Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsődei beszokás- 3 hétig...

Bölcsődei beszokás- 3 hétig semmi gond, aztán most feje tetejére állt a világ?

Figyelt kérdés

A kislányomnak ez a 4. hete a bölcsiben. Szeretett menni eddig, mindig örült, hogy mehet. Nem sírt, puszival búcsúzott, amikor ott hagytam. Most 2 napja zokog, amikor eljövök, délben nem eszik, alig akar elaludni, ezzel zavarja a többieket is.

Mikor fog ez elmúlni? Most tudatosodott benne, hogy ez végleges?


2012. okt. 16. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális, amit leírsz. Mármint nem az, hogy sír és nem eszik hanem maga a változás. Én sose értettem amikor itt valaki azt írja, hogy kiegyensúlyozottan szeret a gyerkőc oviba vagy bölcsibe járni. Tapasztalataim szerint az ilyen-olyan időszakok változnak. A többi gyereket elnézve is igazoltam magam. Sokan vannak, akik 2-3 hétig nevetve mennek e a csoportba, aztán történik valami és egy ideig sírva. Hosszabb ideig állandósulni a sírós időszakot látom. Saját magamat tekintve 4 ovis évemből egyetlen napon se felejtettem el sírva elköszönni anyutól.
2012. okt. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
a szakemberek azt mondják, ez azért van, mert tudatosult benne, hogy ez nem egy átmeneti állapot, h mennyire kafa, jövünk ide játszani időnként, hanem, hogy ez már az élete része, minden nap menni kell, anya nélkül. amikor ez a felismerés megtörténik, akkor jön a sírás, ami idővel elmúlik.
2012. okt. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ez hülyeség. Én egyik gyerekemnél sem tapasztaéltam ilyet. Én megpróbálnám kideríteni mi történhetett, ami rossz élményt hagyott benne. Amikor nálunk felmerült hogy nem akarnak oviba vagy bölcsibe menni, mindig valamilyen rossz élmény kapcsolódott hozzá.
2012. okt. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
En is osztom a 3-dik valaszado velemenyet. Kisfiam sosem sirt a bolcsibe sem beszoktatas alatt sem utanna legalabb 5 hetig. Aztan egyszer csak nem akart menni. Kiderult, hogy a kiscsaj akivel nagyon szeretett jatszani elkerult a nagyobbaknak valo csoportba. Aztan szerencsere 3 het mulva a fiam is kovette es visszaallt a rend. Baratnomnel kisfianal is volt hasonlo eset. Ott is a kisbarat atkerult mas csoportba es a baratnom kisfia nem akart menni. Sajnos nalla hosszabb ideig "kiheverni" mert nem mehetett utanna a masik csoportba de azota talat masik kisbaratot es ismet szivesen jar. Rengeteg dolog lehetseges az is amit az elso es masodik valaszado irt es valtozas is tortenhetett ami megzavarta.
2012. okt. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!