Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Béres csepp, Ribomunyl,...

Béres csepp, Ribomunyl, Cebion multivitamin. Ovikezdésre semmi sem elég?

Figyelt kérdés
Látom sok kérdés van,ebben a témában,de azért megkérdezném tőletek:érdemes tunningolni az ovikezdésnél a vitaminokat,immunerősítőket a gyerekekbe,vagy tök mindegy,így is-úgy is összeszednek ilyenkor mindent?Okt.elején kezdtünk,azóta szinte foyamatos az orrfolyás-köhögés felváltva.Ja,egyszer már arcüreggyulladás is lett belőle.Ma,újra tiszta takony a gyerek és köhög is szépen.Tapasztaltabb anyukákat kérdeznék,így fog eltelni az első évünk?Antibiotikum-kúrákkal?

2012. nov. 10. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy bosszantó és megvisel mindenkit a betegség..de az idő tényleg javít majd a helyzeten.

Millió egy immunerősítő van a piacon...próbálkozni kell melyik válik be. Én úgy gondolom (ez az én véleményem), hogy a betegségek elkerülhetetlenek, maximum a lefolyás gyorsaságában, a betegség enyhítésében segítenek az erősítők. Próbálj ki másik immunerősítőt. Hátha jobb lesz. Nekem szerencsém van, kislányom erősebb szervezetű, 4 éves múlt és egyszer kapott gyógyszert, pedig már középsős. Azt mondta is a gyerekorvos, hogy látja, hogy nálunk nem nagyon hajlamos a felső légúti megbetegedésekre és nem kapta még el soha a hányás hasmenést sem..nekünk a fülünkkel volt gond kétszer, de hál istennek nem középfülgyulladás volt. Esetleg ha gondolod nagyon szívesen leírom mit adok neki..bár tényleg ahány gyerek annyiféle a jó.

2012. nov. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk a bölcsi volt katasztrófa. Bölcsit 2 évesen kezdte, akkor még szopizott is. 25 hónaposan vettem el tőle a cicit. Kapta külön a vitaminokat is, gyümölcs, zöldség. Mégis az első fél évben alig volt bölcsibe. 1 hét bölcsi után 1-2 hét itthon lét. Fél év után már csak 2-3 havonta volt beteg. Március óta ovis, még nem volt beteg.
2012. nov. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm és nagyon irigyellek kedves első:)igen,írd le kérlek,hátha...Nekünk a Ribomunylt az orvos ajánlotta,mert hajlamos a felső-léguti betegségekre.Cebiont csak azért adom,mert kevés gyümit esznek.De azért vagyok mérges,mert bár hallottam,hogy a közösségbe kerülés iyen,de mégis azt hittem talán beválnak ezek a cuccok.
2012. nov. 10. 13:33
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

én nagyon bízok benne h ez szükséges rossz és idővel egyre ritkábban egyre kevesebb időre lesz beteg a gyerek, az enyém 4(!!!) hete van itthon 3 nap beszoktatás után, amikor már mentem volna vissza a dokinőhöz egészséges igazolásért, másnapra megint taknyos lett és köhögött, újabb 1 hét itthon.

Feladtam h tömöm vitaminokkal,az orrcseppet sem szabad 7napnál tovább adni bementem a gyógynövényeshez és bevásároltam. Kakukkfű fürdővízbe, hársfa teába mézzel, csipkehús áztatni 1 éjszakát, aztán teaként, kamilla h legyen itthon, de még ki sem bontottam. 2 nap alatt feljavult a gyermek, tegnap megkaptuk az igazolást, hétfőn mehet bölcsibe. Szerintem a kakukkfűnek köszönhető, de következő náthánál kiderül,mert ezekkel fogom kezdeni. Mindenesetre olcsóbb mint a havi 6-8000 gyógyszertári számla...

2012. nov. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nálunk is katasztrófa volt az első év. A középsőt broncho vaxom-mal és multivitaminnal kezdtük, vhogy gyorsabban átmennek rajta a betegségek és nem is súlyosak.
2012. nov. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kakukkfű a fürdővízbe tényleg jó, és ilyenkor ebben a nyálkás időben megelőzésre is lehet használni (én pici kamillát is szoktam bele tenni, meg ha nagyon be van dugulva az orra, akkor csepegtetek a vízbe pici eukaliptusz, vagy borsmenta olajat). Csak 20 percig legalább üljön a vízben, lehetőleg a derekát lepje el a víz (veséket). Nem szabad utána megtörölni, csak bebugyolálni egy törölközőbe, majd mégegybe, hogy ne ázzon át, és bedugni az ágyba, legalább 20 percet legyen melegben. Minden gyógynövényes fürdőnek így van értelme.

Apósom foglalkozik a gyógynövényekkel, igaz csak családon belül, de még minden bajunkra jó dolgokat csinált (fogfájásra öblögető, székrekedésre, vízelhajtásra, megfázásra, hörghurutra, anyósnak nőgyógyászati problémára, sógornőmnek veseproblémára, de még sorolhatnám).

A hársfa tea, és a csipkebogyó is jó, bár utóbbit tényleg csak áztatni szabad, mert ha főzöd, akkor a benne lévő C-vitamin elvész.

2012. nov. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha a gyermek fogékony a betegségekre, akkor ezek a csodaszerek sem érnek sokat.

A fiaim nem betegesek szerencsére, pedig én nem is adok nekik ilyen olyan immunerősítőket, vitaminokat.

Ismerős gyerekek meg kapnak ezt, azt, és mégis minden bacit benyelnek.


Nem minden betegségre kell antibiotikum,de sajnos nagyon sok gyerekorvos felírja, ha kell, ha nem.

Vegyetek a gyerekszobába ultrahangos párásítót, vagy sógépet, ezek nagyon jók!

2012. nov. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
mi sok mindent kipróbáltunk nekünk a CEBION MULTIVITAMIN SZIRUP / 150ml vált be, mióta ezt adjuk neki azóta sokkal ritkában beteg, előtte soha nem volt egy hétig se a oviba.
2014. jan. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Zsöff85 ***** válasza:
Antibiotikum után adtál neki probiotikumot? Ha nem, akkor ne csodálkozz, hogy mindig beteg...
2016. máj. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!