Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » (Miért) engeded óvodába,...

(Miért) engeded óvodába, iskolába gyerekedet, ha kifejezetten zöld váladék jön az orrából?

Figyelt kérdés
2012. szept. 27. 18:53
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
80%

ez engem is érdekelne.a bölcsiben volt egy gyerek,rendszeresen térdig lógó zöld takonnyal járt bölcsibe,és úgy köhögött,hogy majd megfulladt.de a doki kiadta az igazolást,így a bölcsiben kénytelenek voltak fogadni.szóltak többször,de akkor meg elkezdett fenyegetőzni.hál istennek másik oviba jár szeptembertől.

remélem az oviban nem lesz ilyen.én nem viszem soha,mert tudom,hogy csak betegebb lesz,meg ráadásul lefertőz mindenkit.

2012. szept. 27. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%
Igen, ez engem is felháborít. Többször is hallottam már olyat, hogy óvodába engedik a gyermeket úgy, hogy fertőző beteg. Nálunk is van a családban egy gyerek akinek a szülei éjjel-nappal dolgoznak és mivel általában a nagymama vigyáz rá, ha csak nem lázas beteg nincs otthon, oviban van. Mindegy, hogy hogy köhög vagy, hogy mennyire taknyos. Szerintem általában ez az oka. Nem minden szülő teheti meg, hogy otthon maradjon a gyerekével ha beteg és van akinek ráadásul segítsége sincsen. :( Bár az enyém még csak 1 éves, vannak fenntartásaim az ilyen dolgok miatt a bölcsődével ill. ovival kapcsolatban.
2012. szept. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
Fúj, dehogyis!
2012. szept. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%

Nem. Épp most van itthon úgy a gyerekem hogy "csak" taknyos (nem zöld!) de nagyon folyik neki és kicsit köhög is.

Viszont múlt hét végén mikor mentem érte oviba akkor láttam hogy napokig! úgy volt ott az egyik ovis társa (ráadásul tudom hogy az anyukája épp otthon van huzamosabb ideig) hogy brutálisan köhögött, iszonyatosan folyt az orra, párás volt a kis szeme (lehet lázas is volt).

Ezt nem tudom megérteni.

2012. szept. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%
Ha zöld, sárga váladék jön az orrából, ha csúnyán köhög (tehát nem csak a visszacsorgó váladéktól köhög), ha lázas akkor nem engedem oviba. Gondolom volt ezirányú tapasztalatod. De nem értem, miért nem attól (azoktól) kérdezed meg, akiket így láttál óvodaközelben?
2012. szept. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
70%

Én azt vettem észre a környezetemben, hogy senki sem engedi így a gyermekét/gyermekit közösségbe!

Itt is sokan kifejtették már több száz kérdésben, hogy nem viszik be a gyereket.


Arra viszont kíváncsi lennék, hogyha egy gyermek sem megy betegen közösségbe, akkor hogy lesznek mégis 1-2 napon belül a gyerekek 70%-a beteg?!

Hogy lesz járvány a közösségekben?

Elméletileg sehogy sem lehetne beteg egy gyermek a közösségben, hiszen senki nem viszi be a gyermekét betegen ... vagy mégis?! :o


Azt pedig ne mondja nekem senki, hogy a szülő még nem tudta reggel, hogy beteg a gyermeke ... azért azt észre lehet venni egy gyereken!

2012. szept. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó válaszolónak: a válasz a lappangási idő. Attól, hogy még nem jelentkeznek a tünetek valakin még hordozhatja a vírust és fertőzhet másokat. Egy nátha pl nálam úgy kezdődik, hogy reggel még semmi bajom, délben már tüsszögök, estére kapar a torkom, másnap reggel már fáj is és aztán betaknyosodok. Szóval az első nap még lehet nem látszik semmi a gyereken, de már fertőzhet. Összefogdossa a játékokat stb, ráadásul egy légtérben vannak egész nap. Így alakulnak ki a járványok.
2012. szept. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha napközben az oviban lappang a betegség és csak estére jön ki otthon, akkor már simán megfertőzhette a többieket, amíg benn volt. Ez a magyarázat, nem más.
2012. szept. 27. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
89%

Bölcsiben a szülőin mesélte a vezetőnő, hogy egyszer az egyik gyerek kikakilta a lázcsillapító kúpot. Amikor elővették az anyukát elmondta, hogy a munkahelyén megfenyegették, hogy ha még egyszer hiányzik a gyerek betegsége miatt, akkor kirúgják.


Amikor a kisebbik gyerekem 2 évben volt bölcsis, akkor neki is novembertől februárig egy hét bölcsi, egy hét anyukám volt a menetrend (csak taknyos volt, de nem komoly, sokszor nem is lázasodott be), de nekem egyetlen telefonhívásba került, hogy anyukám egy óra múlva ott legyen és én mehessek dolgozni.

Ez ma sajnos sokan nem tudják megtenni.

2012. szept. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
8: na igen, ilyen nálunk is volt. A gyerek még csak azért sem köhintett, mert a torkán akadt volna valami, éjjel jól aludt, semmi baja nem volt. Bevittem reggel a bölcsibe, amikor délután mentem érte rákérdeztek, hogy ugyan már miért vittem be, ha ilyen beteg. Mondom semmi baja már vagy egy hete. Kiderült, hogy miután bevittem egy órával később már köhögött, alig bírt délben aludni (akkor miért nem hívtak fel, hogy jöjjön érte valaki??? Ja, annyira nem volt beteg, hogy telefonáljunk...) mert nem kapott levegőt..
2012. szept. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!