Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Oviba iratáskor már szobatiszt...

Oviba iratáskor már szobatisztának kell lenni a gyereknek?

Figyelt kérdés

vagy csak akkor mikor elkezd járni oviba. lányom 2-2,5 éve snem szobatiszta de ha tavasszal elviszem beíratni ott van még egy egész nyár az alatt leszokhat a pelusrol akkor is beirathatom,hogy egyáltalán legyen hely?

Illetve addigra a tesoja megszületik csak fél napra maradhat ott? vagy egész napra?


2012. okt. 24. 09:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
feltételek: a beszéd a és a szobatisztaság más nem?
2012. okt. 24. 09:53
 2/11 anonim ***** válasza:
kérdezz rá,mert mindenhol másképp működik
2012. okt. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mi, amikor beírattuk áprilisban a fiamat, szavakat mondott, és nem volt szobatiszta. Ezeket el is mondtam beíratkozáskor. Annyit mondtak, hogy őszre legyen szobatiszta, különben bölcsi. Szeptemberben nappalra már szobatiszta volt, meg ágytiszta, és mondatokban beszélt. Úgyhogy nem volt belőle gond.
2012. okt. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszönöm
2012. okt. 24. 10:09
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom sem volt szobatiszta igaz ő 2 éves múlt nem sokkal beiratkozásnál!Szavakat mondott!Rá 1-2 hónapra pikk pakk szobatiszta lett igy nem volt gond az óvodával!sztem beiratásnál még nem gond ha nem szobatiszta!
2012. okt. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia! A beszéddel nem tudom, hogyan van, bár nálunk volt olyan gyerek akinek egy szavát nem lehetett érteni, sőt, olyan is, aki nem volt hajlandó megszólalni az óvodában 2 éven át (a szüleivel beszélt egyébként).

Az én gyerekem sem volt még szobatiszta a beíratáskor, de én nem szóltam erről, mert azt gondoltam, majd a nyár alatt az lesz. Sikerült is neki, bár az ovi elején sokszor bepisilt még, azt mondták az óvónők, sok gyereknél okozza ezt a stressz, ami az ovikezdéssel jár. Annyit kértek, vigyek sok váltóruhát.


Tehát mindenképpen írasd be, és tök felesleges az óvónőkkel beszélni erről, hiszen még fél éve lesz a szobatisztaságra szokáshoz.

Az más kérdés, hogy ha nem ágytiszta, akkor hogyan akarod ott altatni délután? Én egy évig ebéd után hazahoztam emiatt, és csak a 2. évtől aludt bent.

Egyébként nincs olyan törvény, hogy ha otthon vagy a kistesóval, akkor nem maradhat a nagy egész nap az oviban, de általában bepróbálkoznak ezzel. Még nálam is bepróbálkoztak, mert megtudták, hogy otthon dolgozom, és gondolom azt hitték, akkor „elfér” a gyerek itthon délután (holott épp azért dolgozom otthon, mert még a felnőtt kollégák cseveje is zavaró lenne, nemhogy egy gyerek :). A lényeg, hogy nincs erre törvény.

2012. okt. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nálunk addigra kell szobatisztának lenni, amikor elkezd járni. Beszélni annyira kell, hogy megértesse magát. Alap szinten lehessen vele kommunikálni.


Ez a "legyen hely" dolog nem egészen így működik az oviban. Legalább is nálunk. Nem olyan mint a bölcsi, hogy várólista van, és az első 20-at veszik fel. Itt több mindent vesznek figyelembe, de a gyorsaság nem számít.

2012. okt. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem kérdeztek semmit beiratkozáskor, hogy szobatiszta-e, vagy beszél-e. Viszont felénk fel sem veszik az olyan gyerekeket, ahol anyuka otthon van a kistestvérrel, feltéve ha nem óvodaköteles. Tehát hiába íratod be, ha van pl. 20 férőhely, és jelentkeznek 30an, akkor azt fogják felvenni, ahol a szülő dolgozik, nem azt ahol otthon van anyuka. De ha felveszik, akkor nem kötelezhetnek arra, hogy elhozd délben.
2012. okt. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, elírtam. Szóval akkor veszik fel a nagyot amikor anyuka otthon van a tesóval, ha óvodaköteles.
2012. okt. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek ment a zöld kéz
2012. okt. 24. 11:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!