Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesetek érti, mit válaszol...

2 évesetek érti, mit válaszol a 'miért? ' kérdésre?

Figyelt kérdés

Kisfiam nagyon szépen beszél már,de azt vettem észre, hogy a miért kérdést valahogy nem érti...ha megkérdezem tőle, hogy 'miért?' legtöbbször azt válaszolja, hogy "most".

Lehet buta kérdés,nem tudom, nincs a környezetemben nagyon 2 éves...

Oké,tudom, hogy erre a kérdésre általában eléggé összetett a válasz, főleg egy 2 évesnek, csak gondoltam megkérdezem,másnál hogy van.


2012. nov. 17. 22:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 2 éves, egyre többet és szebben beszél. A miért kérdésre a válasza, nagyon sokszor az, hogy csak. Közben pedig vigyorog. Fogalmam sincs honnan szedte.

A másik lehetőség, hogy nem tudja mit a válasz, ilyenkor a vállát húzogatja és szintén vigyorog.

Szóval szerintem érti, hogy mit jelent a "miért", csak annyira még nem beszél szépen, hogy a válasz is menjen. :)

2012. nov. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
igen,én is erre gondoltam, hogy a választ még nem tudja megfogalmazni,köszi hogy írtál:)
2012. nov. 17. 22:33
 3/9 anonim ***** válasza:

A miért nem a legegyszerűbb kérdés. Hiszen arra nem lehet igennel, nemmel válaszolni. Nem egy olyan kérdés, hogy ki van a képen? pld.

Nekem kettő darab két évesem van, az egyik EGYÁLTALÁN NEM MOND MÉG SEMMIT, (annyit mond, hogy titti (hello kittyre), a másik szavakat mond, de bonyolultabb dolgokat még nem várhatok el tőle sem.

2012. nov. 17. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen érti,de az "elmondod miért?" kérdésre az a válasza,hogy "elmondod",de persze megfogalmazni nem tudja
2012. nov. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én is ma kérdeztem tőle, hogy 'tudod miért tettem fel a labdást a polcra?" nem igazán tudott válaszolni,de biztos tudta miről van szó,mert mikor kérdeztem, hogy "szabad dobálni?" akkor egyből válaszolta, hogy "nem,csak gurítani"

szóval gondolom érti, csak a válasz nehéz...

Csak tényleg nem tudtam,hogy ez másoknál is így van, vagy nem.

köszi nektek:)

2012. nov. 17. 22:50
 6/9 anonim ***** válasza:

A lányom az ilyen jellegű kérdésre akkor válaszol, ha épp meg tudja fogalmazni. Pl. Miért vette el anya a játékot? Válasz: dobáltad. Mármint ő, csak még nem mindig sikerül eltalálni a megfelelő ragozást. :)

Vagyis érti a kérdést, meg tudja a választ is. Csak néha nem tudja megfogalmazni még. Bár ez egyre ritkább, nagyon sokat beszél szerencsére. :)

2012. nov. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mesével próbáld tanítani. Esetleg te írj egy egyszerű mesét, amiben a "miért?" gyakran előfordul.


Te Maci, miért van nálad mézescsupor?

Mert szeretem a mézet.

És miért szereted a mézet?

Mert finom édes.


Így kap néhány nyelvi sablont, illetve egy nagyon alapszintű érveléstechnikát is tanul. Ebből tud később dolgozni. Fontos, hogy rövidek legyenek a válaszok és egyértelműek.

2012. nov. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm a válaszokat és köszönöm a tippet kedves utolsó!

Igyekeztem eddig is "magyarázni" neki, hogy mit jelent a kérdés úgy, hogy elmondtam a választ,de ez a mesés eddig nem jutott eszembe.Szoktam neki kitalált meséket mondani, akkor majd erre figyelek,köszi:)

2012. nov. 18. 13:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én lányom még csak 1,5 éves, de már nagyon szépen beszél. az értelmét még nem lehet egy 2 éveséhez hasonlítani, de azért leírom Ő mit válaszol erre a kérdésre:

"Azét met!" És jól is meg is nyomja a mert szót. :)

2012. nov. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!