Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek ha 3 éves kicsi...

Mit tegyek ha 3 éves kicsi lányom parancsolgat nekem?

Figyelt kérdés
3 éves kislányom Luca szó szerint parancsolgat megmondja hogy ö csak este 11 kor hajlandó lefekűdni aludni és én fogjam be a számat próbáltam leülni vele megbeszélni hogy nem szabad ilyet csinálnia de szemen köpött engem pedig itthon nem lát ilyet senkitöl egyedül nevelem és nagyon szeretem a lányom de a szép szó nem használ nála ti mit tennétek ha Luca a ti kislányotok lenne és parancsolgatna nektek és leköpne és falra is firkál ha erélyesebben rászolók mit tegyek vele?
2012. okt. 29. 19:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább azt írom mit tettem volna már korábban...felállítottam volna egyszerű,könnyen értelmezhető szabályokat.És ami fontos:következesen be is tartottam(tartattam)volna vele.Ám még mindig nem késő.3 gyerekes
2012. okt. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Következményeket kell bevezetni. Nem tévézhet aznap, leülteted a sarokba egy párnára és 4 percig nem kellhet fel onnan, ha hisztizik akkor csak továbbtart. Idő letelte után is csak akkor kellhet fel ha bocsánatot kér.
2012. okt. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Valamelyik adón volt egy sorozat, hasonló "rosszaságok" esetén bünti-lépcső, bünti-szoba, bünti-sarokba ülés meghatározott percekre, és az időszak alatt úgy tenni, mintha nem is volna ott veled. De erősen figyelni, hogy ne hagyja el a büntiként kijelölt helyet! És következetes lenni, akármennyire sír, kiabál, tiltakozik. Ha azt látja, hogy nem ér el vele nálad semmit, előbb-utóbb elgondolkodik rajta.


Bár nem tudom, ha leköp, lehet, hogy ennél már komolyabb bünti is kijárna, mondjuk az aznapi csoki, süti megvonás, akármi, ami érzékenyen érinti.

2012. okt. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
megfognám a kiskezét és 8-kor bevezetném a szobájába,hogy fél órát játszhatsz.Utána lefektetném,mondanék egy mesét és puszi.Ha kijön visszavezetném szó nélkül. És odakészítenék egy kis pohár hidegvizet a beszélgetéshez,és ha köp,szembeönteném vele.és bekísérném a szobájába,hogy itt játszol,vagy mész aludni.
2012. okt. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálam is be-bepróbálkozott a kisfiam ilyesmivel, elkezdett hisztizni minden apróság miatt. Az elsőnél otthagytam és átmentem a másik szobába. Előtte mondtam, majd szóljon ha abbahagyta. Pár alkalom, aztán abbahagyta.Leköpésnél meg fenékrepacsi.
2012. okt. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én azt ajánlom nézd meg a dadust a lifenetwork-ön..

ott nagyon jó nevelési technikák vannak:)

amúgy mit tennék? ráütnék egy picit a szájára,ha firkál a kezére,fenekére.. és erélyesen beszélnék vele.. ha rosszat csinál akkor nem kap semmit. se tv,se játék.. leültetni egy sarokba,mivel 3 éves 3 percig kell ott ülnie. ha feláll,előröl kezdődik a 3 perc. akkor állhat fel ha bocsánatot kér. ha feláll akkor vissza ültetni. ehhez türelem kell és kitartás. de soha nem kiabálni vele. csak erélyesen hogy nem stb. ha falra firkál,akkor szépen oda adod a szivacsot a kezébe,és letörli..

sok szerencsét:)

2012. okt. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ige a szuper dadust nézd meg.

Jó pár rész az interneten is elérhető.

http://www.youtube.com/watch?v=Vb3HCoMbU3Q

2012. okt. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Valamit nagyon elrontottál a nevelésével, mert ez nem a szokásos dackorszak. Te vagy a szülő és ezt benne is tudatosítanod kell, szabályokat kell felállítani!!!

Gondolom van külön szobája, este fürdés és mese után betenném az ágyába és megmondanám neki, hogy alvás van, és attól, hogy hisztizik nem változik semmi. Becsuknám az ajtót, pár nap hisztizés után javulna a helyzet.

2012. okt. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mit tegyél?? Talán neveld. Hozd a tudtára, h nem helyes, amit csinál, ha mégis csinálja, büntesd meg! A büntiben majd bevet mindent: sírás, könyörgés, fogadkozás, de te csak tarts ki! Ha nincs mese, akkor nincs!! Ha leszakad az ég, akkor se! Különben csak azt tanulja meg, h csak elég sokáig kell sírnia-kiabálnia és anya megunja és vége a büntinek.
2012. okt. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!