Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen munkahelyre mentetek...

Milyen munkahelyre mentetek dolgozni a GYED lejárta után?

Figyelt kérdés
A gyedem áprilisban fog lejárni, a kisfiam szeptembertől megy bölcsibe. Ahonnan eljöttem szülni ott eléggé haldoklik a cég, oda valószínűleg nem fogok tudni vissza menni. Milyen munkahelyet találtatok ahonnan ha bármi törtnéni, pl.beteg lesz a gyerek akkor eltudtok menni, illetve összeegyeztethető a gyerekkel?

2012. nov. 21. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Én pedagógus vagyok. 8 év munkaviszony után mentem el szülni, otthon voltam 3 évig, utána ugyanoda mentem vissza. Ha beteg a gyerek, sajnos csak én tudok itthon maradni vele a családból. Az iskolában nem nézik ezt jó szemmel, párszor beszóltak már a feletteseim emiatt. De nem tudok mit tenni... Nincs kire bízni a gyereket.
2012. nov. 21. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az én GYED-em március elején jár le, már előre félek. Muszáj dolgoznom menni, mert sok a lakáshitel. A Terhességem alatt megszűnt a munkahelyem, a végén munkanélküliről jöttem szülni. Még járna a munkanélküli, de csak a 3. év után, a GYES után, én meg azt nem akarom, nem tudom kivárni. Nagyon nehéz lesz új munkahelyet találni és beszoktatni a kislányom a bölcsibe. Én biztos csak olyan helyre tudok menni dolgozni, ahonnan nem jöhetek el akármikor. A férjemnek picit rugalmasabb a munkahelye, de mégis inkább a nagymamákra fog hárulni a feladat, nagy szerencse h mindketten egyszerre lesznek nyugdíjasok, pár héten-hónapon belül. Igaz eddig csak anyukám vigyázott a kislányomra, de talán már anyósom is tud rá 2-2,5 évesen.

Én egyébként 6 órás kereskedelmet nézek vagy szállodába takarítót, szobaasszonyt, vagyis szinte bármit, mert kell a pénz sajna :( Nem nézhetem a végzettségem szerinti munkát. Üdülővárosban élek, ha kell elmegyek nyári munkára, igaz akkor nem lesz bölcsi, hanem egész nap anyával lesz, bár ezt nem szeretném...

2012. nov. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát nekem nagyon aktuális. 2 kisfiam van, 5 éve vagyok itthon. Augusztusban lejárt a gyedem, már a szabimat töltöm. Sajnos a munkáltatóm jól kiszúrt velem, mert a szabi idejére más beosztásba tettek, így a fizetésem is lecsökkentették... Elméletileg januárban visszakapom a beosztásom... hát kíváncsi vagyok...

A kicsi a mamával lesz, neki igényeltük a nagyszülői gyest. Ha beteg lesz akkor tud rá vigyázni, de ha nagyon rosszul lesz akkor úgyis otthon maradok vele. A feletteseim mit szólnak majd, hát az előre borítékolható...

2012. nov. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Engem sajna kirúgtak... a könyvelő azt javasolta, menjek állami munkahelyre... ott négykor kiesik az emberek kezéből a toll és eltűrik, h betegszabira menj. Én is hajlok rá, hogy igazat adjak neki, de oda bekerülni nem könnyű!
2012. nov. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó a könyvelőd jó nagy butaságot mondott. Biztos van ilyen is, de a legtöbb nem ilyen.
2012. nov. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nagyon nem szeretnék beleokoskodni a kisgyerekkel való munkakeresés rejtelmeibe, csak hátha segít nektek a tapasztalatom.

Világ életemben telefonos munkáim voltak, jelen pillanatban is egy ilyen állást töltök be. Bejövő hívásokat fogadok főként biztosítási ügyekben, de van néhány kimenő is, ezek inkább visszahívások.

Nagyon rugalmas volt eddig minden munkahelyem (pedig behajtásnál is dolgoztam), a jelenleginél kezdés után 4 nappal táppénzre kellett mennem, és nagyon megértőek voltak. Ált. az ilyen helyeken mindenki sokat hiányzik (ha berekedsz, már nem érteni telefonban mit beszélsz), szóval elég rugalmasak. Sok helyen lehet heti pár napot otthonról dolgozni.

Mondjuk nem ezekkel a melókkal lehet bankot robbantani, de a munkaidő elég családbarát a legtöbb helyen (én 9-17-ig vagyok).

A fizetés nettó 92 ezer körül szokott nekem lenni, de én egyedül élek, és nincs gyerekem. Ez az alap, erre a legtöbb helyen van jutalék (néha összejön a havi 160 ezer is, de azért nem erre kell építeni.)

Egy próbát megér.

2012. nov. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
En egy elektronikai cegnel dolgozom irodan es nagy a szerencsem, hogy rugalmas a munkaidom es otthonrol is tudok melozni ha muszalj. De beteg gyerek mellett otthonrol melozni mindenki tudja, hogy lehetetlen igy ezzel nem szeretek jatszani. :( Szerencsere megertoek ha beteg a kisfiam es vagy en vagy a ferjem maradunk otthon felvaltva. Ha 1-2 napos betegsegrol (belazasodott, picit folyik az orra...) van szo akkor azt ledolgozhatom azzal nincs semmi gond de, ha mar antibiotikumon van 7 napig vagy torokgyuladasa van, baranyhimlos... azt mar nem tudom. En innen mentem el gyesre 4 ev munkaviszony utan es ide is jottem vissza mar 2 eve. Jelenleg ugy nez ki meg 3 evig biztos a melom aztan utanna vagy jon ujabb projekt vagy menni kell. :(
2012. nov. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bankban dolgoztam, oda is megyek vissza.

A férjem tud itthonról is dolgozni, így ő lesz itthon ha beteg a gyerek.

A munkaidő 8kor kezdődik, de mivel ügyfélszolgálat heti 3x 18ig tart. Ilyenkor vagy nagymama, vagy bébiszitter lesz a lányunkkal :-((


Januártól elkezdek nézelődni, hátha találok valamit ami munkaidőben jobb.

2012. nov. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!