Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Engeditek a gyereket az...

Engeditek a gyereket az étkezőasztalon kívül máshol enni, pl. a nappaliban elszaladgálva, jön-megy közben?

Figyelt kérdés
15 hónapos a kislányom, és nem igazán van el az etetőszékben. A főétkezés (vacsora, ebéd) persze ott zajlik, de sokszor tízóraira, uzsonnára, vacsi utánra kap a kezébe ezt-azt, a gyümölcsöt pl. rendszeresen kis tálkába teszem, és gyakran megesik, hogy együtt felkuporodunk a kanapéra, és együtt szemezgetjük ki a tálból. Vagy a nappaliban leteszem a kis asztalára, onnan csipeget. Persze megesik, hogy egy-egy falat leesik. Vagy a keksz elmorzsálódik a szőnyegen. Vagy imádja az extrudált kenyeret, és megeszik 3-4 darabot is egyszerre, de mivel kevés még a foga, menet közben rágcsálja, etetőszékben ülve meglehetősen hosszadalmas és unalmas lenne. Más is csinálja így? Hosszú távon lesz ennek káros hatása? Egyébként a mi családunkban is az a szokás, hogy minden főétkezés együtt zajlik, a kicsi is ott ül olyankor velünk (amíg bírja).
2012. dec. 1. 13:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

szia, nálunk is ilyenkortájt kezdődtek ezek a problémák, már ha ezt lehet annak nevezni...én akkor ugyanígy aggódtam ezen, hogy soha nem fog ülve megenni semmit, stb. de viszont nem akartam én sem, hogy most akkor ott kellejn ülnie, ha 1x nem bír szegény, így hagytam, sőt mi is szoktunk az ágyon gyümölcsöt, vagy tökmagot, enni, így tulajdonképp miért várnám el a gyerektől azt amit magamtól nem...

Most 2,5 éves, és ha kell relative szuperül megül az asztalnál, eszik rendesen, igaz lassan, de sztem ez nem az előbbieknek köszönhető, hanem ilyen tipus.

Én rájöttem, hogy jobb engedni kicsit neki(k), amikor eljön az idő, és megérnek egy dologra, akkor 1x csak villámcsapásszerűen úgy kezdik csinálni, mint ahogy tőlünk látták, és ez nem csak az evésre vonatkozik hanem mindenre..:-)

Ja, és arról nem beszélve, hogy most már szinte csont nélkül eszik meg az ágyon egy rudit, tehát megtanult vigyázva enni, míg a bnőm a kisfiát szigorúan fogta ezügyben, és a kissrác az utcán egy fagyit sem tud megenni anélkül, hogy ne lenne nyakig csokis...:-DDD

persze ha idegesít a morzsa, vagy egy kis szétkent rudi, akkor ne engedd neki, de sztem kár a gőzért...

2012. dec. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem, nalunk csak az asztalnal lehet enni.
2012. dec. 1. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

21 hós a kislányom

Reggelire mindig 1 joghurtot kér, ezt meg is eszi szépen az etetőszékben. Tízórai séta közben a babakocsiban kiflit majszol. Az ebéd nagyon necces. Először mindig az övét melegítem meg, eszik belőle pár kanállal, de mire én is leülnék mellé ebédelni, ő már végzett is. Kéri h vegyem ki. Elmegy dolgára, de amíg én eszek, folyamatosan vissza-vissza jön és mindig kér 1-1 falatot. Próbáltam már mindent, üljön a sima székre és együnk együtt, visszaültetem az etetőszékbe, de csak hisztizik. Semmi nem jön be. Uzsizni és vacsorázni az etetőszékben szokott, de ha mi eszünk akkor mindig jön oda kunyizni és el is szalad 1-1 falattal. Én is szoktam neki kitenni gyümölcsöt, kukit kis tálba és azt bevisszük a szobába, ott elcsipegetjük. De a morzsálósokat csak a konyhában eheti.

2012. dec. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Általában nálunk az etetőszékben van az evés, vagy az érkező asztalnál. De a gyümölcs az más. Azt én sem asztalnál eszem. :)

Kiteszem kistányérra, aztán eszegeti.

2012. dec. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Lányom most múlt 2 éves, és kb. másfél évesen jött el az nála, hogy nem hajlandó egy helyben ülni egy percet sem, főleg nem evéskor. Mennie kell, dolga van. Én meg hagyom, hogy menjen és közben ott egyen ahol épp van...

Egy ideig én is agyaltam ezen, de könyörgöm miért kellene asztalhoz láncolni? Épeszű, ügyes gyerek úgyis rájön idővel (amikor megérik arra), hogy a szüleivel, családdal, másokkal egyen egy asztalnál, türelmesen ülve. De erre meg kell érnie még. Most neki a világ felfedezése sokkal fontosabb és értelmesebb, mint egy helyben ülve enni.

Szóval én nem látok benne kivetnivalót, ha más helyen eszik, és nem az asztalnál. Persze mi is próbálunk példát mutatni neki, és idővel biztos másképp lesz. Tiniként csak nem fog fel-alá rohangászni a lakásban egy plüssmacival, miközben eszik a család. :)

Ja, az meg engem nem zavar, ha morzsás lesz valami. Feltakarítom és kész. Azt legalább már megtanulta tőlem, hogy szépen rendet kell rakni, és nem hagyunk ételt a földön. :) Kicsi ujjacskáival szedegeti maga után a morzsákat, meg hozz a lapátot. Látod ennek is van előnye. :)

2012. dec. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
Nálunk az összes főétkezés (reggeli, tízórai, ebéd, vacsora) csak az asztalnál, közben ha valamit itthon nassolunk, pl. egy szelet csokit, kekszet, gyümölcsöt stb. azt megeheti máshol is, de csak tállal vagy tányérral. Szerintem mindenképp érdemes hozzászoktatni, hogy meg bírjon ülni az asztalnál, nem szabad ráhagyni, ha elmászkál evés közben. Persze először nehéz, mert hiszti van, meg minden, de egy idő után hozzászokik, hogy ha az ember leül enni, akkor addig nem áll fel, amíg be nem fejezi az étkezést. Majd később az oviban se néznék jó szemmel az óvónők, ha a gyerekek nekiállnának fel-alá szaladgálni a csoportszobában evés alatt.
2012. dec. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom 16-18 hónapos koráig üldögél az asztalnál, eszegetett, kibírta. Aztán jött egy korszak, amikor minden más jobban érdekelte és állandóan csak ment, pakolt, tulajdonképen nem ért rá enni. Így kb. 3-4 falatra volt hajlandó asztalhoz ülni.

Aztán telt-múlt az idő és most egy 2,5 éves gyerek, aki az asztalnál eszik, és türelmesebb már sokkal.

Szóval nem is jutott eszembe, hogy agyaljak azon, hogy ha menni akar, akkor megállítsam mindenáron, és odaszögeljem a székhez míg eszik.

Van egy időszak, amikor a gyereket nem érdekli az evés, mert játszani akar mindig. De ezért gyerek. Persze ha úgy érzed, akkor fogd keményen, kényszerítsd az asztalhoz. Bár bevallom nekem ez nem ment és nem is akartam. Most mégis értelmes gyerek, aki képes az asztalnál enni. Úgyhogy nagy baj nem történt.

2012. dec. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
79%
Közel 30 évesek lettek a gyerekeim,immár az kis unokáimnak készíthetek "szaladgálós" kenyeret. A módszertől függetlenül gyönyörűen megtanulnak késsel villával enni ha eljön az ideje. Az elhagyott morzsák és egyéb ételmaradékok elég látványosak ahhoz,hogy a gyermek segítsen összetakarítani. Sok embert bosszant ha nincs tökéletes rend,de ilyenkor meg kell kérdeznem a lakás van teérted vagy te a lakásért?
2012. dec. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

SOHA nem engedem meg, hogy a lakásban szanaszét egyenek bármit is a gyerekek (max szeletere vágott almát). Megszokták, és nem is esik nehezükre betartani. Zokniban vagyunk a lakásban, ugyanezzel a zoknival mennek a szobába, egy pillanat alatt széthordanák a morzsákat. Én takarítok, senki nem csinálja meg helyettem. A lakás van értünk, de ha szeretem a tisztaságot, akkor bizonyos szabályokat be kell tartani, ahhoz, hogy megőrizzem.


5 gyerekes Anyuka + 10 hkm

2012. dec. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát mondjuk sok-sok gyerekkel én is másképp gondolkodnék. Egy gyerek nekem még nem csinál akkorra felfordulást, hogy ne tudnám gyorsan rendbe tenni.

Ja, amúgy bölcsiben egy helyben ült, mint a többi gyerek. Tudták mi a szabály. Meg itthon is asztalnál eszik már. Csak volt egy időszak, amikor nagyon menőmanó volt. Nem érzem gáznak a dolgot. Persze 6 gyerek után nem futnék, ott biztos más rend lenne.

2012. dec. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!