Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni a 2 éves...

Mit lehet tenni a 2 éves hiszti, dackorszak ellen?

Figyelt kérdés
Kislányom eddig angyal volt. Most mindenre nemet mond, kiabál, hisztizik, ha nem az van, amit ő akar. Semmit nem ad oda, mindenre azt mondja: az enyém! Tudom, hogy ez életkori sajátosság, de a férjemmel nem értünk egyet: ő azt mondja szigorúbban kell fogni, tanulja meg, mi a rend, de én úgy látom, a túl sok szabály még dacosabbá teszi. Akinek van hasonló korú gyermeke, milyen praktikákat tud?

2012. okt. 29. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Én már mindent kipróbáltam,semmi sem használt.Mi sem értünk egyet :(

Nálunk fél éve tart....

2012. okt. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én sem bírok a 28 hónaposommal...Figyu állítólag annyi a lényeg,hogy következetesnek kell maradni,de én már azt mondom,túl kell élni!Bevallom,nekem ez ritkán sikerül már,2 gyerek mellett már délutánra olyan fáradt vagyok,hogy mindenre rávesz a kis hercegem...igyekszem én,dehát..úgyhgy jó tanácsként annyi,hogy légy erős,kitartó,következetes aztán elnövi!
2012. okt. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A dackorszak sosem könnyű, mindenki átesik ezen. A fontos az, hogy nem a gyerek irányít! Hanem a felnőttek! Hisztiért nem jár az, amit szeretne. Nálunk verhette a földhöz magát, átléptem és átmentem a másik helyiségbe, és amiért a hiszti ment, nem kapta meg. 1-2x próbálkozott, aztán leállt vele. A saját akaratát, irányítását az "élete felett" viszont biztosítani kell, ezeket pedig úgy tudod a legkönnyebben, ha alternatívákat ajánlasz. Választhasson két ruha közül reggel (te adod a választási lehetőségeket évszak szerint, de ő dönt a véglegesről), választhasson ételek közül, választhasson szabadidős foglalkozások közül. Így meg van az is, mikor választhat és irányíthat, és az is, mikor nem. Próbálkozzatok, beszéljétek ezeket át a férjeddel és kössetek kompromisszumokat!
2012. okt. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezt értem, de a legfőbb problémánk az, ha én kérem valamire, azért is nemet mond, még akkor is ha nem úgy gondolja. Pl. kérsz túró rudit, nem! a válasz, utána sírás, mert persze nem úgy gondolja. Ha azt mondom, menjünk sétálni, akkor nem és sírás,erre azt mondom, jó akkor nem megyünk, erre megint sír, hogy de menjünk. Gondolkodás nélkül tiltakozik mindenre.
2012. okt. 29. 16:33
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 32 honapos es mi teljesen ket kulombozo karakterek vagyunk a ferjemmel. En hirtelen haragu vagyok, sokkal hamarabb elkiabalom magam (nem vagyok buszke ra sajnos), hamarabb kimondok dolgokat mielott atgondolnam. De barmennyire is legyek merges 10-15 perc alatt annyira lenyugszom, hogy mar semmi bajom. Es ilyenkor jon a szokasos "megbanom". A ferjem nem hirtelen haragu. Ha valami bantja vagy ideges lesz akkor csak azt venni eszre rajta, hogy nem olyan beszedes, nem viccel, mosolyog es nagyon csendes. De nalla ez eltart akkar egy napig is amig kiheveri es ujbol onmaga lesz. Pl. kisfiam mikor lerantotta tv-t es eltorott akkor kellett neki 2 nap mire ujbol a szokasos volt addig merges volt magaba de ha valaki nem ismeri annyira mint en fel sem tunik neki. Nekem mar semmi gondom nem volt miutan meggyozodtem, hogy a gyerek jol van, nem serult meg es persze kiorditottam magam. Tehat mindkettonknel megvan az elony es a hatrany is. Viszont azt vettem eszre, hogy a fiam amikor vele van nem hisztizik annyit, nem daccol annyira es sokkal jobban elfogadja a dolgokat mint mikor velem van. Mert en a hirtelen haragommal elmodok 1-2-szer valamit es ha suket fulekre lelek akkor odakiabalok vagy mergesen felallok es megszuntetem a gaztettet. Ami a gyereknel orditasba torkolodik. En ideges vagyok, a gyerek ordit es meg azert is csinalja amit nem szabad stb. A ferjem egyedul akkor emeli fel a hangjat ha nagyon sulyos esetrol van szo. Pl. testi epseget veszelyezteti a gyerek vagy eppen valamit osszetorni keszul. A ferjemnel pillanatok alatt lenyugszik a gyerek barmirol is legyen szo. Par napja esti hisztinel dobalta magat es csak lokdosott kifele a szobabol, ahogy a ferjem felment kb. 5-6 masodpercig orditott a gyerek es mar hallottam, ahogy mesel neki. Ebbol kiindulva a nyugodsag, turelem, nagyobb elfogado kepesseg hosszu tavon sokkal jobban meghozza a gyumolcset a dacckorszakban. Mostanaban mar en is elszamolok 10-ig mielott kiborulok. Ez a 10-ig szamolas arra jo, hogy az agyam feldolgozza valojaban tenleg annyira sulyos a helyzet, hogy ra kell orditanom, buntetnem kell es ki kell borulnom vagy eleg egy nagy levego. Nallam ez nagyon bevallt es rajottem, hogy bizony ram is ramfert a valtozas nemcsak a gyerek "dilis".
2012. okt. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!