Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Segítség! Mit csináljak?!

Segítség! Mit csináljak?!

Figyelt kérdés
Két éves kisfiam.Szépen tanuljuk a szobatisztaságot,jól megy neki...mindaddig amíg alul meztelenül van hagyva.Ha bugyit és nadrágot húzok rá,azonnal bepisil,bekakil.Ha nincs rajta alul semmi,akkor elmegy wc-re,odapisil,és odakakil,nincs baleset.Nagyon ügyes,de mondom ahogy bugyit adok rá,10 perc és bepisil.Segítsetek mit csináljak?!!!Tanácstalan vagyok!!!!

2012. okt. 17. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hagyjad!


Gondolom, úgy vélekedik, hogy ha van rajta valami (pelenka) akkor abba bele lehet csinálni.

Majd megtanulja, hogy ez más, ez nem pelus. Ha ebbe belemegy, az kellemetlen, hideg, folyik, és anya jön, és egyből intézkedik.

A te reakciód nagyon fontos számára, te vagy a világ közepe.


Amikor csurog, akkor futás-futás a vécére! Elmondod milliószor, meg kétszer, hogy most nincs pelus. Megmutatod, hol van, és hogy rajta nincs ilyen. Anyán és apán sincs, mert anya és apa is a vécére megy.

Meg fogja érteni, hogy most már egyáltalán nem mehet bele a naciba, most már mindig a bilibe-vécébe kell alkotni, mert akkor anya nagyon örül.


A pelenka és a nadrág között számára nincs különbség.

Nyugi, ő is meg fogja tanulni, mint a többi kisgyerek. Ha nem idegeskedsz miatta, hanem teszed amit kell (nadrágcsere, bilire ültetés, stb.) mire észbe kapsz, már este se lesznek balesetek. :D

Idő és türelem! Mindent megold.

2012. okt. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd rajt a pelenkát, mert még nem érett meg a szobatisztaságra.
2012. okt. 17. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tisztelt első köszönöm a válaszod!


Már mindezen túl vagyok,naponta egymilliószor mondom neki el,mutatom,ez nem pelenka,dícsérem,akárhányszor elmegy a wc-re,ujjongok,ölelem,puszilom,és ő boldog is ezmiatt,és amikor ráadom a bugyit meg a nacit,percenként mondom neki,meg miközben adom rá,hogy vigyázz ez nem pelenka,el kell menni a wc-re,ő pedig mondja hogy igen anya tudom...és kész elfordulok már be is pisilt.


Tisztelt második kifejtenéd bővebben?!Én úgy gondolom megérett rá,mert mint mondtam ha nincs rajta alul semmi,semmi gond,ha délben pelenka nélkül bugyi nélkül fektetem,képes 3 órát úgy aludni hogy nem pisil be,és mikor felkel szó nélkül megy a wc-re.Már komolyan belehülyülök!!!

2012. okt. 17. 23:46
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pelenkát vissza. Majd akkor lesz igazi a dolog, ha pelenkában van és szól, hogy pisilni kell, akkor már lehet próbálkozni az alsónadrággal, addíg felesleges. Belehülyülni nem kell, nem érett még rá, rengeteg ideje van. Ne siettesd.
2012. okt. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem érett rá, mert csak pucér popóval hajlandó. 2 évesen ez még teljesen normális. Akkor kezdj aggódni, ha 3 évesen is ezt csinálja még.

Nincs elkésve :)

2012. okt. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
lányom is ilyen volt mamár ha odafigyelek a jelekre akor ráültetem vagy már magátol is ráül a bilire kitartás kell ,és figyelni a kislányodra .
2012. okt. 18. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem elég érett meg rá. A szoba tisztaság nem csak száraz agyat jelent, hanem a képességet az inger jelzésére es a visszatartása. A gyereked most csak " be van programozva" a csupasz fenék=wc dologra. Ez közel nincs a szobatisztasaghoz
2012. okt. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor érett rá, ha

-felismeri az ingert

-képes jelezni

-és megfelelő helyre ürít, valamint visszatartja, amíg odaér.

Esetleg megpróbálhatnád szem előtt tartani a bilit emlékeztetőnek, de ha úgy érzed még nem tökéletes, ne erőltesd, bőven ráér még.

2012. okt. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Hát akkor még várunk vele,első gyerkőcös anyuka vagyok és azt hittem én csináltam valamit rosszul.Mégegyszer köszönöm Nektek!Mennek a zöld kezek mindenkinek!

2012. okt. 18. 15:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!