jelentkeznek. Vegyes csoportba? Úgyis majd jön a húga is, és akkor lehetnének együtt. Nem lehet, majd esetleg abban az évben, mikor a hugi is már jön...

Szerencsére a banyábbik óvónő elment nyugdíjba, jött egy aranyos helyette, remélem most már jobb lesz a helyzet.

2012. szept. 25. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Barátnőm lányával is hasonló gond volt. Ő beszélt a vezetőséggel és áttették a gyereket. Nyilván a vezetőségen is múlik. Viszipont az új csoport ovónéni párosa nem örült. Épp hogy összeszokott a csapat és máris egy új gyereket kaptak. Nem is szerették a barátnőmet egy jó darabig. Aztán az évek során megbékéltek.
2012. szept. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!