Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A hajcsavarás/hajtépés és...

A hajcsavarás/hajtépés és körömrágás egyértelműen a szorongás jele?

Figyelt kérdés

A 2,5 éves lányom nem hogy jobban, egyre nehezebben viseli a kistesót.


Nem csak erre fogható, de vajon ennyire kikészülhet a kistesó jelenlététől?


Aggódom.


2012. okt. 8. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a hajcsavargatás szeretethiányból is fakadhat. Ha vmi miatt izgul az illető, odanyúl a hajához. Ez csökkenti a feszkót benne, mert puha és selymes. A körömrágás lehet azért is, mert vmi rossz történt vele, ami nem tett jót a lelkének. Beszélgetni kell az illetővel. Lehet a szülők túl szigorúak, vagy mások nézik ki maguk közül.
2012. okt. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben attól félhet, hogy a kistesó miatt háttérbe szorul. Vigasztaljátok meg, szeretgessétek, ez fontos neki!
2012. okt. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet igen, de nem felétlenül. Lehet simán egy rossz szokás. Bár ha mindhárom jelenség együtt van meg, akkor inkább az előbbi lehet. Kap ő is elég figyelmet?
2012. okt. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Majd bele halok, annyira igyekszem, de nem javul. Mindig dicsérve van, szeretgetve.


Lehet, hogy a kimerültség miatt többet vitázunk a férjemmel, ez stresszeli? na nem olyan pohárcsapkodós, hanem védem a nagyobbik lányom, hogy így legyen türelemmel, meg fogadja el azért hisztis, mert dackorszak, tesó stb. És nem jó a sarokba állítás, ha megüti a tesót, hanem el kell mondani 100szor is, hogy bántani nem szabad senkit.


Ráadásul a játszótéren is rajta kell lennem a lányomon, mert van, hogy odasózna.


Régeebben sosem csinált ilyet.


Hajnalokig olvasom a szakirodalmat, de valahogy semmi nem használ. Nem is hittem vna, hogy ennyire nagy lesz a féltékenység, másfél év van közöttük.


Totál kész vagyok.

2012. okt. 9. 10:41
 5/5 anonim ***** válasza:

nálunk 17 hónap van köztük, a nagyobbik lány, a kisebbik fiú, a lányom a száját nyalta eszméletlenül, egészen kisebesedésig :(

rengeteg időt fordítottam rá, hatványozottabban többet mint az öccsére, érzelmekben és mindenhogyan ő volt előtérbe helyezve, de ami végül igazán használt szerintem: a csakanyás-csakapás elfoglaltságok. amikor egyáltalán nincs is jelen a kistesó, sem fizikailag sem sehogy (mert a szülőben azért ott van hogy jajj a másikkal mi lehet, és ezt a nagyobb bizony megérzi...) amikor csak lehetett akkor 120%-osan csakis vele foglalkoztam. A férjem szerint a kicsi valamelyest el is lett hanyagolva érzelmileg a nagy javára általam, mivel sokat volt a nagymamával hogy én a lánykával lehessek. Volt is lelkiismeret furdalásom akkoriban emiatt nagyon sokszor, de tudtam éreztem hogy a nagynak most ez kell (és az idő szerencsére engem igazolt). Nem csak arra gondolok hogy mittomén elmentek bábszínháza ketten, hanem arra is, hogy legyenek a napnak olyan mozzanatai, amik csak a tiétek. pl ha már esténként otthon van pa, akkor igenis fél órára legyen őa a baba-ügyletes és össze kell bújni a naggyal és csikizőset játszani vagy akármi, a lényeg, hogy minden nap legyen abba naz időben uyganúgy valami amit csak ti ketten szoktatok. ez lehet akár egy mese elolvasása vagy amire igénye van... és hát igen, a különprogramok. Nem feltétlen pénzes progik - bár a változatos inger miatt nem árt néha valami olyan sem - a lényeg hogy ti ketten valami élményt gyűjtsetek be, amiből aztán a hármasban töltött idő alatt is lehet épytkezni : felemlegetitek hogy jejj de jót sétáltunk de sok geszenyét gyűjtöttünk meg levelet, ragasszunk a levelekből, fessük le a sétánkat mittomén... közben lehet hogy épp öltözteted a kicsit vagy labdát gurigatsz neki, de mégse érzi magát mellőzve a nagyobb.

jah és: csillivilli körömlakk hogy legyen miért megőrizni a szép körmöket (nálunk ez segített leszokni az ujjszopásról), vagy nemtom próbáltátok-e a gyógyszertárban kapható borzalmas keserű körömfestőt, sokaknak az is beválik. illetve: a rövid hajat nehezebb tépni :D simizni lehet ami a megnyugvást segítheti de ugye csavargatni már nem nagyon. szóval talán egy jó kis fodrászkodás is lendíthet rajta, meg a csajos kiegészítők, meg a trendi frizurák ;)


de egyébként visszatérve, nekünk azt hiszem tényleg ez segített, hogy a lehető legtöbbet kapta belőlem egészen addig míg meg nem tapasztalta, hogy a tesó léte valójában nem befolyásolja minőségileg a mi kettőnk kapcsolatát. Mostmár 4 és 2,5 évesek és nagyon jó tesók. Nem mondom hogy nem kapnak össze mert rendszeresen összezörrennek (aztán két perc múlva a legnagyobb egyetértésben játszanak tovább). Nincs különösebb féltékenység sem, csak a minimális ami viszont kell is szerintem. A nagyobb sem igényel már belőlem annyit mint a kezdeti kb egy évben, sikerült megtalálni az egyensúlyi elosztást, hogy annyi minőségi időt és olyan odafigyelést kapjanak mindketten ami kell nekik - mert nagyon mások ők ketten és más a szeretetnyelvük is, ezt tudomásul kellett vennem.

2012. okt. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!