Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha "könnyen" beszokott a fiam...

Ha "könnyen" beszokott a fiam az oviba, mit jelent?

Figyelt kérdés

Három hete jár három éves fiam oviban, sosem sírt(eddig), szívesen marad ott, persze nagyon vár hogy menjek érte ebéd után, mert csak ebédig van.

Több helyen is olvastam hogy az az egészséges ha eleinte sír elváláskor, de nálunk nem volt ilyen, pedig a három évet teljesen együtt töltöttük, csak pár órákra volt másnál, azt sem sokszor.Két és fél éves koráig szoptattam, nagyon szeretem, és szerintem szeretetben is neveljük.Kötődünk egymáshoz, de mégsem volt hiszti, sírás.Vagy majd ezután várható?


2012. okt. 2. 11:39
 1/8 anonim ***** válasza:
33%
miért nem marad végig? az lenne az ideális. amúgy meg ezt nem lehet előre tudni. örülj h ilyen karakán kiskölyök,én hülyét kapok amikor nyávognak,üvöltenek,és úgy viselkednek mint a babák. a mi ovinkban van egy 5 éves nagy ló,akit ölben kell bevinni,szopja az ujját,és semmit sem akar csinálni-csak kénytelen mert anyuci nincs ott.
2012. okt. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Az első válaszban benne van minden.
2012. okt. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az együtt töltött idő alatt megtanult bízni benned, kaialakult a kapocs, ami miatt nem fél, hogy nem mész érte:).

Az ilyen gyerekeknél sokszor előfordul, hogy amint lecseng az újdonság varázsa, és rájönnek, hogy ez már mindig így lesz, ugyanúgy nekikeserednek néha, a különbség talán annyi, hogy könnyebben túl esnek ezen az időszakon:).

2012. okt. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

:-)

örülj neki

ez azt jelenti h jól érzi magát és biztonságban van

ez egyáltalán nem gond


nekem sem sírtak a gyerekek mikor oviba mentek és nem is voltak bölcsisek


és végig délben mentem értük

2012. okt. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Még akár 1 hónap múlva is előjöhet, hogy sír, de az is lehet, hogy nem fog.

Az én fiam csütörtöki napon kezdte az ovit, aki még csak nem is volt 3 éves. Úgy otthagyott első nap, hogy csak néztem. 2. nap is. Aztán 3 napot itthon volt, mert beteg lett, újra csütörtök-péntek ment oviba. Nem sírt, rohant be. Én örültem, hogy milyen könnyen alkalmazkodó gyerekem van. Aztán eljött a hétfő, úgy szedték ki a kezemből. Már este elkezdett sírni, hogy ő nem megy oviba, reggel az utat végigordította, aztán megint úgy vitték be. Egész héten sírt, de csak reggel "kötelezően".

Következő héten hétfőn még sírt, kedden már semmi baja nem volt, adott puszit, és közölte, hogy ebéd után menjek érte. Azóta nem sír. Ma alszik ott először (na, erre kíváncsi leszek, mert még soha nem aludt idegen helyen nélkülünk).

2012. okt. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal: igen, ez pont azt jelenti, hogy a gyermeked bízik benned, és tök jól nevelted eddig! Csak így tovább! :)
2012. okt. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lehet, nem is lesz sírás. Mert jól nevelted, jó a kapcsolatotok, bízik benned, és jól érzi magát az oviban az óvónénikkel. tedd össze a két kezed. Gratulálok a fiadhoz. Ez a te érdemed, így neked is külön gratulálok.
2012. okt. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ó, köszönöm az elismerő válaszokat:-)De talán még az is benne van a dologban, hogy tényleg egy karakán kisfiú.Mivel még nem dolgozom, ezért megkértek hogy ha lehet ebéd után hozzam el, de igazán nekem is így jó, mert nem hirtelen váltunk el egész napra.De, már első napokban mondta hogy a többiek alszanak, ő is szeretne ott aludni.Szerintem ezzel sem lenne baj, persze nem lehet tudni.

Én is nagyon meg vagyok elégedve az ovival, óvónénivel, meg mindennel, lehet ezt is érzi a fiam, hogy nem úgy megyünk mintha a fogunkat húznák.

2012. okt. 2. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!