Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 13 hos lanyom amerikai allampo...

13 hos lanyom amerikai allampolgar, kint szuletett. Itthon vagyunk, hol szuljem szerintetek a masodikat? Tobbi lent.

Figyelt kérdés

A csalad miatt hazakoltoztunk mikor lanyom 2 honapos volt. Imadja a nagyszuleit, es en is nagyon szeretek a szuleim kozeleben lenni. Tervezzuk a kistesot, nagy a dilemma. Jo lenne, ha O is kettos allampolgar lenne, egyenlo eselyekkel indulhatnanak a nagy eletnek. DE nem egyszeru osszecsomagolni ket borondbe, kimenni alberletbe minimum fel evre, itthagyni nagyszuloket, kirangatni megszokott kis kornyezetebol lanyomat.

A terhesgondozas, szules, ujszulottellatas eg es fold, Amerika javara....ti mit csinalnatok a helyemben?


2012. nov. 27. 12:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi meg itt vagyunk kinnt. Nagyon nehez a dontes. En ugy 3 havonta elegem van "hazaakarok menni" modban nyomom mert te pontosan tudod akkor, hogy miert vagy miert nem. Sok ismerosom szult ugy, hogy az elsot itt a masodikat otthon. Nehez a dontes. Semmi sem tart orokke es skype is van. A kislanyod meg eleg kicsi ahoz, hogy nagy megrazkodtatas legyen neki ez a dolog. Amig Anya es Apa ott van addig minden rendben. Azert gondolom ezt, mert nallunk is jonnek mennek a Mamak. Itt vannak aztan eltunnek latom a Kisfiamon a valtozast hiszen keresi a Mamakat 1-2 napig....aztan elmulik. Mostmar erti, hogy repulovel mennek es jonnek...stb. Nem konnyu osszecsomagolni DE talan konnyebb lesz a masodik kis joveveny elete is ha megadod neki a lehetoseget.
2012. nov. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
költözzetek vissza, add meg neki ezt az aranyat érő dolgot, hogy amerikai állampolgár lehessen! Menjenek a nagyszülők is:)
2012. nov. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Én is mennék. Sógornőm szülte kinn a lányát, azt mondta nem szülné itthon a következőt sem, ha fizetnének akkor sem.

A gyerekek pedig tényleg nagyon tudnak alkalmazkodni. Sógornőm kislánya 7 hónapos volt először, 18 hónapos volt, mikor másodszor itthon voltak. 1-2 nap alatt hihetetlen módon alkalmazkodott az új környezethez. Apa nélkül jöttek kb 1 hétig kereste apát, aztán elfogadta, hogy nincs itt.


Én is megadnám a második gyerkőcnek is ezt a lehetőséget.

2012. nov. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
én leszek az ellentábor. nem mennék. a kicsi miatt sem, (hha jól értem max. 1 évre mennétek, aztán megint haza). gondolom, h mekkora a különbség, azért az a majdnem 50 év kiütközik, de hát mi is megszültünk vhogy :) meghát a mi gyerekkorunk óta is változott annyit a világ, h Európán belül kb mindegy már, h kinek mi az állampolgársága, szerintem mire a mi gyermekeink felnőnek, nem ez lesz az, ami számítani fog. persze ez csak az én véleményem. beszéld meg a pároddal, sok sikert és boldogságot!
2012. nov. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én mennék és vissza sem jönnék többet. Eddig görcsösen ragaszkodtam Magyarországhoz, de a sok hülyeségtől kezdek besokallni. Én tisztelem és szeretem a hazámat, de akik irányítják huszonpár éve az valami vicc. Ha már éltél ott könnyebb visszamenni, szerintem a kistesónak is add meg ugyanazt a lehetőséget, mint a lányodnak.
2012. nov. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szerintem azt nézd hogy összességében TE hol érzed a legjobban magad. Különböző érvek alapján hová dől el a mérce. Én is külföldön szültem az első gyerekem, és egy évig gondolkodtam, hogy hol éljünk ezután, végül hazaköltöztünk Mo-ra. A másodikat itt fogom szülni, függetlenül az itteni szar állapotoktól, meg hogy milyen orvosi ellátást kapok itt, mert voltak olyan érvek, amik számomra fontosabbak voltak. Én itthon jobban érzem magam a családdal, sokkal boldogabb vagyok. És igaza van az egyik előző válaszolónak, lehet hogy 20 év múlva más lesz a fontos az életben, nem az állampolgárság. És amíg tudom, hogy a gyerekemnek itthon is meg tudom adni azt a biztonságot, jólétet (nyelvtanulási lehetőséget), amit külföldön, akkor az állampolgárság nem szükséges. Sőt ha te nem érzed jól magad ott ahol vagy, akkor az a gyerekeiden is visszatükröződik, akkor is ha kettős állampolgárok. Én ezt így látom/láttam, de ez csakis a te döntésed.
2012. nov. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Sokkal könnyebb lesz az élete, ha kettős állampolgár, és nem Magyarországnak van kiszolgáltatva. Ehhez még hozzájön, hogy a testvére már kettős állampolgár, tehát szerintem a második babának is "joga" van ehhez. Én biztosan számonkérném a szüleimtől, hogy hogy lehet a tesóm kettős állampolgár, én pedig nem!?


Ha lehetőséged van rá, szülj kint. És nem azért, mert az itthon szüléssel valami baj lenne, én két gyereket szültem Magyarországon, csak pozitív emlékeim vannak a kórházi stábról, pedig mindkétszer ügyeletesnél szültem.

2012. nov. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

3-as vagyok!


Aki inkább maradna, azért gondoljon bele, hogy lehet, hogy nem az lesz a fontos, hogy ki milyen állampolgár, de Amerika mindig is előbbre járt és mindig is előbbre fog járni Európánál. Még 20 év múlva is. Az ilyen kettős állampolgárság egy kincs a gyereknek, ami nagyon keveseknek adatik meg. Több lehetőség, jobb élet. És azért hiába az unio Európában, még most is nagyon sokat számít, hogy ki milyen állampolgár. Nagyon sok mindenre semmilyen körülmények között nem vagy jogosult ha nem vagy állampolgár, hiába éled ott az életed. Persze megkaphatod x idő után, viszont az amerikai állampolgárságot speciel nem osztogatják csak úgy. Nem véletlenül. És úgy gondolom hogy ezen nem is fognak változtatni egy jó darabig.


Továbbra is azt mondom, ha az egyik gyerek megkapta a lehetőséget, megadnám a másiknak is. Később mindkettő eldöntheti hol akar élni, tanulni, teljesen legálisan. És ha már van lehetőségem jobbat biztosítani a gyerekemnek, annál, mint ami itthon van én bizony megtenném gondolkodás nélkül.

2012. nov. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
hidd el, megértettük elsőre is, amit leírtál. te úgy gondolod, tiszteletben tartjuk. próbáld meg te is elfogadni, hogy más gondolkodhat máshogy. mondom ezt úgy egyébként, h külföldön szültem a fiamat.
2012. nov. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Huha! Pozi lett a tesztem, most aztan gyorsan ki kell talani, mi legyen! Koszi a valaszokat!
2012. dec. 1. 12:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!