Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináltok ha a gyermeketek...

Mit csináltok ha a gyermeketek nem hajlandó enni? Ha a kedvencét rakom elé akkor is csak vísít, hogy "nem nem nem". Már nem tudom mit csináljak!?

Figyelt kérdés
2012. okt. 13. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Amikor nem eszik a lányom sosem erőltetem. Sem kicsinek, sem nagynak. Tudja ő, hogy mennyit kíván a szervezete. 3 és fél éves a lányom.
2012. okt. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akkor nem eszik. Nálunk is előjött a "mindenre nem" korszak. Alig evett, ledobálta a földre, megrágta és kiköpte stb. Próbáltam türelmes lenni, pedig legszívesebben a hajamat téptem volna, annyira felbosszantott vele.

Ha rosszul evett a fő étkezéseknél, akkor nem kapott nasit, nem volt köztes időben tej, kakaó. Aztán rájött, hogy éhesnek nem jó lenni. Nem csináltam azt, hogy ehet kekszet, ezt-azt, "mert azt legalább eszi"...

Három napja visszatértünk a normális étkezésekhez, remélem, így is marad. :)

2012. okt. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy az előttem író mondja. Ha nem kéri, és hiszti, akkor rakd el előle és kész. Se nasi se semmi a következő étkezésig. Ne félj, ha éhes tuti jelezni fogja, és szépen enni is fog. A kisfiam is ezt csinálta, nálunk bejött. Sok sikert!
2012. okt. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem sem szeret enni, főleg most dackorszakban van, úgyhogy most duplán nem.

Nálam ezek váltak be:

- Ha szépen eszik, akkor mindig megkapja evés után a kedvenc pudingját. Ez olyan kuriózum, mert ezt a fajtát sosem adom neki, csak amikor szépen evett. Ezért is van oda érte annyira, mert nem kaphatja bármikor és meg kell érte "szenvedni". (Amúgy a nesquik nyuszis csokimousse-ról beszélek, imádja.) Tehát ilyenkor mondogatom neki, ha nem eszik, akkor nem kapja meg a pudingját. Ez mindig ösztönzi hogy egyen még egy kanállal, még egy kanállal...

- A másik, amikor azt mondja nem kell, egyből felállítom a székből vagy elveszem előle az ételt. Ilyenkor egyből meggondolja magát, mert zavarja hogy ezt csinálom. Ezt többször is megcsinálom, végül elkezd enni.

- aztán van még egy, ami elsőre elég furcsa, de nálunk tök jól bevált. Mivel mindenre nemet mond, ezért mindig az ellenkezőjére kérem meg. Így az evésnél azt mondom neki, hogy "nem szabad megenni", "nem ehetsz többet", és hihetetlen de vezényszóra befalja az ételt. Most sokan biztos hülyének néznek emiatt és jól le leszek pontozva, de nálunk ez tényleg bejött, és úgyis csak addig lesz így amíg rá nem jön, hogy felesleges ez az evés körüli hiszti. Aztán majd úgyis fog enni simán is, de most tudom, hogy csak azért nem mert mindenre nemet kell mondani. Amúgy mostanában már azzal játszik, hogy mielőtt elkezd enni, kéri hogy mondjam neki hogy "nem szabad" és akkor kezd enni, tetszik neki mikor ezt mondom.

2012. okt. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is úgy van, mint ahogy írták előttem: ha nem, akkor nem. De nyilván akkor édesség, nasi sem. A kislányom "éhség-sztrájkol" éppen, 17 hónapos. Kb. 3 napja naponta egyszer eszik normálisan, a többi étkezésnél vagy eszik egy-két falatot, vagy annyit sem. De már nem parázok rajta, mert a fiammal is átmentünk ezen. 1 és 2 éves kora között csinálta kb. 2-4 alkalommal pár napig.
2012. okt. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!