Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy ha a nevelési tanácsadó...

Hogy ha a nevelési tanácsadó szerint iskolaérett a 6 éves figyelemzavaros évvesztes gyermekem, de az óvónők szerint még túl játékos, akkor helyénvaló e iskolába engedni jövőre?

Figyelt kérdés

Az óvónénik előre figyelmeztettek,hogy mindent kövessek el majd januárban a tanácsadóban az iskolaérettségi vizsgálatnál,hogy mégegy évet maradhasson az oviban.Ismeretlen helyen kétszemélyes helyzetben olyan mint egy kisangyal ,kíválóan képes teljesíteni is tehát nem tudja a nevelési tanácsadó szakembere reálisan felmérni,nem úgy mint az óvodai csoportban ahol folyamatosan bohóckodik,szórakoztatja a többieket ,állítólag értelmileg teljesen rendben van.Ismeretlen helyen még egy kicsit kontrollálja magát adig amíg több alkalom után be nem melegszik és akkor már mutatja a valódi énjét

Ha mégegy évet várunk,akkor már 8 éves lesz szeptemberben amikor kezdi az iskolát majd.


2012. dec. 1. 20:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakember, laikusként és anyukaként mondom azt, hogy jövő szeptemberig még rengeteget fejlődhet, változhat, én mindenképpen küldeném iskolába. Nem biztos, hogy az jót fog tenni, hogy 8 évesen 6 évesekkel kezdi majd együtt az iskolát. Szerintem az óvónők feladata is, hogy felkészítsék a gyerekeket az iskolára. Ezenkívül, lehet, hogy 9-10 évesen is ugyanilyen lesz, mert egyszerűen ilyen a személyisége. Én azt mondom, menjen jövőre suliba, addig meg járjatok utána, hogy milyen feladatokkal, vagy mivel lehet terelgetni, hogy jobban tudjon koncentrálni.
2012. dec. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Már tegnap este is láttam a kérdésedet, de akkor nem mertem írni, mert én is azt gondolom, mint az előző válaszoló, viszont szakember a legkevésbé sem vagyok.

Szóval én is így gondolom. Mi lesz, ha jövőre is ezt mondják esetleg az óvónők? Szerintem semmi értelme várni, lehet, hogy az iskola éppen jó hatással lesz rá!

Majd írj, hogy döntöttetek.

2012. dec. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Arról nem is beszélve, hogy a figyelemzavart - főleg, ha már tudnak róla - fejlesztőpedagógusok remekül tudják fejleszteni - ezért vannak. Akár már az oviban is fejleszthetnék, és nem marasztalni kellene, inkább segíteni abban, hogy az életkorának megfelelő intézménybe mehessen. Ha meg értelmileg teljesen rendben van, akkor nagy kár lenne "leépíteni". Mert ha tartósan kicsik között van, akkor sajnos nagy valószínűséggel valamilyen szintű "visszamaradás" várható. Legalábbis szerinem.

Második voltam.

2012. dec. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Őszintén bevallom ,hogy amikor 4 évesen a nevelési tanácsadóban felvetették,hogy figyelemzavara lehet,akkor mivel az oviban a fejlesztőpedagógus a szakvélenyt láttva azt mondta ,hogy neki nem kell vele foglalkoznia ,mert az nincsen konkrét leírva ,akkor magánúton fejlesztésre hordtuk évekig,amit most e hónap elején fejeztünk be,mert nekem vissza kellett menni 8 órában dolgozni(többműszakban) ,a kistesó pedig bölcsibe ment,a szüleim segítenek az oviba-bölcsibe elvitelben,hozatalban,de fejlesztésre vinni ,majd érte menni azt már nem tudták vállalni,a férjem külföldön dolgozik.

Jártunk TSMT-re és egyéni gyógypedagógiai foglkaozásra.

A foglalkozások után azt mondta a szakember,hogy értelmileg már nincs mit fejleszteni a gyermeken,mert nem fogja érdekelni az iskola,már az sem túl szerencsés ,hogy olvas ,ír ,100-ig számol,mert ezeket én erőltettem vele (miután 4 évsen az óvónők megkérdőjelezték,hogy értelmileg rendben van e és ebbéli félelmemben erőltettem,hogy látthassam,hogy menne e neki 5 évesen már írt,olvasott ),bár végülis őt is érdekelete,de felesleges volt mint megtudtam.


Ő ilyen volt mindig és ilyen is marad,sosem lesz másmilyen ,várhatunk 3 évet is,de akkor sem lesz átlagos,ha láttnátok milyen imádnivaló éppen olyannak amilyen,érzékeny,jólelkű,a zavaró viselkedésének leküzdésében (izgágaság,nyugtalanság bohóckodás zavarában)próbálok neki segíteni,ami nagyon nehéz ,mert nem direkt csinálja őket,hanem ő egyszerűen ilyen,de idővel talán valamilyen szinten képes lesz elleplezni,együttélni mindezzel,hogy be tudjon illeszkedni.


A gyerekek állítólag nagyon szeretik a kis bohóckodós énjét az oviban,sok kis barátja van,voltunk is nemrég szülinapi zsúron,persze az anyukák közül egyedül én maradtam a gyerekkel,mert féltem,hogy valami probléma lesz vele,de elmondtam az anyukának aki a zsúrt tartotta,hogy ő nem egy átlagos kisgyerek ,nem figyel úgy mint más és esetleg valakit véletlenül fellök,vagy leborít valamit,a végén nevetett is a z anyuka,hogy jó is,hogy ottmaradtam,mert nagyon kis eleven,visont igen szeretnivaló.

2012. dec. 2. 13:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!