Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiamnak a nevelési tanácsad...

Kisfiamnak a nevelési tanácsadóban kapott szakvéleményén az szerepelt, hogy "idegrendszeri éretlenség, figyelmi probléma sejthető, csoportlétszámban két főnek számít" járt volna az ovitól fejlesztés nekünk?

Figyelt kérdés

Most két év után iskola előtt megyünk vissza a nevelési tanácsadóba .

Amikor megkapták az oviban annak idején a nevelési tanácsadóból a szakvéleméynt,akkor az óvodai fejlesztőpedagógus azt mondta rá,hogy nem jár fejlesztés,mert nincs ráírva a papírra ,hogy neki foglalkoznia kell a fiamaml.

Most mégis az óvónők állandóan azt kérdezgetik tőlem,hogy ahová magánúton viszem a fiamat fejlesztésre ott mit mondanak róla iskolaérettségi szempontból.


Érdekes ,hogy annak idején azt modták,hogy nem kell neki semmilyen fejlesztés,nem kaphatott az oviban fejlesztést,most pedig ,hogy tudják ,hogy folyamtosan járattam magánúton évekig mégis ettől akarnak függővé tenni bármit is...


2012. okt. 6. 15:39
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

A gyerek az elvárásaimon felül fejlődött egyébként a fejlesztésektől ,az óvónénik is dícsérik .


Csak azt nem értem,hogy akkoriban miért nem azt mondták,hogy -nézze anyuka itt az oviban csak a legsúlyosabb problémával küzdő gyerekek fejlesztését tudjuk megoldani,bár az ön kisfiának is szükséges lenne,de őt itt nem tudjuk fejleszteni,kérem keressen magánúton lehetőséget.


DE nem ezt mondták,hanem azt,hogy nem kell neki fejlesztés,csak szigor és majd attól rendbejön,én pedig azt láttam,hogy hatalmas javuláson ment át a kisfiam a fejlesztések hatására és a szakemberek szerint akihez fejleszteni viszem most nem itt tartanánk,hanem lehet még rosszab is lenne a helyzet fejlesztés nélkül mint pár éve.

2012. okt. 6. 15:52
 2/15 anonim ***** válasza:
Azért nem mondtak, mert nekik valóban nem kell fejleszteniuk, ha ez a papíron nem szerepelt. Mivel a gyerek oda jár,meg idény, hogy érdekli őket, hogyan halad
2012. okt. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Nagyon úgy éreztem akkoriban amikor fél évig a nevelési tanácsadóba jártunk két éve és a végén leadtam a paírt az óvónéniknek,hogy akkor ha nem jár fejlesztés ,hanem az én nevelésemtől várja mindenki,hogy helyrejön a gyerek,hogy teljesen magamra hagytak a súlyos problémával.

Azt tanácsolni egy figyelemzavaros gyerek anyukájának,hogy nevelje ki belőle szigorral ezt a fajta viselkedést...és közben bosszúsan említeni a napi problémákat amik a gyerekkel történtek(szaladgál,nem ül meg,meg sem hallja ha megkérik valamire ,szerencsére agresszív nem volt) ez szerintem nem volt etikus,nagyon kellett volna a segítség,hogy legalább irányítsanak valahová.

Előtte nem nagyon olvasgattam gyermekneveléssel foglakozó könyveket,alig tudtam valamit a figyelemzavarról ezért kellett volna segítség,hogy ilyenkor mit lehet tenni,azóta bepótoltam az elmaradásomat az összes fellelhető könyvet elolvastam és a legnagyobb segítséget az én lelki támogatásomat azoktól a szakemberektől kaptam meg akikhez magánúton jártunk és igazuk lett végül,mert egy nagyszerű kispasim lett végül,alkalmazkodó,elismerésre vágyó.

2012. okt. 6. 16:02
 4/15 anonim ***** válasza:
Es most mit vársz? Talán leboruljanak eled? Az óvónő nem fejlesztő pedagógus, helyesen járt el. Örüljünk, hogy minden rendben.
2012. okt. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Azóta egyébként minden rendben van,dícsérik,szeretik a fiamat az óvónénik,engem is elismernek,hogy a tőlem telhetőt megteszem,egyébként annak idején ők is szükségesnek ítélték,hogy a fiam fejlesztve legyen a viselkedési problémái miatt azért is küldtek a nevelési tanácsadóba ,hogy után majd kapunk fejlesztést az oviban,majd amikor megkaptuk a szakvéleményt szaladtak vele a fejlesztőpedagógushoz ,aki elutasította az óvónők kérését.


Egy másik kérdést válaszoltam meg az oldalon ahol szintén egy hiperaktív kisgyerek szülei nem gondolják,hogy speciális fejlesztés kellene a gyereküknek ...erről jutott eszembe,hogy ha én akkoriban nem kerestem volna magánúton a megoldást,akkor az én gyerekem is egyre súlyosbodó magatartásproblémával,beilleszkedési nehézségekkel küzdene.


A minap bement az oviba a TSMT terapeuta-gyógypedagógus akihez magánúton járunk és beszéltek az óvodai fejlesztőpedagógussal a gyerekekről akikkel mindketten foglakoztak,a terapeutánk rákérdezett a kisfiam esetére,mire a fejlesztőpedagógus annyit tudott rólunk,hogy az én gyerekemnek azért nem járt tőle fejlesztés ,mert a nevelési tanácsadótól kapott papírt ő úgy értelmezte ,hogy a ksfiamnak csupán pszichés problémái voltak,persze felvilágosította a terapeutánk,hogy ja igen egy igen figyelemzavaros,ő csak tudja,hiszen hetente 3 X járunk hozzá.

Erre azt mondta a fejlesztőpedagógus,hogy ja akkor ránéz mégis még a nevelési tanácsadói iskolaérettségi vizsgálat előtt.

2012. okt. 6. 16:19
 6/15 anonim ***** válasza:

Tanulási Képességet Vizsgáló, Szakértői és Rehabilitációs Bizottságnál jártatok? Ott írják elő hivatalosan a fejlesztést, és az intézmény csak akkor kapja meg az emelt normatívát, ha az előírt fejlesztéseket biztosítja!

(Kislányom 3 főnek számít, heti 4 óra fejlesztést és gyógypedagógiai szakasszisztens jelenlétét írták elő számára, és ezeket mind meg is kapja.) De emellett még magánúton is hordom, mert mindent nem tud biztosítani az ovi (TSMT-torna).

2012. okt. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

"Tanulási Képességet Vizsgáló, Szakértői és Rehabilitációs Bizottságnál jártatok?"


Többször beszéltem velük,elmondtam a történetünket és hogy szeretném,ha iskola előtt ránéznének a fiamra,ők azt mondták,hogy menjünk csak vissza a nevelési tanácsadóba iskolaérettségi vizsgálatra ,mert oda tartozunk.

Elvileg az összes ismert figyelemzavaros gyereket meg kellene nézniük iskola előtt,vagy csak a legsúlyosabb problémával küzdőket szokták megnézni ?

2012. okt. 6. 16:28
 8/15 A kérdező kommentje:
Engem csak az bánt,hogy ha egy szülő nem elég tájékozott,nem jár utána dolgoknak ,akkor a gyerekével magára marad a problémájukkal.
2012. okt. 6. 16:31
 9/15 anonim ***** válasza:

Hát ezt nem igazán értem... nálunk az összes "problémás" gyereket az ovi irányította a bizottsághoz, még jóval az iskola előtt, hogy az utolsó évben megkapják a szükséges fejlesztést.

Egyébként a bizottsági vizsgálatot kérheti a szülő is, van egy hivatalos nyomtatvány, amit be kell küldeni, van pár hónap várakozási idő, de foglalkozniuk kell veled! Ez így elég fura, hogy nem ez a menete, mert nekünk pl. hivatalos pszichiátriai vizsgálatunk is volt, de az nem egyenértékű a szakértői bizottságéval, jó alap volt, de kellett a bizottság szakvéleménye is!

2012. okt. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Mi is voltunk pszichiátrián is két éve.


Tavaly is odaszóltam a bizottsághoz,hogy ránéznének e a fiamra és idén is,hogy megnéznék e iskola előtt ,mind a kétszer elutasítottak hiába mondtam nekik,hogy figyelemzavaros (hiperaktív ? ).


Félek ,hogy valamit elmulasztok amin sok múlhat a későbbiekben ,a nevelési tanácsadóban megkérdezem majd tőlük,hogy elégséges ha ők nézik meg a fiamat ,vagy tovább tudnak e küldeni a bizottsághoz még az iskola megkezdése előtt bennünket.

2012. okt. 6. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!