Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2-3 éves kisgyerekeknek...

2-3 éves kisgyerekeknek létezik már hangszeroktatás? Nem gondoltam volna, de mivel a kisfiamat a hangszereken kívül alig érdekli valamilyen játék, szertetném elvinni valamilyen rendszeres foglalkozásra.

Figyelt kérdés
A Ringató meg ilyenek már nem érdekli őt, csak a hangszerek.

2012. nov. 7. 13:20
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Nem hiszem, hogy tud parancsolni az ujjainak olyan szinten, hogy zongorázzon vagy fúvós hangszeren játsszon, viszont ütős hangszerek fejleszthetik a ritmusérzékét, ha van a közeletekben hasonló csoport, ahol énekelnek, csörgetnek, dobolnak, oda érdemes lenne elvinni. Vagy vegyél pár zajkeltő szerszámot otthonra :)
2012. nov. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezen gondolkodtam én is, mert az én fiam 2,5 éves lesz,de a zene a mindene, vannak itthon hangszerek, szinte az összes gyerekhangszer meg van, kivéve a hegedű :-) de a gitárt a nyakába teszi, és akkor az a hegedű :-) én pont a héten tervezem, hogy bemegyek a dobiskolába, hogy van e lehetőség, ha másra nem, csak arra hogy nézze. Multkor nézett egy műsort, és odahozta a dobot, meg egy fedőt, és dobolt, a végén "cintányérozott","pont mint a tv-be" :-) MAjd megírom nekünk mit mondtak a dobiskolába.
2012. nov. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

nálunk 3 éves kortól vannak tulajdonképpen, mifelénk az ovik fakultatívak, már akkor kell választani.

így van zeneovi meg tornaovi meg mit tudom én, mi ez a kettő között vaciláltunk, vágül a torna mellett döntöttünk.

napi 1 óra az adott faktal való foglalkozás a plusz, a zene csoport ismerkedik a hangszerekkel, kipróbálhatnak mindenfélét már amennyire tudják, sok zenét hallgatnak, ilyenek.

ovin kívül én se tudok ilyen foglalkozást

2012. nov. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de kérdezősködj.

Mi kisfiunk is ilyen volt, imádta a zenét. 3 hónaposan már tudtam, mikor tök jó kedve volt, és bekapcsoltuk a karácsonyi zenét, ami szép volt, de meghatotta, és csöndesen elkezdett könnyezni. Hű mondom kapcsoljuk ki, hát mi lett vele ?. Ahogy kikapcsoltuk pár perc múlva visszakapta a jókedvét.

Aztán az edények következtek mikor már ücsörgött.

Végülis mi 4 évesen kezdtük el zongoráztatni imádta.

Most már 8 éves, többször szüneteltünk, mert a figyelmével van kis gondocska, de nagyon jó könnyen tanulja, megmarad neki minden amit eddig tanult. Kis szünetek után újrakezdjük ill. folytatjuk. Tökéletes hallása van.

Keressetek valamit, biztos lesz érzéke a zenéhez, hangszerekhez.

2012. nov. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Férjem gitározik, 2 évesünket is nagyon érdekli, de tényleges gitároktatás 8éves kortól van,mert megtanulna egy pici gitáron és utána összezavarná ha megnőne és újra kellene tanulni gitározni egy nagyobbon én ezt nyomoztam ki. Szerintem egy zeneiskolában lenne érdemes megkérdezni egy zenetanárt hogy ha nem is az eredeti hangszeren, de min érdemes már most "gyakorolnia"a gyereknek legalább az alapokat, ritmust, ütemet stb.
2012. nov. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ének először h fejlődjön a hallása . 5-6 évesen rézfúvos hangszern már picit tud játszani . Én 3 évesen már megfújtam a harsonát (nagyobb tesómét ) most megyek zeneművészetibe . 14F
2014. júl. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!