Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kell elkészíteni a Maci...

Hogy kell elkészíteni a Maci kávét, hogy finom legyen? És hogy kell kakaót főzni?

Figyelt kérdés

Sajnos én nem iszom ezeket, és soha nem is próbáltam.

Vettem a 2,5 éves kislányomnak Maci kávét, a tejet megmelegítettem mikróban és tettem bele 1-2 kanál kávét. Nem itta meg, azt mondta nem finom.

Próbálkoztam kakaóval, tettem a tejbe Nesquicket, az sem ízlett neki. Vettem bolti dobozos kakaót, azt végre megitta, de az nagyon drága lenne, ha csak a boltit inná.

Sajnos az üres tejet sem hajlandó meginni. Azt hiszem rám ütött ezen a téren.



2012. okt. 12. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Próbálj meg neki rendes kakaóporból és cukorból kakaót csinálni (felteszed a tűzhelyre kis lábosba a tejet, jól felmelegíted és belekevered az összekevert kakaópor+cukrot) A maci kávénak tényleg fura íze van, sokan nem szeretik
2012. okt. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Akkor vízzel.
2012. okt. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egy kis fazékba, lábasba teszel 1 dl vizet, 1 evőkanál kakaóport, 1 evőkanál cukort, elkevered habverővel, majd felforralod, és teszel hozzá 1 kiskanál vajat, nem margarint, azzal is össze forralod, majd felöntöd fél liter tejjel, felforralod, és kész is!

Olyan mint a bolti, és olcsóbb!

2012. okt. 12. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Tejtermékekből mennyit eszik? Mert nem muszáj tejet innia. Én is aggódtam, mert az egyik kispasim nem issza a tejet, de utánajártam és ha eszik elég tejterméket, akkor ez nem gond, sőt, jobb is.
2012. okt. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha egyébként eszik tejterméket (sajt, vaj, joghurt, túró...), akkor nem muszáj tejet innia, nem is mindenki bírja...
2012. okt. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az egyéb tejtermékekkel nincs gond, mindet szereti. Kap heti kb. 3-4x joghurtot, ilyenkor 3 dl-t eszik meg egyszerre. Szinte minden nap eszik pár szelet sajtot. Ha tejfölt kíván a főtt étel, abba bőven kér, van, hogy még kanalaz is utána külön kis tejföl repetát.

Vajat nem használunk, csak margarint.

Túrót akkor eszünk, ha eszembe jut venni, kb. havonta, mert én nem szeretem a túrós tésztát, túró gombócot ( az édes dolgokat, ezért elfelejtkezek a túrós ételekről.

Azt gondolom, hogy kevés ennyi tejtermék egy ilyen kicsi gyereknek, azt pedig rossz nézni, hogy a reggelihez csak a sima vizet issza. :(

2012. okt. 12. 22:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Én így szoktam csinálni:

maci kávéhoz kevés vizet melegítek a mikróba, jó forróra, hogy oldódjon el benne az 1,5 kanálnyi por, majd felöntöm hideg tejjel.

Kakaót is így szoktam, csak akkor tejet melegítek, feloldom benne a Nesqicket, majd hideg tejjel felöntöm.

2012. okt. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!