Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsődei üzenőfüzetbe mit...

Bölcsődei üzenőfüzetbe mit írtatok?

Figyelt kérdés
Ma kell bevinnem a füzetet, de előtte kell írnom a gyermekről. Hogy kezdjem? Mit írjak? Van vkinek tapasztalata?

2012. okt. 8. 08:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekünk anno adtak egy segítséget, hogy mi alapján kell jellemezni a gyereket.

Ezek voltak:

személyiség

készségek

szokások (ezen belül: alvás, evés)


Leírod, milyen a kicsid, mit tud (szobatisztaság terén pl), és milyen szokásai vannak (hogyan/mivel eszik-alszik)


Mi az amit egyedül tud, és mi az, amiben segíteni kell még neki.


Extra szükségletek: mire kell odafigyelni, mert "ugrik", ha nem úgy csinálják.

2012. okt. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Személyi adatok, beleértve hogy milyen néven szólítjátok, ki viheti haza (!!!!!), lakcímek, telefonszámok. Család rövid jellemzése (kivel él együtt a gyerek)


Orvosi anamnézis (pl betegség hajlamok, allergia, fertőző betegségek, amiken átesett)

Legfontosabb tulajdonságok, poz és neg (pl nyitott, akaratos, alkalmazkodó, hisztis, érdeklődő, néha agresszív stb)

Szokások, készségek: öltözködés (mennyire önálló), étkezés (mennyire önálló, mit szeret, mit nem), alvás (du mennyit, egyedül vagy nem, alvós barát), szobatisztaság

Beszédkészség, mozgáskészség rövid jellemzése

Játék, szociális készségek (együtt játszik-e másokkal vagy inkább csak mellettük, milyen jellegű a játéka, pl szerepjáték, rajz; kedvenc tevékenysége, érdeklődési köre)

Mivel lehet megnyugtatni (pl mondóka, figyelemelterelés, ölbe vétel), mi az, amit nehezen visel (pl hirtelen váratlan esemény)


Én nem mostanában írtam, de ilyenekre emlékszem

2012. okt. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én kaptam kitöltési útmutatót. Annak alapján:

-név

-születési dátum

-lakcím

-szülők neve, címe munkahely címe,telefonszám

-szülőkön kívül ki viheti el: név, lakcím, telefonszám

-milyen lázcsillapítót kaphat, mekkora adagban

-van-e allergiája, kell-e speciális diéta

-jellemzés: étkezési (önállóan eszik-e, válogatós-e), alvási szokások( kell-e cumi vagy alvós pajtás, azt vinni is kell), szobatiszta-e,szociális viselkedés, mit tud önállóan, egyéb különleges dolgok

Írd bele mindent, amit fontosnak találsz pl: verekszik-e, van-e valami, amitől fél, hogyan lehet a legkönnyebben megnyugtatni. ha beszél, de nem mond érthetően minden szót, vagy használ saját szavakat, akkor azokat a jelentésükkel együtt.

2012. okt. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!