Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Napkozben miket szoktatok...

Napkozben miket szoktatok játszani a gyerekkel? 2-3 éves gyerek? Hogyan osszatok be az idot?

Figyelt kérdés
Kozbe ugy érzem hogy az ido uralkodik rajtam egyszeruen el vagyok maradva mindennel fozni takaritani sétálni játszani ossze visszaság uralkodik mindenhol zurzavar néha azon kapom magam hogy furedtni kell már és nem is játszottam a kisfiammal néha ugy érzem nem torodok vele eleget és buntudat uralkodik el rajtam.Beszélek hozzá meg kozosen takaritunk néha de ugy érzem tobbet kellene adnom neki...Ti hogy vagytok ezzel?Miket játszotok pl 2-3éves gyerekkel?

#játék #időbeosztás #2-3éves gyerek
2012. nov. 23. 23:21
 1/5 anonim ***** válasza:

nálunk is sajnos kevés idő jut a játékra.

reggel felkelünk és együtt rendet csinálunk aztán megkapja a reggelijét, addig közben megnéz egy 20perces mesét én meg nekiülök dolgozni. ha vége a mesének játszik kicsit majd ha már egyedül nincs el akkor hív, autózunk kicsit, festünk, rajzolunk, főzőcskézünk, közben ha elvan akkor folytatom a munkát (bedolgozás, így mellette ülök vele)

10kor nekiállunk az ebédnek, ebben is aktívan részt vesz, zöldséget pucol, darabol, paníroz, mindent, kivéve a tűzhely közelébe nem mehet.

aztán míg fő a kaja megint nekiülök dolgozni ő meg játszik, vagy mondókázunk, énekelünk, ilyesmi. ebédelünk, utána megnéz megint egy mesét (nem alszik délután így ez a pihenő), néha kettőt is, addig megint dolgozgatok.

majd elmegyünk sétálunk egy nagyot, ha jó az idő játszóterezünk, 5 körül érünk haza, akkor jön apa is ha laza napja van, akkor átveszi és estig játszi vele én meg dolgozom és vacsit főzök.

ha nem jön apa akkor együtt főzünk, bújócskázunk, kergetőzünk, birkózunk, legozunk, gyöngyöt fűzünk, repülőt hajtogatunk, mit tudom én mit csinálunk majd fürdés, vacsi, 8kor alvás neki, nekem meg meló 10-ig, 11-ig :)

2012. nov. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szépen válaszod.Sokkal konnyebb és egyszerubb lenne nekem is ha apa is játszana vele soha nem fogom tudni elfogadni és megérteni mindig azt mondja hogy fáradt haza jon lefurdik kozosen eszunk aztan leul gépezni ilyenkor meg tudnek bolondulni már tobbszor szová tettem hogy játszon vele kicsikét ez megy is 5percig vagy éppen addig amig rajta mászkál a fiam aztan ulyra veszi kezébe a gépet...a fiamat sajnálom és olyan buntudatom van e miatt mert én egész nap teszek veszek van egy ilyen hulye rendszereto mániám is sajnos sokszor azon veszem észre magam h eltelt a nap a sok házimunkával és csak annyit csináltunk hogy kimenttunk sétálni az nem marad el mindennap kimegyunk van mikor kevesebbet van amikor tobbet.Ugy gondolom ha mind2-en tobbet foglalkoznánk vele akkor még talán már beszélne is mindjá tolti a 2és még babásan beszél.Hát remélem nem csak én vagyok igy egyedul ezel a problémával
2012. nov. 23. 23:54
 3/5 anonim ***** válasza:

Most már bölcsis a lányom, így hétköznap kicsit kevesebb időnk van. De nem sokkal, mert 3-ra megyek érte. Ha jó idő van, akkor két bölcsis társával és az anyukákkal megyünk játszótérre. Vagy a barátnőmékhez, vagy játszóházba. Sokszor csak vacsira jövünk haza, barátnőméktől csak utána, ott vacsizuk.

Hétvégén jobb, akkor több időnk van. Általában reggel felkelünk, én összerakom a lakást, felteszem az ebédet. Amíg az ebéd elkészül, addig esetleg gyors porszívózás, felmosás, mosás, teregetés. Utána meg megyünk ki. Ebédig kint vagyunk, főleg mostanában, mert nagyon szép idő volt a héten.

Aztán ebéd, alvás, aztán játék délután. Nem azt jelenti, hogy egész délután ülök mellette, és játszunk, mert közben én is csinálom azért a dolgomat. Pl kiteregetek, vasalok, ilyesmi. De közben beszélgetek vele, énekelek, meg oda is ülök mellé.

Egyedül nevelem, és dolgozom, szóval be kell azért osztani az időt. Apuka heti 2-3 alkalommal jön, általában 2-3 órára. Szóval az sem sok, de legalább jön. Ha itt van, akkor sem házimunkázom, inkább leülök melléjük én is, hogy a gyerekkel legyünk együtt kicsit.

2012. nov. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
hidd el nem ezen mulik,h nem beszel meg.az en fiam lassan 3 eves,sajnos ö is alig beszel,pedig en rengeteget foglalkoztam vele,enekeltem,meseltem,mondokaztam,stb sokat jatszottam vee,allandoan beszeltem hozza es megsem.most mar fogok menni dolgozni,sajna kevesebbet fogok tudni vele foglalkozni,de lehet igy lesz a jo.eddig mindig leultem vele jatszani,es meglett az eredmenye,meghozza az,h egyedul nem tud eljatszani,es nem is akar.
2012. nov. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk már ketten vannak, a nagy 2éves a kicsi lassan 3 hónapos. De a napirend szerencsére nem nagyon borult fel a kicsi érkezésével.

REggel fél7 körül felkelek, feldobom az ebédet, a kicsi fél8körül kel, őt ellátom, addigra felkel a nagy 8 után kicisvel, míg mesét néz, megissza a kakaót, összedobom,gyors a lakást.Megyünk a boltba együtt, hazajöttünk, vagy befejezem az ebédet,ha nem lett kész, vagy kiporszívózok,mosok, mikor mi. hA ven kedve segít, ha nicns akkor addig játszik valamit, Fél11 től "szabad" vagyok, akkor vagy az udavaron játszunk,vagy benn rajzolunk, olvasunk, gyúrmázunk, építőzünk,mikor mi. 12 előtt kicsivel ebédel,majd alszik kb fél4-ig. Addig vasalok,feltörlök, fürdő takarítás, így ha felébredt már nincs semmi munkám, estig csak séta, játék, barátnő jön, ilyesmi.

Este fél9kor kidől, alszik reggel 8ig mint egy kis mormota:)

2012. nov. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!