Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiamnak két éve jár tartós...

Kisfiamnak két éve jár tartós betegsége miatt az emelt családi, hogyan kérdezzek rá az orvosra ha küldte ismét a MÁK az elbíráláshoz a papírt, hogy ne tűnjek se túl pofátlannak, sem túl alázatosnak, hogy megjár e még?

Figyelt kérdés
A tünetek továbbra is fenállnak,de szteroiddal kordában tartottak,kontrollra járunk,fél évente ,kórházi bentfekvés legutóbb már majdnem egy éve volt utóljára.

2012. dec. 3. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Doktor úr!

Kaptam postán egy papírt a MÁK-tól az emelt családi pótlék miatt. Tudnak nekem segíteni abban, hogy jár-e még esetleg a kisfiam után?

Nem tudom, hogy jelenleg hogy állunk ezzel a helyzettel...


És nézel boci szemmel..

2012. dec. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

:-D


Már tavaly is kitettem a kérdést mielőtt mentünk ,mert nagyon féltem a szituációtól ,aztán olyan természetesen megírta egy perc alatt az igazolást,hogy csak néztem .

Jövő évre még a Bátor tábort is emlegette ,hogy részt vehetnénk rajta,akkor nyílván nem tekinti gyógyultnak a fiamat.

2012. dec. 3. 21:14
 3/9 anonim ***** válasza:
Jaj én meg önkéntes szeretnék lenni a bátor táborban de valahogy mindig elmaradt. Szerintem sem kell ezen idegeskedned megkérdezed, végül is ha nem járna azt is meg kell kérdezni. Miért lennél pofátlan.
2012. dec. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én pont ott önkénteskedtem :-) Nagyon jó helyen vannak ott a gyerekek, az adományok tényleg arra vannak fordítva amire kapják.


Bocsi az off-ért, a kérdésedre nem tudok válaszolni de ha van lehetőségetek akkor menjetek a Bátor Táborba! .-)

2012. dec. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Most néztem ,hogy kik vehetnek részt a Bátor táborban és mi a "JIA"-sok vagyunk,tartós 4,5 hónapig tartó izületi gyulladásos múlttal-ez már két éve volt,HLA-B27 pozitivitással,periódikus láz szindrómával,állandó szájnyálkahártyafekélyekkel .


A génhordozás és a hosszas izületi gyulladás miatt egészen késő kamaszkoráig járnunk kell majd ellenőrzésre a Bechterew hajlam miatt.

2012. dec. 3. 21:23
 6/9 anonim ***** válasza:

ez természetes dolog, mindenkinek küldik, a doki is számít rá... ;)


egyszerűen mondd meg, h megjött az idei felülvizsgálati papír, és szeretnél ezügyben találkozni vele, hogy aláírja

2012. dec. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"és szeretnél ezügyben találkozni vele, hogy aláírja"


Nem tűnik az túl szemtelennek,ha mindjárt úgy kérdezem,hogy az aláírás miatt mikor találkozhatnánk?


Mindkét gyermekemmel hozzá járunk,mert genikusan öröklődő betegség miatt a kissebbik gyermekkel is járunk már hozzá,a héten megyünk éppen,akkor is rákérdeznél ha nem is azzal a gyerekkel mész hozzá akinek az igazolást szeretnéd ?

2012. dec. 4. 17:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt kijelenteni, hogy aláírja szerintem is erős. Mond el, hogy megkaptad a papírt és, hogy szeretnéd megkérdezni, hogy még érvényes-e a jogosultság.
2012. dec. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Egy szót sem szóltam csak beadtam a papirt ami a MÁK-tól jött ma amikor a másik gyerekkel mentem (genetikusan öröklődő probléma ),mikor bementem előbb vért vettek,majd még mielőtt még szóbahoztam volna már töltötték is az asszisztensnővel az igazolást a tartós beteg gyermekemnek :-O ,majd meg lettem dícsérve ,hogy én egy "szuper édesanya " vagyok ahogy a gyermekeimmel, betegségükkel foglalkozom .

Annyira rá voltam stresszlve a dologra,de nemhogy megalázó lett volna ,hanem egyenesen valamiféle hősnek hoztak ki a helyzetből engem :,-) .

2012. dec. 6. 12:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!