Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Írtak már fel gyermeketeknek...

Írtak már fel gyermeketeknek Peritol szirupot?

Figyelt kérdés
Mire adták? Mennyit kellett szedni? Voltak mellékhatásai?Miután abbahagytátok a szedését volt valami változás? Előre is köszönöm a válaszokat.
2012. okt. 3. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
A kérésemre írta fel a gyerekorvos, mert nagyon rossz volt az étvágya. 3,5 éves volt akkor, napi 1 alkalommal kapott egy teás kanállal. Mellékhatása nem volt, bár az ízét nem nagyon szerette. Már a második naptól folyamatosan éhes volt. Ha erre kaptátok ti is, akkor azt tudom tanácsolni, hogy ha éhes akkor egyen, bármikor, bármit, bármennyit. A lényeg, hogy igyon minden nap valami tej félét, hogy legyen kálcium bevitel is. Amikor elfogyott akkor még 1-2 hónapig nagyon jól evett, most készülök újra íratni neki. Ja és hízott egy kilót :)
2012. okt. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nálunk is Peritolt kapott étvágytalságra, 1 évesen volt 8kg, most 4 éves, 14 kg, de most is madáradagokat eszik. Amíg kapta, jól evett, állandóan a hűtőajtóban állt, 1 hónapig kellett adni, 1 kg-ot hízott ezalatt. Amikor abbahagytuk, ő is eljött a hűtőtől :-)

Mellékhatásra nem emlékszem.

2012. okt. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom még nem volt két éves amikor felírta neki a doki, szintén azért, mert keveset evett, illetve főleg gyümölcsöt, zöldséget volt hajlandó megenni, amitől ugye nem hízott és a doki nem volt megelégedve a súlyával. Én csak egyszer adtam be neki, mert amikor megitta, utána 1-1,5 órán keresztül úgy viselkedett, mintha berúgott volna, és nekem ez nagyon nem tetszett. A doki utána mondta, hogy ő érzékeny rá, úgyhogy nem is kapott többet, de az étvágya helyrejött magától. Én másoknak azt javaslom csak végszükség esetén használjanak ilyen szereket.
2012. okt. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok.


Én egyébként úgy tudom ez egy allergia elleni gyógyszer, aminek a mellékhatása, hogy nagy étvágyat csinál, ezért étvágytalanságra is fel szokták írni.

2012. okt. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.Mi krónikus csalánkiütés miatt kapjuk.Napi kétszer kell egy-egy kávéskanálnyit bevenni belőle.Most kezdjük majd el szedni, de kicsit megijedtem és elbizonytalanodtam a sok mellékhatás miatt.Közben elég szigorú diétán vagyunk.Szóval az étvágy kérdés nem tudom hogy alakul majd.
2012. okt. 3. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!