Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek vegyem ki a bölcsib...

Mit tegyek vegyem ki a bölcsiből? 2 hete született a hugi, de mindennap egy ordítás a bölcsibe menet.

Figyelt kérdés
A fiam tavaly már járt egy évet bölcsibe (én dolgoztam), és most is elkezdte szeptemberben rendesen mert bár 3 éves, de választhattunk hogy még egy év bölcsi és utána 3 év ovi egy azonos csoportban vagy pedig 4 év ovi. (évvesztes). Most született a kistesó 1-én, és úgy gondoltuk hogy mivel szept.is járt mindennap már és örömmel ment, és szeret ott lenni, ezért menne továbbra is, de ez a hét is katasztrófa volt. Ordít (hányásig!) az ajtóban nem akar menni.Gondoltam megszokja de ez a hét szörnyű volt. Vegyem ki? És ha igen mennyi időre egész évre? Más hogy csinálta?
2012. okt. 13. 08:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem járt gyes a nagyobbnál, mert egyetemisták voltunk. Hét hónapos korában bölcsődébe került. Jöttek az ismétlődő hörghurutok. Szülés után megkérdezte a feleségem, hogy van a 3 éves. Azt válaszoltam, már megint köhög. Ezután két és fél évig otthon maradt a kettővel. A nagyobb kigyógyult a hörghurutból, mert nem fertőződött újra a félig-meddig kigyógyult többi gyerektől.
2012. okt. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hűűű, nehéz döntés!

Mivel 3 éves, én nem venném ki.

Tesóméknál volt hasonló a helyzet, nem akart a gyerek az istennek sem menni.

Na ők úgy oldották meg, hogy nem a tesóm vitte el reggelente, hanem az apa, vagy a mama és tesóm meg ment érte.

Valamiért a műsor csak nővéremnek ment. Kb 3-4 hétig csinálták ezt és a gyerek teljesen visszaszokott, anya ment érte délután és nem volt gondjuk.

Remélem nálatok is megoldódik a dolog!

2012. okt. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát ez az hogy ha most ez van akkor ha jövőre is így lesz hogy nem akar menni (akkor a kicsi még csak 1 éves lesz) akkor jövőre is engedünk neki és nem kell menjen?

Nem én viszem amúgy és a hisztis tombolás ITTHON van induláskor. Apja nem lelkis, ő elbúcsúzik tőle és beküldi a csoportba.

Én nem tudom eldönteni hogy most akkor vegyem ki egy pár hónapig hagy szokja a kicsit meg az új helyzetet vagy legyek következetes és ragaszkodjak hozzá hogy menjen? (pénteken így sem jár).

2012. okt. 13. 10:35
 4/6 A kérdező kommentje:
Egyébként az elmúlt évben nagyobb betegségeken átestünk bárányhimlővel indítottunk, aztán skarlát majd egy két középfülgyulladás, torokgyulladás. Tudom ezeket nyilván többször is elkaphatja (nem a bárányhimlőre értem hanem a többire)
2012. okt. 13. 10:36
 5/6 anonim ***** válasza:

én januárig otthon tartanám.

gondolj bele, nem elég, hogy jött egy "betolakodó", de anya egész nap vele van, míg őt lepasszolja.

kell neki idő míg megszokja, szerintem pár hétig maradjon, legyen részese a kezdeti időszaknak, aztán mikor már nem lesz annyira érdekes, hogy itt van valaki, akkor újra vágyni fog a társaságra és mehet bölcsibe :)

2012. okt. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen arra jutottunk hogy megpróbáljuk így, bár az a homályos érzésem van hogy ugyanezt a mókát januárban fogjuk akkor újra végigcsinálni...főleg mert azt látja most hogy ordított hisztizett és lám itthon is maradhatott. Tartok tőle ezt januárban ismét "beveti" majd.

Köszönöm a válaszokat!

2012. okt. 13. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!