Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha "csak" lázas, mikorra...

Ha "csak" lázas, mikorra várható a többi tünet?

Figyelt kérdés

3 napos lázon már átesett a kisfiam tavasszal.

Most 1,5 éves.


2012. nov. 7. 14:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Attól, mert te nem látod, még lehet hogy van egyéb baja. Vagy a doki mondta, hogy nem lát semmit?


De amúgy meg holnapra biztosan jön más is.

2012. nov. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%

az én - most 3,5 éves fiam - születésétől azt produkálja, hogy:

első nap hisztis és nyugtalan (idő volt míg rájöttünk, hogy mitől van ez az egész)

második nap elkezd belázasodni, de elmúlik a hiszti, éli a normális életét

harmadik, vagy negyedik napra pedig jönnek a tünetek, többnyire megfázásos, viszont akkor már nem lázas :)


most mégegyszer elolvastam amit kérdezel: "3 napos lázon már átesett a kisfiam tavasszal. " - nem értem mire gondolsz ... úgy véled, hogy van valami folyamat aminek vannak a tavaszi tünetei, aztán jön majd egyéb? mi egyéb?

2012. nov. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%

Nem értem. Milyen tünetre vársz fél év múlva ?

Vannak vírusok, amik csak lázzal járnak akár 3 napig is, és kész. Ennyi volt. Ha más tünete nem volt akkor annak vége, majd jön a következő. Ha jön. De az már nem valószínű, hogy összefüggésben van az fél évvel ezelőttivel.

Nálunk is volt kislányunk 3 napig ráadásul nagyon lázas, de ennyi volt.

2012. nov. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Azért írtam a 3 napos lázat, mert így az kizárva. Nem gondoltam összefüggést :)


Úgy tudom az csak egyszer van, mint pl. a bárányhimlő.

2012. nov. 7. 15:15
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

Jézusom, ez az 5. válaszoló sincs tisztában a betegségekkel.


Kedves kérdező!

Nálunk először jön a láz, majd másnap a többi tünet... többnyire torokgyulladás, de előfordulhat húgyúti fertőzés is, aminek a lázon kívül te nem veszel észre más tünetet.

Az igazi 3 napos láz (roseola infantum, vagy 6.betegség, vagy pszeudo rubeola, ezek még az orvosi elnevezései) nevű betegség egyszer kapható el, viszont vannak még lázzal járó betegségek. De az igazi 3napos láz csak egyszer, és azt is utólag lehet csak biztosra mondani, miután a kiütések is jöttek.

Mióta lázas és mennyire megy fel a hője?


Jobbulást amúgy.

2012. nov. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ötöskén jót mosolyogtam :)


Ma kezdődött a láz, délelőtt volt 38,5 (levonva). Kapott lázcsillapítót - azóta semmi...

A doktornő azt mondja, hogy várjunk tüneteket, ne vigyem még le.... :(


Engem lehet szidni, ócsárolni, de Ti nehogy veszekedjetek itt! :)

2012. nov. 7. 18:02
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
a roseola infantum egyszer kapható el, ezért nehezen érthető, hogy miért várod most is a tüneteket, ha tavasszal szerinted az volt
2012. nov. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Uhhh... Pont nem a 3 napos láz tüneteit várom... :)

Előzőleg írtam, hogy a 3 napos láz kizárva, mert már átesett rajta. Nem tudom "szájbarágósabban" leírni.


Lényeg, hogy a "nagy többség" értette a kérdésem. Nekik köszönöm!

2012. nov. 7. 22:25
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Oké szóval már gondolod, hogy a 3 napos láz betegsége nem lehet, de megint lázas, és a kérdésed, hogy milyen betegsége lehet most ugye ?

Igen, van amikor várni kell a tünetre, én is lázas voltam vagy három napig 2O évesen, majd jött megfázás tünet néztek már vizeletet is, vártunk vártunk és két hét múlva végre előjött az első bárányhimlőm.


Szóval nem tudjuk mi lehet vele, lehet átmegy valami víruson, vagy majd kiderül.

De a kérdést nem valami jól tetted fel szerintem se.

Gyógyuljon meg hamar !

2012. nov. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Fúúú de rosszindulatúak az emberek! :P Nem kell velük foglalkozni....

Kérdező! Nem tuti, hogy kijön más tünet, lehet csak láz is. Nálunk volt már a 3 napos láz, aztán most nemrég volt olyan, hogy lázas lett, aztán másnap reggelre pöttyös lett a talpa és a tenyere. Mivel pont ünnep volt, elvittük az ügyeletre a pöttyök miatt és kiderült kéz-, láb-, szájbetegsége van. A láz 1 napig tartott, a pöttyök még rá plusz 1 napig. Vírus volt, lázcsillapításon kívül nem volt más teendő. Viszont ha sűrűn előfordul olyan, hogy más egyéb tünet nélkül lesz lázas a gyerkőc, én azért megemlíteném a gyerekorvosnak. Nálunk még kicsi volt, amikor így szintén belázasodott a leányzó a gyerekorvos levetkőztette, megvizsgálta, hátha lát valamit, ami indokolja. A kisajkai össze voltak nőve, szétszedték, utána nem jött vissza az egyéb tünet nélküli láz.

2012. nov. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!