Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valószinű a fiam a 3napos...

Valószinű a fiam a 3napos lázon esett át, mivel kenhetném neki a piros foltokat?

Figyelt kérdés

ma reggelre tiszta piros folt lett,főleg a füle mögött,az egész feje(ezt onnan látom mert géppel van nyirva a haja,é kicsi),a szeme alatt,az arca,estére már a mellkasán,terkója alatt,és a lábán is foltos.Nagyon viszket szegénynek,nappal annyira nem érdekelte,de késő délutántól már nagyon vakarja mindenhol,de csak felhergeli magát,mert nem múlik el,jobban viszket neki,1órát altattam szegényt,már sirt,annyira viszketett neki.

Azt olvastam ezek nem szoktak viszketni,de ő szét tudná marni.Calcimuscot adtam neki egy felet most este.Még fenistil csepp van itthon.Van esetleg valami krém,vagy gyógyszer amit tudnék neki erre adni?Hétfőn rendel leghamarabb ugye a doki,addigra szerintem elmúlik,ha tényleg ez a 3napos láz utáni kiütés,de addig szegénykém véresre fogja már vakarni magát.Vagy holnap elvigyem az ügyeletre ha nem javul?


2012. okt. 20. 20:59
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én lányom is átesett a 3 napos lázon és a barátnőm kislánya is, és nem viszketett egyiküknek sem. Szerintem ez nem a 3 napos láz volt, mert azok a foltok maguktól elmúlnak. Nem lehet, hogy bárányhimlő? Ha nem javul, vidd el az ügyeletre, mert hétfőn sem lesz orvos, mert hosszú hétvége lesz az ünnep miatt, szerdán lesz csak orvos.
2012. okt. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

a három napos láz kiütései nem türemkednek ki a bőrből, azaz egy ha végigjúzod a kezed a bőrén nem szabad érezni a kiütést.. csak látod!! És egyáltalán nem viszket!!


Szerdán lesz csak orvos.. vidd el az ügyeletre! Ez más lesz!

2012. okt. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
köszi.Hú,tényleg,ki is ment a fejemből hogy ünnep lesz...tuti nem bárányhimlő,szerintem ez a 3 napos láz utáni kiütés.Rengeteg képet cikket olvastam ma(is) róla,és ugyanigy néznek ki a foltok.Csak mindenhol mást irnak,pl van ahol azt irják ezt csak 1x lehet "elkapni",van ahol azt hogy többször is,vagyis 2x.Akkor van akinek egyáltalán nem viszket,de van akinek igen.Valaki irta valahol hogy a doki valami mentolos hintőport irt fel neki,vagyis a gyereknek ezekre a foltokra.jajj nem tudom mit csináljak....lehet holnap valahogy elviszem az ügyeletre ha nem múlik,csak nem akarom hogy hülyének nézzenek,vagy hogy "minek hoztam ide,csak foltos,majd elmúlik"..stb.Rossz tapasztalataim vannak sajnos az ügyeletről...de szegénynek úgy viszket,házilag meg nem merem kezelni,meg adni rá bármit is,mert mi van ha épp az ellenkezőjét váltom ki ezzel...
2012. okt. 20. 21:28
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem a fiamnak sem viszkettek a pöttyei, ő is átesett a 3 napos lázon.Én ugy tudom, nem is szabad viszketnie. Szerintem is más lesz. Írd meg mit mondott majd a doki, jobbulást neki.
2012. okt. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
nem türemkedik ki neki,nem lehet érezni semmit.gyógyszer allergiára is gondoltam,de nem új gyógyszert kapott.semmi újat nem evett,nem ivott.3napig 40 fokos láza volt,2x hányt,tegnap meg ma a hasa is ment,ma ilyen vizes volt.Ma reggelre meg megjelentek a foltok,estére meg még több felületen.
2012. okt. 20. 21:31
 6/10 anonim ***** válasza:

A másik kérdésednél is akartam már írni, de ide írok most. Szóval, a hasa az antibiotikumtól is mehet, adj neki valami probiotikumot mellé (normaflore, laktiv baby...).

A viszketésre ha nincs otthon semmi, esetleg egy hideg vizes borogatást/törlést tudok elképzelni (ne nagyon hideget, de ne is legyen meleg, amikor látod, hogy viszket neki, akkor törölgesd lassan át azokat a részeket). Jobb ötletem sajnos nincs. Gyors gyógyulást!

2012. okt. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi!Kap probiotikumot is,amikor elkezdtem adni neki az antibiotikumot,ezt is adtam neki(lactiv baby protect).Ma el is fogyott az antibiotikum végre.Igen,irtam ki ma már 1 kérdést ezzel kapcsolatban,de akkor még nem voltak ennyire durvák a pöttyök,és nem nagyon viszketett neki.Akkor az antibiotikumra gondoltam hogy nem-e annak a mellékhatása,vagy hogy allergiás rá,de már szedett ilyet.Többen is irtátok ott hogy valószinű a 3 napos láz.Tavaly volt neki mint irtam,akkor pöttyei nem voltak,de a doki azt mondta az volt.Most este jobban utánaolvastam,és irták hogy 2x is lehet valakinek 3 napos láza,és a kiütések/foltok akár viszkethetnek is.Ez olyan hogy van aki kiütéses lesz a láz után ha elmúlik,van aki nem.Van akinek nem viszket,van akinek igen.Már egyre biztosabb vagyok benne hogy ez a 3 napos láz utáni kiütés,a képek alapján is amiket néztem,meg a tünetek,minden stimmel.3napi majdnem 40 fokos csillapithatatlan láz,hányás,hasmenés,torokgyulladás,a áz elmúlása után pedig megjelentek a foltok.
2012. okt. 20. 22:00
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is csak azt tudom írni, hogy a 3 napos láz pöttyei, nem viszketnek + azok picike pöttyök, és nem foltok! (+ nem jellemző az arcon és a hajas fejbőrön)

Ez nem inkább bárányhimlő???

2012. okt. 21. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
biztos hogy nem bárányhimlő.Nem tudom mi lehet,pár óra múlva okosabbak leszünk remélem,nemsokára indulunk az ügyeletre!
2012. okt. 21. 10:19
 10/10 A kérdező kommentje:

délelőtt elmentünk az ügyeletre,azt mondták,valószinű gyógyszerallergia,az osmapox antibiotikumra,de ők se tudják biztosra...hiába már nem 1x irták fel neki ezt,nem mindig először jön ki a gyógszerallergia.Lehet többet nem is lesz ilyen ettől a gyógyszertől,csak most kiütötte,de egy ideig hanyagoljuk ezt az antibiotikumot ha legközelebb is kellene,ezt mondták.Calcimuscot kell szednie,ezt adtam is neki,meg fenistil cseppet napi 3x20 cseppet+diéta,teljes fehérje-tojás mentes,tehát se hús,se tápszer,semmi ilyesmit nem ehet pár napig.Szerdán meg vigyem vissza a körzeti dokihoz.

Délután jutott eszembe,hogy ott idegességembe teljesen kiment a fejemből,hogy még kúpot is kapott,(3-at adtam be neki összesen)amit a doki irt fel,csak ezt elfelejtettem mondani az ügyeleten....és lehet nem is az antibiotikumra,hanem erre a kúpra allergiás vagy érzékeny,mert ezt még sose szedte,mivel 2-12 éves korig való.SUPPOSITORIUM NORAMINOPHENAZONI -ez a kúp neve.Úgyhogy tök ideges vagyok hogy elfelejtettem mondani :S

2012. okt. 21. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!