Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normalis, ha 1 majdnem 3 eves...

Normalis, ha 1 majdnem 3 eves gyermek-fiu, nem tud meg beszelni? Hiaba tanitom, mondokazok, kesztetem, h mondja, de megsem, ha mond is par szot azt is nagyon erthetetlenul.

Figyelt kérdés
pl.viz-gi,vonat-gigi.rongy-go.van ami nem is hasonlit,es ha nem tudom ertelmezni,agreszziv lesz,hogy nem ertem.van azert par szo,amit tisztan es szepen tud mondani.de ez akkor is kevesnek mnösul-van ra esely,hogy 3 eves korban egyxszercsak rendesen fog beszelni.mert 2 eves kora ota ez van,azota nem haladunk.logopediara 3 evesen megyunk.januarba lesz 3 eves.

2012. okt. 28. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
majd a logopédus megmondja,mi a teendő
2012. okt. 28. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

szerintem ne aggódj túlságosan!

Nálunk az oviban volt olyan 3 éves, aki kb annyit beszélhetett mint a fiad és volt olyan, aki megmagyarázta hogy működik a lendkerekes autó...eltelt lb fél év és a nem beszélő is szépen felzárkózott.

A logopédia biztos segíteni fog, és igen, nagyon hamar akár hetek alatt is beindulhat a beszéd.

2012. okt. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 klopusz ***** válasza:
18%

Szia!


Ne aggódj! A megkésett beszédfejlődés nagyon gyakori a mostani gyerekeknél. Logopédiára nem értem, miért mentek, nekem egy logopédus azt mondta, haogy 5 éves kora előtt teljesen felesleges egy gyereket ilyesmivel nyaggatni, mivel nem érti meg, hogy a logopédus pontosan mit akar tőle.

Amennyiben a kéréseidet, utasításaidat teljes mértékben megérti és végrehajtja, addig nagy baj nincs. A szomszédunkban lakó kissrác ötéves kora óta beszél rendesen, nincs vele semmi gond, most második osztályos és igen jól teljesít, semmiben sincs lemaradva a társaitól.


Remélem, segítettem.

2012. okt. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

nem igaz hogy nincs értelme menni logopédushoz, mert a logopédus beszédINDÍTÁSSAL is foglalkozik úgynevezett megkésett beszédfejlődésű csoportban, nem csak beszédhibával.

Én fiam 2.5 évesen kezdett beszélni nagyon nem érthetően és utánozni is csak akkor kezdett engem. Ugyanígy dührohamot kap/kapott ha nem értjük mit szeretne. 3 éves korától beszédindítós csoportba járt illetve külön foglalkozott vele logopédus (közben végigjártuk a szokásos utat, gyógypedagógus, nevelési tanácsadó, vadaskert alapítvány, gyerekorvos, neurológus, audiológia hogy nem e nagyothalló vagy nem autista e stb.) Ezek közül egyik se bizonyosodott be.

Most 5 éves még vannak gondjaink igen. Továbbra is járunk logopédushoz, illetve tornára (ami mondjuk sokat nem segített de van akinek segít).

Te se hagyd annyiban, "rágd" az óvónénik, gyerekorvos fülét hogy adjanak beutalót stb.

A nev.tant. magadtól is megkeresheted.

2012. okt. 28. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

igen is vidd logopédiai foglalkozásra logopédus majd tud segiteni rajta ,plusz torna ,én fiam se beszélt ennyi idösen

logopédos foglalkozott vele és füll-orr-gégészhez is elvitük ,és kiderült tul nagy a mandulája ugyhogy kiveték és jobb lett de logopédus a mai napig kell neki.

2012. okt. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!