Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ötleteket szeretnék kérni,...

Ötleteket szeretnék kérni, karácsonyi ajándékra! Óvodásoknak amikb 1000 ft ból kijön!?

Figyelt kérdés
Szülői munkaközösség tagja vagyok, és 1000 ft-ból kell vennünk a gyerekeknek karácsonyra valamit. Kiscsoportól kezdve a nagy csoportig mindegy gyerek van a csoportba. Ötleteket kérnék, ti gyerkőceitek mit kapott karácsonyra az óvodában?
2012. okt. 31. 13:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Műanyag állatok zacskóban (a klasszikus, amit minden gyerek szeret), talán kicsivel több 1000 Ft-nál, egy zacskó David kocka viszont kb. egy ezres a Tescoban. Esetleg puzzle, labdák.
2012. okt. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%

Nem értem.

Az ovodában kapnak a gyerekek játékot karácsonyra? vagy ez az ovdáé marad.


habár lányom még csak jövöre lesz ovis, de én tuti ellenezném de nagyon hogy haza vihetö dolgot kapjon ott a gyerek (max 1 narancsot, vagy szaloncukrot és késsz).

ha meg olyat gondoltok ami az ovié marad akkor egybe kell gyüjteni az 1000 ft-t és nagyobb dolgokat venni belöle, amire az ovinak szüksége van.


Még olyat tudok elképzelni, hogy mindenki kap ugyan olyan papírokat, ragasztót, filcekete és ott a karácsonyi ünnepség keretében mindenki ugyan azt csinálja, pl hóembert, stb...


külföldön élek itt is van a magyar körnek karácsonyi ajándéka, de itt hagyományos narancs, szaloncukor, mogyoró az ajándék.

2012. okt. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Golan Trevize ***** válasza:
Családi csomag túrórudi.
2012. okt. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem: a gyerekek kapják, és hazaviszik, vagy a csoport kapja? Ha az utóbbi, akkor fejenként van rá 1000 Ft, vagy az egész csoportra?
2012. okt. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon leleményesek az óvónénik.. általában kézzel készítenek gyönyörű szép karácsonyfa díszeket, néha olyat, amin a kisgyerek fényképe is rajta van. De volt már, hogy turiban vettek plüss állatokat, az oviban kimosták, megszárították, és jutott még mellé csoki, narancs, szaloncukor. Az olcsó kisautókkal, babákkal (amiket általában a 100Ft-osban lehet kapni) az a gond, hogy nagyon hamar tönkremennek, 1-2 napot bírnak max., ilyen is volt már, onnan tudom. Én nagyon szép dolognak tartom. Mondjuk nálunk olyan kicsi az ovi (össz. 28 gyerek), hogy itt az önkormányzat ad rá pénzt, nem kell külön beszedni a szülőktől (azt mondják, ha a segélyeseknek jut, akkor a gyerekeknek meg pláne). De nálunk ugyanez a helyzet az iskolában is (csak alsó tagozat, ott is 24 gyerkőc van összesen), és az idősek otthonában levőknek is mindig készítenek, vagy vesznek valamit. Nekem a legmeghatóbb mindig a karácsonyfadísz, a gyerekek is nagyon örülnek neki, elsőként kerülnek minden évben az itthoni karácsonyfára!
2012. okt. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kevesebből is kijön. Lányoknak póni, fiúknak kirakós például. Vagy gyurma, rajzeszköz, akár kisebb könyv is belefér. Vagy plüssállat, az örök sláger.


Nálunk a lányok karkötőt kaptak tavaly, a fiúk asszem talán kis dömpert. És mindannyian memóriakártyát.

2012. okt. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kettes: miért elleneznéd, hogy hazavihető kis játékot kapjon az oviban? és miért kellene mindenkinek ugyanazt a hóembert vagy ilyesmit készítenie?


Nálunk szoktak kapni a csoportpénzből pici apró ajándékot, mert nekik is van saját, kedves kis ünnepségük és ez is hozzá tartozik. Nincsen ebben semmi rossz. Narancs mindennap van otthon, az nem igazán ajándék manapság egy gyereknek.

2012. okt. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ebben az óvodában úgy szokás, hogy 1 évben minden szülő be fizet 1500 ft-ot amiből 500 ft mikulás csomag és a többi karácsonyi ajándékra megy.Minden gyerek haza viheti az ajándékot. Tavaly a lányok egy kicsi babát kaptak, a fiúk meg egy kis autót.
2012. okt. 31. 15:52
 9/11 anonim ***** válasza:

Egynek pl ilyen:

[link]

Ez tuti felkeltené az összes gyerkőc figyelmét. És mellé még valami apróság

2012. okt. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Igaz en kulfoldrol irok de nallunk is a bolcsibe kapnak a gyerekek. Otelteket irhatok mert minden uzletbe kaphatoak csak van aminek az otthoni nevet nem tudom igy inkabb linkelek:

Egymasra rakhato hoember formaju szinezo (itt egy 5 csomagos kerul 400Ft-ba, tehat ez maris eleg 5 gyerkocnek. Itt az otthoni 100Ft-osnak megfelelo uzletben talahato):

[link]

Pici osszeepitheto verseny autok kisfiuknak (ennek darabja 500Ft korul van es szinten az itteni 100Ft-osba talahato. Olyan mint a lego en is vettem mikulasra 3 db-ot a kisfiamnak. Pici dobozban vannak):

[link]

Szivacs 3d karacsonyfa csomag. Ezt legalabb eltudjak kesziteni otthon is karacsonyra. 3d kerul 900Ft-ba ami fejenkent 300Ft (Itt tescoba talahato):

[link]

Van szarvaos is ugyan ennyiert csak ez kicsit nagyobb gyerkocoknek:

[link]

Karacsonyi belyegzok. 10 db kb.900Ft. Ugyhogy akkar 2db-ot is kaphatnak. Mar van bennuk festek (itt barhol kaphatok, supermarketbe, hobby boltba, kepeslap boltba…)

[link]

Kulcstarto vagy taskara diszkeszito. Pont 1000Ft 4 db igy szet lehet osztani:

[link]

[link]

Lanyoknak lehet karkoto (fabol van es a koto gumis hozza) Szinten 4db 1000Ft:

[link]

Lekaparhato decoracio a karacsonyfara. Sima kemeny papir az alapja es egy muanyag palcikaval le kell kaparni rolla a festeket es szivarvanyos csillogo alatta. A kisfiam imadja mert csak ossze vissza kaparja oket es megis szep lesz. 8db 900Ft. Barhol kaphato nallunk, szupermarketbe, kepeslap boltba foleg hobby boltba van a legtobb. Mi tavaly ajandekba is keszitettunk ilyet a kisfiam reszerol:

[link]

[link]

[link]

Lehet venni sima matricas tajakat ami uress es hozza vannak matricak. Igy ragaszthatnak teli havas tajat vagy barmit: Ezek 12-es kiszerelesbe jonnek es a 12 db kerul osszesen 1500Ft-ba:

Fiuknak lehet raketas vagy mezeskalacs hazikos taj:

[link]

[link]

En szulinapi elfoglaltsagnak az iden a dinosat vettem a fiuknak es nagyon elveztek ragaszgatni. Mindenki kapott egyet, a lanyok meg pillangot kaptak:

[link]

[link]

Lehet kis decoraciot is kirakni es ez olcsobb mint a nagyobbak:

[link]

Vehetsz sok szines matricat is amit szetosztas, a gyerekek szeretik a matricakat. Pici csomag szines ceruzat.

Ami meg nekem tetszik az a felallithato fa decoracio. Ez szivacsbol van. A falevelek is szivacsbol vannak. Igaz nem igazan Karacsonyi hanem inkabb oszi elfoglaltasag de ebbol is 3db. 900Ft. Nallunk mult heten ragasztgattak ezt a bolcsibe a kicsik:

[link]

2012. okt. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!