Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A két antibiotikum közül...

A két antibiotikum közül kinek melyik vált be: Cedax Baby szuszp. , vagy a Sumamed szuszp? Megfázásos nátha (láz nélküli), nagyon erős köhögés esetére szerintetek melyik a "jobb"? Kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés

Olyan tapasztalatokat szeretnék olvasni, aki esetleg már mindkettőt kipróbálta a gyermekénél ... melyik volt hatékonyabb?

(köszönöm, de olyan válaszokat nem kérnék, hogy majd az orvos megmondja ... :-)) most itt a személyes véleményre lennék kíváncsi :-) köszi!


2012. dec. 3. 11:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Antibiotikumot csak is abban az esetben szabad bárkinek is adni, legyen felnőtt vagy gyerek, ha bakteriális fertőzésről van szó! Ha csak szimpla vírusos, akkor nem fog használni az antibiotikum, hisz a vírust nem pusztítja el. A vírust maga a szervezet győzi le.

Náthára, köhögésre tünetenyhítő gyógyszereket lehet adni. Ha ezeket bakteriális fertőzés okoz, akkor hatásos az antibiotikum.

De ha vírusos fertőzésről van szó, akkor csak azt éred el, hogy feleslegesen teszed ki a gyereked szervezetét, gyomrát egy antibiotikum kúrának.

Ha nem orvos írja fel ezeket a gyógyszereket, eszedbe ne jusson a magad fejétől adni! Hisz azt sem tudod milyen dózisban és mennyi ideig kell alkalmazni, az függ a betegség mértékétől és milyenségétől.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak, nekünk mind a kettő bevált. Ezek amúgy elég erős antibiotikumok, mi akkor kaptunk ilyet a fiamnak, ha egy erős bakteriális fertőzésről volt szó. Pl. tüszős mandulagyulladásnál, amikor a láz is megjelent.

Náthára tengervizes orrspray, Nasivin orrspray (ez attól függ, mennyi idős a gyerek), köhögésre hurutoldó gyógyszer, szirupok, lehet adni ACC-t is, de hogy melyiket és mennyit az megint függ a gyerek korától, mert ez feloldja a váladékot és könnyebben távozik. Száraz, köhögésre pedig kaptunk már Sinecod cseppet, de ezt is orvos írta fel.

2012. dec. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


A kisfiam mindkettőt sztedte már, azt hiszem sorrendben először a Cedax Baby-t írta fel neki az orvos, és egy más alkalommal kapta a Sumamed-et. Ha jól emlékszem, ez utóbbi csak 3 napos kúra...? De nem vagyok benne biztos. Sajnos sokszor beteg a fiam, amióta bölcsis.:-( Semmi különbség nem volt nála a hatékonyságot illetően, a kúra végén mindkettőtől maradéktalanul és szövődménymentesen gyógyult. Minden jót Nektek!

2012. dec. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, ezek csak lázas, bakteriális fertőzés alkalmával írja fel az orvos, simán köhögésre pont most olvastam valahol a neten, hogy mennyire jó a fekete retek+ méz kombinációja, nem olvastam el pontosan de valami olyasmi volt, hogy ki kell vájni a retek belsejét, és mézet tenni bele, amit állni hagyunk, és utána elkanalazgathatja a kisgyermek. Kifejezetten gyermekek, téli betegségeinek házi kezelése címén szerepelt. Esetleg keress Te is rá. Én nagyon nem vagyok antibiotikum párti, és szerencsére a gyermekorvosunk sem, szóval csak végső esetben nyúlunk hozzá. Üdv, utolsó voltam.
2012. dec. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Mi már szedtük mindkettőt. Az orvosunk állandóan a Cedax Baby-t írja fel, nekünk is meg mástól is hallottam. Nem tudom miért, nekünk már volt hogy nem használt és amikor elfogyott a gyógyszer újra belázasodott a fiam. Szóval én úgy tapasztaltam, hogy a Sumamed jobb. De sima náthára és köhögésre nem szokták felírni!!! Tényleg az antibiotikum akkor több kárt okoz mint használ!!
2012. dec. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve hogy ha az antibiotikumot nem megfelelő mennyiségbe és ideig szedi az ember, akkor a baktérium rezisztensé válik az antibiotikummal szemben és többet azzal a gyógyszerrel nem lehet elpusztítani!!
2012. dec. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!