Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 14 hónaposan merjek már neki...

14 hónaposan merjek már neki tehéntejet adni reggel-este?

Figyelt kérdés

A férjemnek van egy kis allergiája kukoricára, gyomokra.

A lányom 14 hónapos, reggel-este kb. 2-2 dl tápszert iszik.

Tejet természetesen kapott már főzelékben habarásként, tejbegrízt is evett, illetve szoktam neki főzni tejben zabkását valamilyen gyümölccsel. 1,5 % tejet használtam, nem volt tőle baja, ahogyan soha semmilyen tejterméktől sem.

3 hónap múlva jön a kistesó, az anyagiakra nagyon oda kellene figyelni. A tej kb. feleannyiba kerülne, mint a tápszer. Elkezdjem már bevezetni neki? A mi doktornőnk 1,5 éves kortól ajánlotta, de hát pár hónap múlva annyi lesz. Máshol 1 évet írnak, megint máshol 2-3 évet. Nem akar túl sem aggódni ezt a dolgot.

2,8% normál tejet vennék neki, amit forralnék.

Hogyan vezessem be óvatosan? Ti mernétek?


2012. nov. 6. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne 1,5 -es tejet adj neki, mert az már nem tej, hanem házit vagy 2.8-ast. Már régen kaphatott volna eddig is. Ha a tejbegríztől nem lett semmi baja, akkor a tejtől sem lesz. Adsz neki reggelire, ha allergiás lenne rá, délután észreveszed.
2012. nov. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bolti dobozos, zacskós tejet nem kell forralni.

A tesóm fiai tejallergiások, mondtam is anno a gyerekorvosunknak, védőnőnknek, mégis azt mondták, hogy 1 évesen vezessem be a tehéntejet, csak nagyon figyeljünk rá, ha bármi gondot tapasztalok, azonnal orvos. Semmi baja nem lett tőle, de nem egyből kapott tejet, hanem előbb pl. másfél deci tejital, fél dl tej. Majd fele-fele, utána több tej, kevesebb tejital, végül csak tej. 13 hónapos korában már csak tejet ivott, előbb házit (azt forralva, 4,2%osat), most már a boltit, de 3,5%-osat.

2012. nov. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én merném! A lányom már 1évesen kapta a tejet. 3,5%-ost vagy házit adtam neki forralva. A dokink azt ajánlotta minél zsírosabb tejet adjak neki. 1,5évesen már nem forraltam csak a házit.

Ezek a %-ok csak a zsírtartalmat jelölik,ha allergiás rá a 1,5%-ostól is az lesz!

Nem hígítottam soha vízzel egyszerűen csak úgy megkapta egyik napról a másikra.

2012. nov. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

1 éves kortól nyugodtan el lehet kezdeni bevezetni a tehéntejet. Először csak pár kortyot, majd szépen fokozatosan mindig többet. Azért írják, hogy minél tovább várj a bevezetésével, mert egyrészt a tápszer és tejital gyártóknak nem lenne annyi bevétele, másrészt meg a babák nehezebben emésztik meg a tejben lévő fehérjét, ezért mondják, hogy minél tovább várj, mert annál nagyobb a gyerek és annál jobban meg tudja emészteni a tejet a gyomruk. De 1 éves korban elérnek már arra az érettségi szintre.

Akinél pedig ekkoriban valami gondot tapasztal a szülő, akkor pedig az orvossal kell konzultálni, de ha nincs semmi gond, akkor 1 éves kortól nyugodtan adható.

Lehet forralni neki az első néhány adagot, de utána már nem szükséges.

Az én fiam már 1 éves korától kapta, de ismerek olyan szülőt, aki anyagi okokra hivatkozva már 8 hónapos kortól adta. És semmi baja nem volt tőle a gyerekének. De ez nem én voltam, az az ő dolga, én kivártam az 1 évet.

2012. nov. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!