Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit jelentenek ezek a diagnózi...

Mit jelentenek ezek a diagnózisok? 1: Bronchitis obstructiva 2: obs. Ad astma bronchiale

Figyelt kérdés
Légyszi ne azt írjátok amit a google barátom is kiad, azt már megnéztem. Igazából az érdekel, hogy ez azt jelenti, hogy asztmás a gyerek? Mert az orvos nem ezt mondta.
2012. dec. 6. 21:20
 1/8 anonim ***** válasza:
hanem mit mondott?
2012. dec. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem hörghurut,mely asztmás tünetekkel jár/hat.Gondolom azért nem mondta a doki,mert nem akart feleslegesen megijeszteni.

Hörghurut esetén előfordulhat,hogy befullad a gyerkőc,sajnos tapasztalat.De ez ne állandó/vagyis nem feltétlenül állandósul.Ha így volna, az orvosnak kötelessége tájékoztatni.Ezért gondolom azt,hogy nálatok csak "HA" miatt került rá a papírra.

2012. dec. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hogy adjak neki antihisztamint és nyákoldót, vezessek neki naplót, hogy mikor köhög, hörög, fullad, taknyos,... stb, és 3 hónap múlva kontroll. Ha javul az állapota (most ezeket írta: fátyolos hang; nehéz, érdes légzés, néhány bronchitises szörtyzörej) akkor jó, ha nem akkor kilátásba helyezte egyéb gyógyszerek adását. De szó sem volt arról, hogy asztmás lenne, bár ennek a gyanújával voltunk a pulmonológián.
2012. dec. 6. 21:31
 4/8 A kérdező kommentje:
helyesbítek: durva, érdes légzés. És még ez is : kissé ellapult mellkasfal.
2012. dec. 6. 21:34
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom. Akkor miért vannak ezek a diagnózisok a papírján?
2012. dec. 6. 21:43
 6/8 anonim ***** válasza:
obs. Ad astma bronchiale : Asztma irányában további kivizsgálás, megfigyelés. Tehát nem asztmás, de ki kell zárni a lehetőséget.
2012. dec. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Húúú! Köszi! Kicsit megnyugodtam.
2012. dec. 6. 22:00
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem asztmatikus hörghurut gyanúja,nálunk ez is van megállapítva,elmentünk pulmonológushoz+ allergológiára,ott ezt állapították meg,mert kisfiam az orrfolyás után rögtön be is fulladt,tehát nehézlégzése volt,amit írtál hogy behúzódott a mellkas,vagy orrszárny légzése volt,mert alig kapott levegőt.azóta van állandó gyógyszere,majdnem az,mint az asztmásoknak.ez segít is rajta,azóta nem volt tipikus befulladás.ha egy enyhe náthára így reagál,mint az én fiam,mi mindig kórházban kötöttünk ki,érdemes utána járni és alaposan kivizsgáltatni,én azt hittem hogy nincs is megoldás,mindig csak kórház de az nem állapot.
2012. dec. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!