Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyereknek, hogy mondanátok...

Kisgyereknek, hogy mondanátok el egy halál esetet?

Figyelt kérdés
Párom anyukájának a férje agyvérzést kapott hétfőn,sajnos elég rossz az állapota.Nem a párom apukája,de a lányunk (4,5 éves)ő papának hívja, ismeri.Ha bekövetkene a dolog ti mit mondanátok a gyereknek?
2012. dec. 7. 19:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a papa hirtelen nagyon beteg lett, olyan beteg, hogy mar nem tudtak megmenteni az orvosok. Mostmar fent van az angyalok kozott, onnan vigyaz rad. Ha akarod, gyujthatunk neki egy gyertyat, vagy vihetunk majd neki viragot a temetobe.
2012. dec. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Unokám 6 éves volt mikor meghalt az édesapja, súlyos betegség következtében. Azt hiszem nem kell mondanom, hogy milyen nehéz volt, hogyan és mit mondjunk a gyereknek.

Csak az igazat! Beteg volt, ELMENT! Hová? Az angyalokhoz!

Neki / aki elment / ott most sokkal jobb, de Ő lát bennünket

Nálunk ez volt az elfogadott magyarázat. Hetekig, hónapokig esténként az ablakba ült és beszélgetett az " Apjával" mindent elmesélt ami történt vele napközben. Mind ez négy éve történt. Lassan, de bekövetkezett a megnyugvás. Együtt érzek!

2012. dec. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

én is így mint az első, csak az angyalkás sztorit kihagynám.

a lányom 4 éves, és sokszor jön elő a halál téma, már gyakoroljuk bogarakon, legyeken, madarakon.

2012. dec. 7. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat.
2012. dec. 8. 09:32
 5/5 anonim ***** válasza:
Én mikor felhozták a témát azt mondtam, hogy aki nagyon nagyon nagyon beteg, vagy nagyon öreg, az elmegy a menyországba. Oda mi nem mehetünk, csak ők mehetnek, hogy igazán pihenhessenek. Csak ők tudják merre van. Majd mi is utánuk megyünk, mikor mi leszünk nagyon öregek. (A betegség részt nem különösebben emeltem ki ne azon agyaljanak, ha netán megbetegszenek)
2012. dec. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!