Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kisfiam lábujja piros,...

3 éves kisfiam lábujja piros, mitől lehet?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hete vettem észre, hogy a nagylábujja körménél a körömágy felől és kétoldalt lilás- pirosas a bőre. Nagyon picit talán duzadt, de 1 hete változatlan és nem fájlalja. Nem olyan csúnya, de aggódom. Mitől lehet, mit csináljak ?
2012. okt. 10. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsi a cipője és nyomja.
2012. okt. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Bárcsak ez lenne, de 29-es a cipője, és a lába 28,5-ös.

És csak az egyik lábán van :S

Figyelem folyamatosan a lábujját, jövőhéten elviszem bőrgyógyászhoz, max. körberöhögnek. Eseteleg valakinek van még ötlete?

2012. okt. 10. 20:41
 3/10 anonim ***** válasza:

Én is arra tippelnék,hogy a cipő nyomja és a köröm okozza.Nekem is volt ilyen gyermek koromban.

Amúgy nem hinném, hogy körberöhögnek.Vidd el,ha úgy nyugszol meg!

2012. okt. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem rúgott bele ágy sarkába? Az ilyet hajlamos az ember elfelejteni, de attól még a nyoma megmaradhat, és a fájdalom elmúlhat 24 órán belül.

Vagy ráléptek esetleg valahol?

2012. okt. 11. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Benőtt köröm?

A fiamnak ilyen volt 2 éves kora körül, nem fájt neki de piros és duzzadt volt a nagylábujja a köröm melletti részen, de neki csak az egyik oldalt. Én sebészetre vittem, ott vágták le neki a körmét (nem fájt neki, de én nem mertem annyira levágni).Utána ez megszűnt neki, de mindig odafigyelek a körömvágásra.

2012. okt. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is a benőtt körömre tippelnék.

Nem nyomja véletlenül az ujját a cipő? Mert attól, hogy jó rá a cipő, lehet, hogy nyomja az ujját. Az én fiamnak hosszabb egy picivel a nagylábujj melletti ujja és azon ilyen a bőr néha, mivel nyomja azt az egy ujját némelyik cipő, és a köröm is belenyomódik ilyenkor. Az a köröm nekünk is speciális vágást igényel.

2012. okt. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az emberek talpa nem egyforma hosszú, pár mm eltérés van, ami ugye nem látható, de a cipőben már igen csak érződik.
2012. okt. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A benőtt köröm esélyes lehet! Bár én ezt nem tudom megálapítani, de az alapján amit írtatok, ezt gondolom.

Akkor vajon hova vigyem? Egyből sebészetre? Holnap megpróbálom lefotózni, hátha valamelyikőtök rákukkant. Az a baj,, hogy most max. pár hétig nem lesz netünk, és nem fogok tudni informálódni ! De holnap, meg szombat délelőtt még lesz!

2012. okt. 12. 01:20
 9/10 A kérdező kommentje:

Amúgy meg tuti nyomja a cipő, mert nagyon széles a lábfeje, és gyakorlatilag igazán kényelmes cipőt még nem nagyon taáltunk a lábára :( (Én hirtelen csak a hosszára gondoltam, de persze, oldalról (is) nyomhatja!! Szuper...

És hogy kell levágni a körmét ilyenkor?

Neki amúgy is nehéz, mert le kell hozzá fogni apának, amíg én gyorsban levágom (rugdos, kalimpál, nem engedi, sosem hagyta :((

2012. okt. 12. 01:24
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja, és mégvalami: nagy bajt okoznék, ha 1 hét múlva tudnám legkorábban elvinni bárhova is?
2012. okt. 12. 01:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!